Glavni meni

Dobra oprema?

Započeo drager95, 12 Maj, 2018, 15:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

drager95

Sad sam dosao do toga da moram opremu da nabavim a ne razumem se mnogo  :D
Koju opremu preporucujete za pocetnika i u kojim prodavnicama u Beogradu?
Sto se tice opreme koju trenutno imam, Grex R2 fullface kaciga, OJ pojas, i rukavice msm da se zovu VPRO Evolution ,kupio sam u Max Momentu.
Kaciga mi je stara 6 godina ali hvala bogu nije nikad bila ostecena odnosno nisam padao.Jel bi trebao da je menjam, da kupim novu?
Hvala unapred na odgovorima manijaci  [cheers]

mali_zmaj

Ako ti plese po glavi mjenjaj,ona mora da bude knap,blago stiska obraze,okrece sa sa glavom i ne stvara nelagodu,bez obzira sto je taman!! Sad ganjaj jaknu,i hlace sa protektorima i cizme naravno... Opremu vidi na Louisu,imas na netu,pa ces otprilike vidjeti cjene pa se ravnaj po tome...  Modeka je ok, marka,sa nekom srednjom cjenom i dobrom kvalitetom,Buse takodjer..,mislim da Guevara drzi Modeku...  Svaka oprema sluzi par godina,i onda je za mjenjanje..,kako budes mjenjao motore,tako ces se vec nauciti sta valja,sta ne..,sa godinama dolazi i iskustvo.  Ja sam sad promjenio cizme,nosio do sad Probiker,i to one Traveler najjeftinije.  Koliko para toliko muzike. Sad sam uzeo TCX..,jakna Bafalo Endurance poslije sedam godina prnula u fenjer,neke Boldor jeftine hlace,mogu jos,al su za promjenu..,imam polovni kozni Dainese dvodjelni komplet..  Skup hobi..,uvjek nesto treba,zato je bolje uzeti kvalitetnije i skuplje,,traje duze.  Al za sada uzmi sta mozes,tj. koliko para imas.
jin-jang

Poljanac92

Ako resis da kupujes kacigu, znam npr. da u maxmomentu zimi imas lep popust, a uz scorpion i mislim jos neke kacige dobijas i tamni vizir gratis :D to im je pravilo vec koju godinu unazad :D verujem da popuste imas i u drugim radnjama, nisam proveravao :D  koliko vidim jaknu nemas, pa mozda bi to bila prva stavka za kupovinu. Zmaj ti je lepo objasnio za kacigu,  kako, sta :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

misa-pei

Ako nisi gadljiv na polovnu opremu, pogledaj kod Sini¹e u Ruzveltovoj (precizna mehanika, radnja se zove "Grada"). Kacigu bih ti preporuèio novu. Ako ode¹ u neku normalnu radnju, prodavci æe ti pomoæi oko izbora velièine.

Svratio sam Kod Sini¹e pre neki dan, ima gomilu lepe opreme. Èisto da svi znaju.
Država je najveći neprijatelj naroda

Gavrolini

Po meni bez ikakve dileme najbolja niskobudzetna marka je MT. Odlicne kacige, do jaja i izgledaju a za 100e uzmes saprovidnim i jos jednim u boji vizirom.

Toma RR

Moj topla preporuka ti je za Garage moto shop. Decko koji tamo radi i drzi prodavnicu je izuzetno ljubazan a i pre svega ima puno iskustva sa moto opremom tako da ce ti pomoci sigurno.

Kanarinac

Citat: misa-pei poslato 15 Maj, 2018, 01:15
Ako nisi gadljiv na polovnu opremu, pogledaj kod Sini¹e u Ruzveltovoj (precizna mehanika, radnja se zove "Grada"). Kacigu bih ti preporuèio novu. Ako ode¹ u neku normalnu radnju, prodavci æe ti pomoæi oko izbora velièine.

Svratio sam Kod Sini¹e pre neki dan, ima gomilu lepe opreme. Èisto da svi znaju.
Miso ne znam kada si bio kod njega poslednji put, ali mislim da mu cene uopste nisu povoljne,a ni stanje stvari koje prodaje nisu nista spec. Jakne polovne mu se krecu od 80€ pa na gore,a momacki su potrosene

Hohštapler

...to "kolko para tolko muzike" je istina.
Skupa, brendira moto oprema vredi iz vi¹e razloga.
Npr. ja sam tokom godina natalo¾io 5 jakni,  4 kacige, 3 moto patika, 1 èizme, rukavica 4 para, 2 ko¾na odela...
u svakom sluèaju zakljuèak je uvek isti sa svakim komadom:
kad sam na kraju kupio skupu i dobar brend (jaknu/kacigu/rukavicu/odelo) prestao sam posle toga i da gledam i da kupujem i eto traje veæ par godina. "jeftino" je zapravo skupo jer svega kupuje¹ malo malo..
I najbitnije od svega: materijali i kroj.
To shvati¹ kad na sebe navuèe¹ npr. dainese ko¾nu jaknu. A ona skrojena kao san. Nigde vi¹ka, nigde ne ste¾e.

Kaciga 200+ evra mo¾e trajati vi¹e od 5 godina.
Ko¾na jakna, odelo i preko 10.
Rukavice su mi iz 2012. Izno¹ene za sve novce. Al su ko¾a i nema udobnijih.
Tako da, moj savet je ne mora¹ odma sve, kupuj jednu po jednu stvar. Biraj, daj malo vi¹e novca i u¹tedeæe¹ na du¾i period.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mrle


UFF


mrle

©vabski je. Pojas 600din, ok. Odlièan za te pare. Cirada 1300din. Potkapa 500+din.

Gavrolini

Mislim da je sad u lidlu na akciji 2000din

mrle

Citat: Gavrolini poslato 14 Mart, 2019, 11:55
Mislim da je sad u lidlu na akciji 2000din
Da, jeste. Valjda jo¹ danas.

megaidiot

Citat: mrle poslato 14 Mart, 2019, 11:46
©vabski je.
kineski je, 1000%.
ali sigurno sluzi svrsi, kao i cirada i potkapa - za te pare sasvim ok.

milomir22

Meni jakna prosvirala, sluzila je jedno 50 000 km po mojoj proceni, sad gledam kozu, ipak duze traje od tekstila.

Da ne zna neko gde bih mogao da nabavim neko jastuce za ispod buljsona, posle 300 km krece da boli i da zajebava opasno? P.S. ne onaj airhawk od 100 i kusur evra, nesto u domacoj radinosti do 4 000 din i da ide preko fabrickog sedista.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mrle

Pitaj babu, sigurno ima neko.

dzimika

Uzmi ovciju kozu, 100% vuna, em gace ostanu suve leti em dobijes nesto mekano da sednes

Hurricane

To cesto vidjam..
Znaci dobra stvar

dzimika

Ja imao na TA, leti gace ostajale suve na 40 stepeni
Samo mora se sklanjati od kise
Sad sam skoro uzeo celu, vece parce na radnu fotelju a manje ce na motor

megaidiot