Glavni meni

Omiljeni GP vozac

Započeo Hattrick, 15 Jun, 2018, 06:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

Bas me zanima koji je omiljeni GP vozac manijaka ? Naravno da to ne mora da bude onaj ko matematicki ima najveci broj pobeda, ili najvise osvojenih GP, vec jednostavno onaj koji vam je doneo najvise adrenalina, nerviranja, uzbudjenja i radosti. Kada biste u celoj istoriji Moto GP -a trebali da izaberete samo jednog, najveceg ikada, ko bi to bio ?

Za mene neponovljivi, jedan jedini - Kevin Schwantz.  [klanjam_se]

zozon

Fredi Spenser (Freddie Spencer), jedini covek koji je osvojio titulu sampiona sveta u dve klase iste godine, 250 i 500. Sad zamisli: vozis trening 250, pa za 10 minuta trening 500, pa kvalifikacije 250 pa 500 ... kad zavrsi trku 500 bukvalno su ga nosili do garaze da ga povrate, za mene majstor nad majstorima

MIGE

Tadahiko Taira
pedrosa  [thumb_up]

stilgar

Vuk Tomanovic 😎 Mamula Rendi 😉

Biker-Boy

Posto sam poceo da pratim Moto GP u Rossi-jevoj eri 2000-tih godina, za njega sam navijao, on mi bio omiljeni,
A u zadnjih nekoliko godina sam poceo da gledam snimke trka iz 70-ih ,80-ih i 90-ih, i izmedju ostalih, omiljeni vozaci su mi Barry Sheene i Eddie Lawson.
I feel the need..... the need for speed !!!

ЯЭВОЛУТИОН

mike the bike...vozis i sampion si...a onda napravis pauzu od 11 godina pa se vratis i pobedis.....alo 11 godina....neki ni ne voze toliko dugo...

https://en.wikipedia.org/wiki/Mike_Hailwood

i pre toga nikome nije na padalo da motor nazove replica po imenu vozaca....ducati je nakon te povratnicke pobede izbacio mike hailwood replicu  MHR
bio je popularniji nego rossi....i to bez televizije.

i honda mu je tada platila 1,1 milon evra u sadasnjim parama da ne vozi za neki drugi tim....zamisli da daju pare marquezu samo da ne vozi za nekog drugog...eeeej
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Kevin ©vantz o tome kako odrediti taèku koèenja: Wait until you see the god and then brake... :D

Imam ih vi¹e od nekoliko...

petar357

Citat: zozon poslato 15 Jun, 2018, 09:53
Fredi Spenser (Freddie Spencer), jedini covek koji je osvojio titulu sampiona sveta u dve klase iste godine, 250 i 500. Sad zamisli: vozis trening 250, pa za 10 minuta trening 500, pa kvalifikacije 250 pa 500 ... kad zavrsi trku 500 bukvalno su ga nosili do garaze da ga povrate, za mene majstor nad majstorima

Spenser je jedna od legendi moto sporta, ali nikako jedini dvostruki sampion.

Ako je o dvostrukim svetskim titulama rec, tu je bez premca Djakomo Agostini, kao dvostruki svetski sampion u klasama 350 i 500 sa Agustom i to PET godina za redom, 1968, 1969, 1970, 1971 i 1972. godine.

Kasnije, 1974. je presao u Yamahu i bio sampion ali ne dvostruki, kao za Agustom.
Takodje, visestruki pobednik na ostrvu Man, dok je Man jos bio u kalendaru za svetsko prvenstvo.

castor

Ne bi trebalo zaboraviti ni Mike Doohan-a...
It's the ride that matters, not the bike…