Glavni meni

Povratak Tomos Automatika na ulice

Započeo Gašpar, 18 Maj, 2018, 22:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

FANTOM

    Sto se tice vremena trke ja se takodje slazem bio sam na jedno 4 trke od toga sam samo jednu ostao do kraja da gledam kad sam dosao kuci bio sam slogiraniji nego iz kafane da dodjem jos sam bio trezan :) . Kad bi bilo sto kazu ljudi u normalnije vreme bilo bi i vise publike. Ja konkretno sad poslednju trku nisam imao motor , pa sam se opredelio da gledam kuci jer je bio prenos na SK . Jer kolima tamo otici i parkirati je naucna fantasika. Kad pocne desavanje bude dosta ljudi ali kako odmice sve se skupe popili par pic videli ljude ispozdravljali se ispricali i okrenu se odu retko ko ostane do kraja pricam za publiku. Da pocinje u 6 i zavrsava se u 10 uvece verujem da bi bilo vise publike i to dosta vise . I da kad bi bilo npr da se prati neki graficki prikaz taj tim je trenutno taj ovi beze ovoliko oni onoliko to je interesanto gledaocu. Npr. ja gledam i nit znam ko je trenutno prvi ko je poslednji samim tim ne znam sta pratim , oni vrte krugove jedno teisto i nemam neizvesnost jer ne znam ko je u datom trenutku na kom mestu. Ovo nije nikakvo kudjenje ili bilo sta samo misljenje sta bi moglo mozda da se poboljsa promeni , pa ako se nesto usvoji usvoji .Svi bi svakako voleli da takmicenje bude bolje i posecenije to svima ide na ruku a najvise organizatorima  [cheers]

Gašpar

Eve ovako.

Na zvaniènom sajtu imate satnice, tri trke startuju u ponoæ, dve u 16h i jedna, sledeæa u 22h. Nisu sve u ponoæ dakleM.

©to se tièe grafika i svega ostalog, sve je to jasno. Prvi je put, svi se uhodavamo, kamermani nisu imali pojma ¹ta da prate, ... Jednostavno, potrebno je uhodavanje svima, pa æemo videti ¹ta i kako. Ja bih prvi voleo da sve izgleda kao MotoGP iz prve, al nemere :)


mkt


Hohštapler

Ga¹o, video sam i kalendar i satnice, planiram da ispratim celu sezonu, do sad sam propustio samo trku u Kuli jer sam bio u inozemstvu, sve ostale sam bio ;)

I meni je sjajno, cela prièa, sve, nemam ni jednu zamerku, smatram da sto se tice moto sporta da je ovo nesto najbolje sto smo imali od kad se Yuga raspala, skidam kapu za sve.

Drugo, klasa 125cc ima smisla, ali skuter! Liberty itd... ;)
Eto ko misli da ume bolje od Ga¹e nek pljune u ¹ake, nek organizuje taj ¹ampionat.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

Ocigledno je da slabo pratis moto sport kod nas. Ovo sjajna prica ali porediti rekreativno trkanje automaticima sa bilo kojim moto sampionatom(pogotovo motocross) je u najmanju ruku neukusno. Ovo jeste sjajna zabava ali ponajvise za vozace. Ali za publiku sumnjam da je zanimljivije gledati kako neko prolazi kroz krivinu sa 40km/h nego kako leti 40m na skoku.

Havarisan

Garvo nisi u pravu, dodji da pogledas malo uzivo.

Gavrolini

Matori ne kazem da nije zanimljivo ali je malo bezveze porediti. Sve je to super i sve je cool ali nemojmo mesati babe i zabe. Ja zaista zelim da prica uspei da debelo gresim ali jednostavno znam kako u srbiji zavrsi sve sto nije fudbal.

Hohštapler

Gavro, ne kazem da je bolja trka automatika od trke motokrosa, vec da sampionat ima preko 30 motora, o masovnosti ekipa, zabavu koju privlaèi, koliko ljudi se ponovo aktiviralo i vratilo na staze a koliko njih prvi put probalo...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mali_zmaj

Zna¹ kako,bilo bi lijepo da to naraste,i preraste,i preðe i u veæe kategorije..,da neko prepozna entuzijazam,upliva malo sa novcem..,pa da se krene uzlaznom putanjom,samim tim postat æe zanimljivije...
jin-jang

Havarisan

Ne razumete, ne treba da preraste, ne trebaju vece kategorije...

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Hattrick

Citat: Havarisan poslato 24 Maj, 2018, 14:28
Ne razumete, ne treba da preraste, ne trebaju vece kategorije...

I dalje mislim da treba da se krene sa kategorijama sport 50 sa brzinama (15 slc/bt 50/tzr 50/rs50), i naravko kao top klasu 2T 125ccm. Ove 3 kategorije, trke 4 sati svaka, znaci ukupna endurance trka 12h u 3 kategorije. Noc prava stvar. TV prenos, organizacija trka na svake 2 nedelje u razlicitom gradu. Ali je definitivno kupu potrebno nesto brzo i na brzine.

lord_oblivion

tzr i rs nisu Tomos.
Ubaciti ATX/BTX/CTX motocross trke, bar 3 puta godi¹nje.
Mo¾e i neka zimska, ¹iljci, sneg, led, kuvana rakija.





[dunce]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Hattrick


VR 46

Такође се слажем за сатницу,ево на пример био сам на последњој трци, после концерта Мортал Комбата,ни сам не знам колико сам Вињака попио,отишао тамо чуо сам моторе и видео трепталице. Ништа друго видео нисам. [panic]

Значи Гашо,види то раније организуј  ;D

Twist of wrist!

Gašpar

Citat: Havarisan poslato 24 Maj, 2018, 14:28
Ne razumete, ne treba da preraste, ne trebaju vece kategorije...

+

Ko hoæe veæe kategorije - www.motosavez.rs

Hattrick

A oni su bas pravi primer efikasnosti u promociji moto sporta u poslednjih 20 godina.  [klanjam_se]  [thumb_up]

Gašpar

Ne ka¾em da jesu, nego ka¾em da ima trka i u veæoj kategoriji, pa kome je ¹ta po volji. Sve skuplje od automatika ne bi bilo ni 20% brojno kao MEC, tako da bi se zavr¹ilo na jednoj trci.


milomir22

Jaci motori nisu za amatersko takmicenje, uticalo bi mnogo na bezbednost, a i ovako nije jeftino, a kamoli sa aprilijom da se trkaju.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Citat: VR 46 poslato 24 Maj, 2018, 19:31
Такође се слажем за сатницу,ево на пример био сам на последњој трци, после концерта Мортал Комбата,ни сам не знам колико сам Вињака попио,отишао тамо чуо сам моторе и видео трепталице. Ништа друго видео нисам. [panic]

Значи Гашо,види то раније организуј  ;D


Misli¹ ne zna¹ koliko si Tinjaka popio... :o ;D