Glavni meni

Povratak Tomos Automatika na ulice

Započeo Gašpar, 18 Maj, 2018, 22:17

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Gašpar

Kao ¹to veæina zna, Ipone Moped Endurance Cup je u punom jeku i izaziva veliku pa¾nju, a ¹to bi Laziæ rekao, i automatike je nemoguce naci vise.

Pre neki dan sam isao Automatikom do RTSa i bio potpuna atrakcija - ljudi slikaju, gledaju, zaustavljaju se, smeju se...

Odlucim ti ja tako da jednog vratim na ulice. Dadoh se u potragu za komadom kome se brojevi poklapaju, papiri nisu izgubljeni, a vlasnici zivi. Deluje smesno, ali je nemoguca misija.

Gašpar

Ipak, na dan trke, u kombiju iz Novog Sada sti¾e jedan ba¹ kakav treba 😎

Znam, deluje uzasno, ali nije. Zapravo je jo¹ gori ;D



ada

Jednog takvog sa svim pomenutim posedujem ja kao prvi vlasnik iz 93 godine u SL varijanti.

viper

Imao i ja jednog crvenog A3MS :) znam gde je ovo slikano Motoroom :)
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

ZEMZEM

#4
Ja pre jedno 5 godina mog poklonio Bokiliæu. Papiri u redu.
Sve na njemu fabrika. Do zadnjeg dana i¹ao bez kvarora. Menjaj sveæicu, ponekad sajlu gasa, oprugicu, rolnice i venac kad krene da te¹ko prebacuje u drugu.
Davne devedeset i neke, postadoh zaboravan, kupim tomos cilindar i klip standard, uradim radilicu, stavim sve novo u menjaè, nove gume, sedi¹te, koènice i ostavim ga za zezanje po kraju.
Do radnje, trafike, reke ... Sve te godine nijedan ozbiljan kvar samo redovno odr¾avanje i ¹telovanje palenja.
Kad je ponestalo mesta u gara¾i morao sam da ga parkiram napolju i prekrijem ceradom.
Stajao mi par godina i nije se vozio, rezervoar poèeo da korodira, felne, volan i ja izgubim volju da ga sredjujem i poklonim da ne propada.
Hteli neki cigani da ga kupe ali nisam imao srca da ga gledam kako vuèe one njihove prikolice od kontejnera do kontejnera.
Sad vidim da sam napravio mo¾da najveæu gre¹ku u mom ¾ivotu.
Sad u nedelju kad sam bio da podr¾im moje sa Gardo¹a videh da sam mnooogo pogre¹io.

Glava Dole

I ja imao bas taj A3MS :) Na njemu sam poceo da ucim mehaniku jos kao dete :) Uradio mu par generalni, promenio 2 kompletna paljenja, brdo platina, rasturao ga do zadnjem srafa i farbao 2-3 puta... vise sam proveo popravljajuci ga nego vozeci :) Nema sta mu nisam izmenio, lanac i lancanike, amortizere, gume, full generalna(znaci novo paljenje sa magnetom ispod cekica, nov karb, radilica, klip, sve sto je trebalo oko menjaca itd...). Platio ga 150e u to vreme bez papira, ulozio jos boga oca i na kraju prodao za 90e, bio je kod mene znaci negde od 11e pa sve do 14e-15e godine, prodao sam ga kad sam kupio 125icu i od celog matika nisam njoj mogao da kupim ni samo lanac i lancanike :) Bila su to srecna vremena... kad se setim kako se ceo dan izjebem oko stelovanja i onda mi uzbrdo istera drugom a ne vrati u prvu a ja srecniji nego sad na motoru koji tu moze da istera 200 :)

Gašpar

Elem, motor stigao, trka pro¹la, slegli se utisci, postalo dosadno. Automatika u Zafiru i pravo kod majstor Èombeta.

Èombe se br¾e bolje dovatio brusilice i gle èuda :D




Setim se ja u meðuvremenu da imam nekog Morinija bez papira i kako je isti raspolo¾en da donira felne. Tako i bi.




Gašpar

U meðuvremenu sti¾e jo¹ jedan paket, sa jednim veoma poznatim ispisom na Italijanskom :)




Uzesmo ubrzo i ma¹inu da kupusamo, a kako dokon pop i jariæe krsti...




Ispolirani su i blokovi, ali to nisam slikao. Znate i sami kako izgleda ispoliran blok na matiku  ;D

Ali sam zato rado primio jedan paket od AKSa jutros. A u njemu ¹to¹ta, da ma¹ina bude skroz nova :)



Krenusmo na sklapanje



I sklopismo desnu polovinu motora.



Gašpar

Glava je juèe odneta na ravnanje, a cilindar æe sutra na precizne stomatolo¹ke radove  ;D

Takoðe, èeka se i Gaga sa kormanom od BT-a N-a, koji æe upotpuniti Cafe Racer sliku matika.

Karburator 16-16 DelLorto je takoðe stigao, auspuh se jo¹ uvek èeka. Ducati paljenje èeka da bude namontirano s leve strane ma¹ine  :D

Tra¾i se i donator fuzastera, npr suvozaèkih sa nekog R-a.

Ideja je inaèe da ide okrugli far, tomosov. Ako neko ima Domino poluge, obe, ja znam ko bi ih montirao na matika  :D

Ram æe u orange, oklopi u baby blue. Ideja je da se dobije Gulf color shema, ne¹to na ovu foru.


Gašpar

Spisak stvari koje kupujem. Plaæam novcem, piæem, osmehom, .... [rofl] [rofl]

- Fuzasteri
- Domino poluge koènica
- Brzi gas
- Mali okrugli obrtomer
- dopunite sami listu  ;D ;D ;D

Hattrick

Nemam nista sa spiska, ali Gulf Kolor Sema je do jaja.  [thumb_up] [clapp]

Lone Wolf

По наслову бих рекао да се враћа нешто у оригинално стање.
А ово је уберквалитетна перверзија.
Свака част!
Не може рај на земљи.

mali_zmaj

Svakako pratim..,mora da bude dobro!!  Nisam automatika vidjeo ima sto leta!!  U¾ivo mislim...
jin-jang

lord_oblivion

Ja i dalje imam u podrumu jednog MS, ovog ispod avatara. Na moje ime  :D




ps. ne prodajem, samo se hvalim  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gašpar


lord_oblivion

Jesi kupovao te nove delove, originalne ili turske?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

juga


Gašpar


Gašpar


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.