Glavni meni

Yamaha XT660R

Započeo drager95, 11 Maj, 2018, 02:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Stavi napred veci lancanik pa ces ga dici u kurcu na zadnji :) a jebes taj motor ako ne ide na zadnji, koji ce ti.

stilgar

#21
Citat: drager95 poslato 11 Maj, 2018, 21:17
Citat: stilgar poslato 11 Maj, 2018, 20:37
Citat: drager95 poslato 11 Maj, 2018, 19:56
Citat: milomir22 poslato 11 Maj, 2018, 18:21
Poznavao sam lika, radio je nesto u organizaciji birfesta, cini mi se da je imao bas ovakav motor, ako si od njega kupio, nisi pogresio sigurno. Za pocetnika, dobro motorce, smorice te vibracije, ali obzirom da ne znas za bolje, pun pogodak.
Ne smaraju me vibracije koliko me smara sto moram da saltam brzine non stop jer bas i nije elastican ,ali kontam da moram jos mnoogonda ucim tako da cu se navici
stavi za jedan zub veci lancanik napred pa ces manje da saltas :)
Jel ima objasnjenje kako se to radi? Jel mora majstor? Ovu godinu ce biti samo gradska voznja sigurno i zato bi mi trebalo malo vise elasticnosti dok se ne naucim :)
imas veci lancanik na zadnjem tocku i manji lancanik napred na osovini, zamenis taj prednji sa jednim zubom veci i produzis prenos, manje saltas. Ne treba majstor al prisustvo nekog iskusnijeg drugara uz pivce nije na odmet.
ovo menjas



fabricki ide 15 napred 45 pozadi, znaci trazis 16 napred nazad ne diras. Pogledaj sad koliko ima mozda je prethodni vlasnik skracivao prenos pa stavio 14 da mu bolje grebe po sumi i off-u.

stilgar

Citat: Gavrolini poslato 11 Maj, 2018, 21:45
Stavi napred veci lancanik pa ces ga dici u kurcu na zadnji :) a jebes taj motor ako ne ide na zadnji, koji ce ti.
on ako ga digne na tocak zavrsice na ledjima, pocetnik je covek, profesionalcu :) idi teraj crf na tocak i menjaj ulje na 10 radnih sati :)

Boban_m

Ne diraj nista nego vozi to. To sto moras (ako je uopste tako) da saltas cesto ce ti samo pomoci da razumijes motore bolje i steknes iskustva.

Hohštapler

I boban je u pravu.
Sad ga samo goni! Dan noæ.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

idanijel

Lep, kulturica...

Gavrolini

Citat: stilgar poslato 11 Maj, 2018, 21:58
Citat: Gavrolini poslato 11 Maj, 2018, 21:45
Stavi napred veci lancanik pa ces ga dici u kurcu na zadnji :) a jebes taj motor ako ne ide na zadnji, koji ce ti.
on ako ga digne na tocak zavrsice na ledjima, pocetnik je covek, profesionalcu :) idi teraj crf na tocak i menjaj ulje na 10 radnih sati :)
Bih da imam muda...ali nemam. Jos uvek ucim da ga upalim. Skratio sam proces paljenja sa 30 na 15 minuta :)

mkt

lepo se navozaj
i nije to tesko, to se iz blata vadi jednom rukom ahha

Gavrolini


Andreja

Prednji kraj, a zadnji?
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

Ne, to je zadnji a prednji se ne racuna, vidis iznad da je fabricki propisano da uvek bude u vazduhu [rofl]


drager95

Vozio se juce ceo dan skoro i dana i ne znam kako nisam pao s obzirom na saltanje brzina haha  ;D jednom sam ga secnuo na raskrsnici jer sam pokusao da krenem iz druge i zaklao ga,zamalo da me baci napred kao sa konja [doh] Veoma je upravljiv motor,i udoban ali ovo menjanje brzina sa doziranjem gasa je haos  :) Cudno je jer nisam bas totalni pocetnik jer sam vozio par puta neke motore sa dva cilindara , i sa 4, i nikakav problem nisam imao niti sa pustanjem gasa niti sa promenom brzina. Ocigledno je ovaj jedan cilindar takav, nikako da se naviknem na njega  [stop]

OKi

Enduro je to  :-[ !!!Jedan or razloga , za¹to mi nedostaje enduro je ba¹ to ¹altanje  [panic] [flashing]

UFF

kod jednog cilindra ne postoji doziranje gasa
postoji on i off

Andreja

Citat: Gavrolini poslato 12 Maj, 2018, 18:26
Citat: Andreja poslato 12 Maj, 2018, 15:58
Prednji kraj, a zadnji?
?

Prespojio na masu, pomislio na skroz drugi motor, ne pitaj me ni¹ta :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mali_zmaj

Ma samo vozi i sve ce leci na svoje. Sta kazes tezak.. Koliko je moj bivsi K75 imao,oko 236 kila cini mi se.., a sad honda 241 kilu puna...!?  Ali ajd tebi je teziste malo visoko,a meni nisko..  Nista ne diraj..,vozi,vozi,vozi..,pa kad je savladas i oporavis sa lovom,onda kreni lagano sredjivanje,ako ti je bas nuzno!!
jin-jang

drager95

 Cekam jos uvek da mi se vrati potvrda o odjavljenim tablicama i porezu,da ga prenesem na sebe,plocice sam kupio nove ,samo da se ugrade, i pasce neke bolje fotke :D

juga

ili tri zuba manji nazad!

Lazic

©ta sam rekao za ¹altanje... :D Jedini smor kod tog motora... ;D Inaèe videæe¹ na otvorenom koliko tro¹i... :o ;D Kao da je 250cc...