Glavni meni

Yamaha YZF 1000 Thunderace

Započeo FANTOM, 28 Maj, 2018, 22:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

FANTOM

   E pa ovako . Pazario sam Yamahu na preporuku Boki Boya , javio mi neki njegov poznanik prodaje . Ja moj motor u oglase , prodam moj odem kod coveka iskesiram pare sednem probam vidim raketa u odnosu na ono sto sam predhodno vozio . Dam pare i oteram motor. Sutradan se nasao sa covekom kod notara odradio kupoprodajni . Otisao istog dana da platim porez ali zbog prvomajskih praznika cekao sam dve nedelje za porez. Za to vreme oteram kod majstora Kanje na preporuku od Juge i Viktora da se sredi sve sta treba. Na motoru odradjeno sledece : dihtung poklopca ventila nov narucen iz Luisa jer ovi kod nas nemaju delove na stanju u sred sezone ( dihtung stari kad su radjeni ventili nije bio dobro vracen i ustinut je i onda je stalno tu slinio ulje koje se slivalo na grane i motor je stalno smrdeo na to isto ulje kako se ugreju grane i agregat , tako da je to reseno ) , odradjen mali servis sve po propisu - filter vazduha - filter ulja i ulje sipao Bardal 15-50 , sipan nov antifriz , zamenjeno kociono ulje napred nazad , zamenjeno ulje u kvacilu , i karburatori komplet ocisceni zamenjeno sta je trebalo ustelovani . Cifra za majstora 29 000 din.
    Zatim kad sam preuzeo motor otisao registrovao , tehnicki i to sve odradio u Dunav osiguranju koje je blizu mene 23 500 din . Komplet zabava posto je presao 20 godina , i platio neko osiguranje za vozaca i suvozaca 760 din . U slucaju nezgode pada itd osiguranje isplacu 200 000 - 400 000 din . Nije losa stvar zlu netrebalo .
    Evo malo slicica :
     














    Da pazario sam i novu jaknu kozura a i slaze mi se uz motor  [thumb_up]
    I da motor potrocnja po gradu otvoreno koliko sam do sad izmerio a presao sam nekih 600 km citavih 6,5 litara sto je oko 1000 dinara . U odnosu na Suzuki koji mi je trosio od 7,5 do 8,5 litara ovo je cista ekonomija . A ide ko metak iliti daleko daleko bolje udobniji bolje poteze ide dobro a sve se vozi od 3000 do 6000 obrtaja . Za sada su pozitivni utisci i laksi je za je dno 40 kg od Suzukija sto mi je da kazemo dosta olaksalo voznju i to je jos jedna od stvari koja mi se svidja kod ovog motora .

bigsheki

suzana je suzana,sto bi meni uff rekao kada sam hteo da kupim ttundercat ili tunderrace...mani se sheki tih macaka i gromova.vidimo se kada se vratis na suzanu care :*

bigsheki


FANTOM

    Ma mani se ti Uff-a . Sto kaze nas narod lako je tudjim slamu mlatiti  [rofl] . Sto se kaze kolko je bilo para ovo je po meni i vise muzike nego sto sam ocekivao . Svi znamo sta valja ali posto za to nema ovo je top. Treba biti zadovoljan i sa malim  [cheers]

Glava Dole

Ma pusti ti njih, yamaha je top ;) Cestitke  [thumb_up]

Biker-Boy

Prelepa je krmaca i jos fabrika  [klanjam_se] :)
Jedina zamerka koju sam imao na Thunderace je zadnje sediste u skoro istoj visini kao prednje sediste, lepse bi bilo da se vidi ta razlika u visini vozackog i suvozackog sedista, da nisu u istom nivou, lepsa bi linija bila.

ovako nekako:


I feel the need..... the need for speed !!!

FANTOM

    Provozao sam i neke i drugare i drugarice pozadi razlicitih visina i svi kazu da se pozadi full sedi i da je bas udobrno zato sto je zadnje sediste bas siroko. A to dal je nize ili vislje fazon dlaka u jajetu. Bitno da je on udoban.

Ostoja

Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

UFF

a zatvorske resetke da li ti se svidjaju? :D

Glava Dole

Citat: UFF poslato 29 Maj, 2018, 01:23
a zatvorske resetke da li ti se svidjaju? :D

cccc crni Ostoja, sta si to uradio? :)

VR 46

Честитам колега,нек је са срећом  [thumb_up] [cheers] Лепа Танџара,возио сам Бокијеву и био пријатно изненађен каратеристикама... [thumb_up]
Twist of wrist!

castor

It's the ride that matters, not the bike…

Ostoja

Citat: Glava Dole poslato 29 Maj, 2018, 01:24
Citat: UFF poslato 29 Maj, 2018, 01:23
a zatvorske resetke da li ti se svidjaju? :D

cccc crni Ostoja, sta si to uradio? :)
Ne znam ali nije prvi put...

[rofl] [rofl] [thumb_up]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

isterivac

Cestitke :)
Mali savet, redovno kontrolisi ulje, hoce tandzara da srkne
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

milomir22

Suzuki ti je bio u problemu cim je toliko pio goriva, verovatno su karbovi bili za remont. Sve je to dobro, ovo je noviji i jaci motor, logicno i bolji.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Citat: FANTOM poslato 28 Maj, 2018, 22:18
Na motoru odradjeno sledece:
dihtung poklopca ventila nov,
filter vazduha - filter ulja i ulje Bardal 15-50,
sipan nov antifriz,
zamenjeno kociono ulje napred nazad,
zamenjeno ulje u kvacilu, (inaèe i tu ide koèiona teènost)
karburatori komplet ocisceni zamenjeno sta je trebalo i ustelovani.


Cifra za majstora 29 000 din.
Morao sam da malo preslo¾im da se bolje vidi ¹ta si radio... Jel 29.000 sa filterima, uljem i koèionom teèno¹æu?

FANTOM

    Da da sve je uslo u cenu

Gavrolini

Pa bilo bi nerealno da nije uslo u crnu. I onako te osurio.odoka ulje i ostatak su 6000din. Znaci brebnuo te 200e za ajd da kazemo jedan dan posla, mada nije ni toliko. Lepa dnevnica.

VR 46

Слажем се са Гавром,осим штеловања карбуратора и да кажем мењање дихтунга, све остало си могао сам.
Twist of wrist!

Grof

"Na motoru odradjeno sledece:
dihtung poklopca ventila nov,
filter vazduha - filter ulja i ulje Bardal 15-50,
sipan nov antifriz,
zamenjeno kociono ulje napred nazad,
zamenjeno ulje u kvacilu, (inaèe i tu ide koèiona teènost)
karburatori komplet ocisceni zamenjeno sta je trebalo i ustelovani.


Cifra za majstora 29 000 din."

Citirano mo¾e biti poskupo ja sam za FZS nedavno kupovao setove za reparaciju 4 karburatora i bili su 100eura, moglo je biti i 60 ali da se èeka 3 nedelje....