Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1]
Štampaj
Autor Tema: Dobra oprema?  (Pročitano 1193 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
drager95
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha XT660R
Kvalitet: +29 (17%)
Zahvalnice: 1

12 Maj, 2018, 14:23 Ocena: 0
Ignoriši

Sad sam dosao do toga da moram opremu da nabavim a ne razumem se mnogo  Cheesy
Koju opremu preporucujete za pocetnika i u kojim prodavnicama u Beogradu?
Sto se tice opreme koju trenutno imam, Grex R2 fullface kaciga, OJ pojas, i rukavice msm da se zovu VPRO Evolution ,kupio sam u Max Momentu.
Kaciga mi je stara 6 godina ali hvala bogu nije nikad bila ostecena odnosno nisam padao.Jel bi trebao da je menjam, da kupim novu?
Hvala unapred na odgovorima manijaci  uzdravlje
mali_zmaj
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda Cbf 1000 GT
Kvalitet: +1318 (26%)
Zahvalnice: 59

Odgovor #1 - 12 Maj, 2018, 17:50 Ocena: +1
Ignoriši

Ako ti plese po glavi mjenjaj,ona mora da bude knap,blago stiska obraze,okrece sa sa glavom i ne stvara nelagodu,bez obzira sto je taman!! Sad ganjaj jaknu,i hlace sa protektorima i cizme naravno... Opremu vidi na Louisu,imas na netu,pa ces otprilike vidjeti cjene pa se ravnaj po tome...  Modeka je ok, marka,sa nekom srednjom cjenom i dobrom kvalitetom,Buse takodjer..,mislim da Guevara drzi Modeku...  Svaka oprema sluzi par godina,i onda je za mjenjanje..,kako budes mjenjao motore,tako ces se vec nauciti sta valja,sta ne..,sa godinama dolazi i iskustvo.  Ja sam sad promjenio cizme,nosio do sad Probiker,i to one Traveler najjeftinije.  Koliko para toliko muzike. Sad sam uzeo TCX..,jakna Bafalo Endurance poslije sedam godina prnula u fenjer,neke Boldor jeftine hlace,mogu jos,al su za promjenu..,imam polovni kozni Dainese dvodjelni komplet..  Skup hobi..,uvjek nesto treba,zato je bolje uzeti kvalitetnije i skuplje,,traje duze.  Al za sada uzmi sta mozes,tj. koliko para imas.

jin-jang
Poljanac92
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CBR 600 F2
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +104 (39%)
Zahvalnice: 2

Odgovor #2 - 12 Maj, 2018, 19:07 Ocena: 0
Ignoriši

Ako resis da kupujes kacigu, znam npr. da u maxmomentu zimi imas lep popust, a uz scorpion i mislim jos neke kacige dobijas i tamni vizir gratis Cheesy to im je pravilo vec koju godinu unazad Cheesy verujem da popuste imas i u drugim radnjama, nisam proveravao Cheesy  koliko vidim jaknu nemas, pa mozda bi to bila prva stavka za kupovinu. Zmaj ti je lepo objasnio za kacigu,  kako, sta Cheesy

Preticao sam i kad nisam morao Cheesy
misa-pei
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CBR 1000 f- Bedevija
Kvalitet: +1373 (46%)
Zahvalnice: 97

Odgovor #3 - 15 Maj, 2018, 00:15 Ocena: 0
Ignoriši

Ako nisi gadljiv na polovnu opremu, pogledaj kod Siniše u Ruzveltovoj (precizna mehanika, radnja se zove "Grada"). Kacigu bih ti preporučio novu. Ako odeš u neku normalnu radnju, prodavci će ti pomoći oko izbora veličine.

Svratio sam Kod Siniše pre neki dan, ima gomilu lepe opreme. Čisto da svi znaju.

Država je najveći neprijatelj naroda
Gavrolini
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Xtz
Kvalitet: +2368 (42%)
Zahvalnice: 147

Odgovor #4 - 15 Maj, 2018, 06:53 Ocena: 0
Ignoriši

Po meni bez ikakve dileme najbolja niskobudzetna marka je MT. Odlicne kacige, do jaja i izgledaju a za 100e uzmes saprovidnim i jos jednim u boji vizirom.

Toma RR
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kawasaki ZX 9 R `00
Kvalitet: +13 (2%)
Zahvalnice: 3

Odgovor #5 - 15 Maj, 2018, 18:14 Ocena: 0
Ignoriši

Moj topla preporuka ti je za Garage moto shop. Decko koji tamo radi i drzi prodavnicu je izuzetno ljubazan a i pre svega ima puno iskustva sa moto opremom tako da ce ti pomoci sigurno.
Kanarinac
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
R1 big bang
Kvalitet: +1685 (22%)
Zahvalnice: 113

Odgovor #6 - 15 Maj, 2018, 18:42 Ocena: 0
Ignoriši

Ako nisi gadljiv na polovnu opremu, pogledaj kod Siniše u Ruzveltovoj (precizna mehanika, radnja se zove "Grada"). Kacigu bih ti preporučio novu. Ako odeš u neku normalnu radnju, prodavci će ti pomoći oko izbora veličine.

Svratio sam Kod Siniše pre neki dan, ima gomilu lepe opreme. Čisto da svi znaju.
Miso ne znam kada si bio kod njega poslednji put, ali mislim da mu cene uopste nisu povoljne,a ni stanje stvari koje prodaje nisu nista spec. Jakne polovne mu se krecu od 80€ pa na gore,a momacki su potrosene

Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4501 (34%)
Zahvalnice: 316

Odgovor #7 - 15 Maj, 2018, 19:10 Ocena: +1
Ignoriši

...to "kolko para tolko muzike" je istina.
Skupa, brendira moto oprema vredi iz više razloga.
Npr. ja sam tokom godina nataložio 5 jakni,  4 kacige, 3 moto patika, 1 čizme, rukavica 4 para, 2 kožna odela...
u svakom slučaju zaključak je uvek isti sa svakim komadom:
kad sam na kraju kupio skupu i dobar brend (jaknu/kacigu/rukavicu/odelo) prestao sam posle toga i da gledam i da kupujem i eto traje već par godina. "jeftino" je zapravo skupo jer svega kupuješ malo malo..
I najbitnije od svega: materijali i kroj.
To shvatiš kad na sebe navučeš npr. dainese kožnu jaknu. A ona skrojena kao san. Nigde viška, nigde ne steže.

Kaciga 200+ evra može trajati više od 5 godina.
Kožna jakna, odelo i preko 10.
Rukavice su mi iz 2012. Iznošene za sve novce. Al su koža i nema udobnijih.
Tako da, moj savet je ne moraš odma sve, kupuj jednu po jednu stvar. Biraj, daj malo više novca i uštedećeš na duži period.

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
Stranice: [1]
Štampaj
Moto Manijaci  |  Motori  |  Moto oprema  |  Tema: Dobra oprema?