Glavni meni

Povratak Tomos Automatika na ulice

Započeo Gašpar, 18 Maj, 2018, 22:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

Ma to je sve promocija za Kup, mislim da je odlicna ideja.

misa-pei

Meni je ta plastika na matiku ru¾na i preglomazna. Sad, kako gazda hoæe :D :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

CBRR1

Nekazem nista za Kup i organizaciju, skidam kapu...

Gavrolini


MIGE

moje misljenje..sve  se vrti oko kinte...ako bi se uvela neka visa klasa ,od toga ne bi bilo nista..i ovako sam matik izadje do 2000e sa nasviravanjem i opremom...organizator je ispao mudar...svi ce se primiti na matika jer je relativno jeftin...vecina ce izaci na stazu...da je neka druga klasa,ne bi bilo nista od toga...ovako,ubire se kinta od kotizacije i mozda od reklama....nema tu ni LJ od ljubavi prema moto sportu...bio,video,nervoza kod svih ucesnika prisutna..kao da se vozi moto GP..mislio sam da ce biti opustena drugarska varijanta, a ono brate,ko pobesneli max... :o

castor

Mige, aj' da naðemo jo¹ jednog za zajebanciju i vozimo iz zajebancije... ;) ;) ;) A oni nek' se nerviraju...
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

Mo¾e svako da vozi iz zajebancije... ;D

Nego Mige, i ja sam primetio tu nervozu, kao da je nagrada za prvo mesto milion dolara...

FANTOM

    Zato mi je najjaca bila prva trka . Kad je vecina motora bilo izvadjeno iz , podruma , tavana , uzeta od tasta sto sa njim ide na pecanje na kanal . Itd i neki su cak zavrsili trku punog gasa do kraja to mi je bilo vrh . E onda je krenulo daj amortizer od ovoga , daj ovo mi uvari ovo, ne bolje daj ovu iglicu karburatora ta vise pusta, a K&N filter bolje dise , daj ovaj cilindar da razubusimo pa lepo na 3 specijalu karike tuc muc i ode mas u propast. Vise nije prica izvukao sa tavana nego nasvirana 50 tica do krajnjih granica i naravno ko ima vise para i resursa znanja umeca boljeg mehanicara - taj ima vrhunski motor , jos ako ima odlicne vozace dzokeje od 70 kg eto dobitne kombinacije .  Da rezimiramo prva trka mi je imala sarm , ovo sada ko da gledas klasu 600 , od ozbiljnosti vozaca do maksimalne nervoze . Dobro ste to primetili  [cheers]

    E i da da se ogradim ne kadzem da je nista lose, logicno je da sve evoluira . Samo kazem da mi je ono imalo vise sarma. A da je ovo preraslo sada u profesionalnost.

Boban_m

To je u ljudskoj prirodi. Sta god da je u pitanju, ako je takmicenje, to bude tako. Narocito ako neko gleda.

Andreja

Citat: misa-pei poslato 22 Maj, 2018, 17:28
Meni je ta plastika na matiku ru¾na i preglomazna. Sad, kako gazda hoæe :D :D :D

+

Citat: MIGE poslato 22 Maj, 2018, 19:17
ovako,ubire se kinta od kotizacije i mozda od reklama....nema tu ni LJ od ljubavi prema moto sportu...bio,video,nervoza kod svih ucesnika prisutna..kao da se vozi moto GP..mislio sam da ce biti opustena drugarska varijanta, a ono brate,ko pobesneli max... :o

Ajde da ka¾emo da se ubire neka ozbiljna kinta (neka bude). Svaka èast, èovek se potrudio, ulo¾io vreme, trud, cimao kontakte, napravio sajt, sklopili su pravilnik... Ozbiljna prièa, dakle posao kao posao, nije rekao "e ajde doðite da se trkate Maticima i ponesite mi neke pare" nego se usrao da sve ispadne kako treba. Za to da tu nema LJ od ljubavi prema moto sportu (ako misli¹ na organizatora), vara¹ se, pa valjda vidi¹ poslednjih 7+1 godina koliko deèkonja prati trke i bakæe se time. A za¹to ne bi i zaradio radeæi ono ¹to voli? ©ta je tu lo¹e? Isto mi nije jasno za¹to ljudi osporavaju kad neko kupi motocikl koji vozika i stavi ga na oglase za recimo 500e vi¹e nego ¹to ga je platio. ©to da ne? Spojio lepo i korisno.

©to se tièe nervoze takmièara, i to mogu da vam ka¾em iz prve ruke o èemu se radi. Takmièarski duh, biti najbolji je cilj svakog takmièenja, turnira i èega god. Ako ulo¾i¹ vreme da nabavi¹ delove, da sve to prepravi¹, ako odvaja¹ solidnu kintu za to, malo je glupo da doðe¹ na stazu u maniru "e ja do¹'o da se provozam". Pa to mo¾emo uvek, van organizacije ovih trka, sklopimo svi po Matika i idemo da se sprdamo. Ko ka¾e da nije tako, taj la¾e, mene kao i svakog drugog takmièara radi kad preteknem nekoga, kad sam bolji od nekoga, svi volimo pa¾nju i da budemo kul. Radim ono ¹to istinski volim i oseæam se dobro jer sam da ka¾emo dobar u tome. Ima nas tri trkaèa i jedan mehanièar u timu, u motorèe smo ulupali gomilu novca, od èega sam ja dao najmanje ali opet nije zanemarljiva cifra. Kako da ne budem nervozan znajuæi koliko su se ti ljudi potrudili da sve bude kako treba? A izlazim na stazu sa jo¹ 35 drugih mopeda gde bar sedmoro njih POJMA nema o vo¾nji i opasnost su po druge. Gde par njih namerno hoæe da te skenjaju ako vide da si im pretnja ¹to se pozicije tièe. Ima tu milion faktora, nemojte posmatrati tako povr¹no sve. Ako ipak, mislite na nervozu tipa rivalstvo i lo¹u energiju ili ¹ta veæ, jebem li ga, nisam u tom tripu, dru¾im se sa ljudima iz bar 10 drugih timova, poma¾emo jedni drugima, razmenjujemo fore ¹to se vo¾nje i tehnikalija tièe, ovom treba veæi lanèanik, ovom auspuh... Nama se raznitovao magnet koji nikada ne umire, naravno, i to se na¹lo u kampu. Da nema takve saradnje sa ostalima, pa ne bi 15 timova iza¹lo na stazu.

Citat: FANTOM poslato 22 Maj, 2018, 21:30
    Zato mi je najjaca bila prva trka . Kad je vecina motora bilo izvadjeno iz , podruma , tavana , uzeta od tasta sto sa njim ide na pecanje na kanal . Itd i neki su cak zavrsili trku punog gasa do kraja to mi je bilo vrh . E onda je krenulo daj amortizer od ovoga , daj ovo mi uvari ovo, ne bolje daj ovu iglicu karburatora ta vise pusta, a K&N filter bolje dise , daj ovaj cilindar da razubusimo pa lepo na 3 specijalu karike tuc muc i ode mas u propast. Vise nije prica izvukao sa tavana nego nasvirana 50 tica do krajnjih granica i naravno ko ima vise para i resursa znanja umeca boljeg mehanicara - taj ima vrhunski motor , jos ako ima odlicne vozace dzokeje od 70 kg eto dobitne kombinacije .  Da rezimiramo prva trka mi je imala sarm , ovo sada ko da gledas klasu 600 , od ozbiljnosti vozaca do maksimalne nervoze . Dobro ste to primetili  [cheers]

    E i da da se ogradim ne kadzem da je nista lose, logicno je da sve evoluira . Samo kazem da mi je ono imalo vise sarma. A da je ovo preraslo sada u profesionalnost.

Vuèe, 90% tih Automatica izvuèenih iz ¹upa, gara¾a ili èega veæ nema originalne delove. ©ta sa njima? Opet moraju da se jure originalni delovi i opet mora da se ugura solidna kolièina para da bi sve to bilo kako valja. I onda opet nervoza jer si se iscimao :)

_______________________________

Ne ka¾em da sam u pravu a da vi niste ali kad izaðete na stazu, odvezete jedan krug (takmièarski), sve æe vam izgledati skroz drugaèije. Pogotovo ako svaki dan posle posla visite u gara¾i po 5 sati, razmi¹ljate za¹to neæe da vrti preko 6000rpm, kako da pobolj¹ate potezanje iz ni¾ih obrtaja itd itd. I na sve to gleda¹ da se ne slupa¹ sa nekim kao ¹to sam npr. ja uradio pre deset dana :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Gašpar

Citat: MIGE poslato 22 Maj, 2018, 19:17
...ovako,ubire se kinta od kotizacije i mozda od reklama...


Ovo jeste cilj, da se dogodi jednog dana. Nadam se veæ sledeæe godine. Ali do sad mrka kapa, tako da deo s ljubavlju, odnosno da je nema... otpada  ;D
Mislim, iz tvojih usta u Bo¾je u¹i, ali kotizacija za sada pokriva èetvrtinu tro¹kova trke koju ste gledali pre 10 dana. Samo TV prenos ko¹ta znatno vi¹e od toga, a gde su hitna, staza, sudije, merioci, redari, obezbeðenje, pehari, fotografi, monta¾eri, .... I takoc, ali da se ne la¾emo, iskreno se nadam da mi u nekom narednom periodu ovo postane posao od kog æu ¾iveti, zato sada i investiram u sve ovo.

Gašpar

Citat: Boban_m poslato 22 Maj, 2018, 21:33
To je u ljudskoj prirodi. Sta god da je u pitanju, ako je takmicenje, to bude tako. Narocito ako neko gleda.

Publika je ono ¹to privlaèi takmièare. Kada su na na¹im stazama poèeli da se smanjuju gledaoci, smanjivao se i broj takmièara. Jednostavno je.

Hattrick

Citat: Ga¹par poslato 22 Maj, 2018, 23:13
...Samo TV prenos ko¹ta znatno vi¹e od toga

Boze zdravlja pa da bude onako kako treba da bude, da oni tebi placaju prava TV prenosa. To je onaj deo koji u motosportu na ozbiljnom nivou najvise donosi...

Gavrolini

Sve je to lepo, bajno i sjajno ali bojim se da niste svesni da je ovo srbija. Prenosa je bilo jer ga je gasa platio. U suprotnom boli ih kurac kao sto ih boli kurac za mnogo ozbiljnije trke koje se desavaju u srbiji. Imamo ljude koji se takmice na ozbiljnom nivou i koji ulazu u svoj motor vise nego sto su svi ti automatici tamo zajedno vredeli pa niko nema to da isprati. Jednostavno ovde se prate fudbal(koja god liga bila) i Djokovic. I povremeno kad je neko svetsko ili olimpijada vaterpolo i kosarka.  Ja realnost vidim tako. A realno koliko prosecnih ljudi ce da sedi 4h pored tv i gleda trku mopedima po mraku gde se jedva nesto vidi a komentatori znaju dva vozaca ali ni njihove brojeve ne. Stvarno bih voleo da zazivi ovo ali mislim da je sansa veoma mala.

Hohštapler

Ja se stalno vracam na to -vreme kad se odrzava trka je POGRE©NO.
Dzaba sve kad nema publike.
A kako da bude kad pocinje u ponoc a zavrsava u 4am.
Da je 19h-23h, da ljudi odgledaju do kraja... ovako na kraju trke na bedemu nas 7...
a ovo je bilo u BGD... ovo je trebalo da gori.
I ne znam dal gresim, al najmanje publike je do sad bilo (mozda i TV prenos ima veze s tim?!)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

MIGE

Citat: Ga¹par poslato 22 Maj, 2018, 23:13
Citat: MIGE poslato 22 Maj, 2018, 19:17
...ovako,ubire se kinta od kotizacije i mozda od reklama...


Ovo jeste cilj, da se dogodi jednog dana. Nadam se veæ sledeæe godine. Ali do sad mrka kapa, tako da deo s ljubavlju, odnosno da je nema... otpada  ;D
Mislim, iz tvojih usta u Bo¾je u¹i, ali kotizacija za sada pokriva èetvrtinu tro¹kova trke koju ste gledali pre 10 dana. Samo TV prenos ko¹ta znatno vi¹e od toga, a gde su hitna, staza, sudije, merioci, redari, obezbeðenje, pehari, fotografi, monta¾eri, .... I takoc, ali da se ne la¾emo, iskreno se nadam da mi u nekom narednom periodu ovo postane posao od kog æu ¾iveti, zato sada i investiram u sve ovo.

nista licno,znas da tebe Gaso i cenim i postujem.... za organizaciju,nemam reci...sve je top..znam koliko treba truda..al da opet ponovim,napravio si takmicare da lice na pobesnelog maxa...zelim ti srecu u daljem radu i da to preraste u bolje i jace takmicenje kao i da napravis klasu 125  [thumb_up]

Havarisan

Mislim da ne shvatate poentu. Kada bi se uvela klasa 125   80% takmicara bi odustalo ako ne i vise.

Biker-Boy

Nek se uvede klasa 125, ali da masine budu eMZejci, ili nesto starije, da bude limit da ne moze mladje od 15 godina, i da masina bude 100% fabricka, bez budzevina
I feel the need..... the need for speed !!!

Havarisan

Sve je kako treba, ne treba nista dirati!

Mislim na kup a ne na ovog automatika :)

perlx

Potpis.

I kup i organizacija lepo napreduju  [thumb_up]