Glavni meni

Zeza far

Započeo milomir22, 09 Maj, 2018, 21:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

milomir22

Primetim pre neki dan, upalim motor, pali na cvrgu, odmah upalim svetla, svetli samo pozicija, isto tako i danas, drnadam prekidac, nece da upali far sve dok mu nisam dao malo gas. Nisam vozio 2-3 dana, da usaltam u 1. zalepi mi lamela (oprugice kvacila relativno nove pa hoce da zalepi), ugasi se motor, ja da upalim, upali ali jedva. Posle toga, sve radilo ok, i motor i svetla. Sumnjam na aku, kineski varta, a ovo mu je 3. godina, ta varta kineska mi retko sastavi preko 2-3 godine, ali sam provalio nocu da mi, kada stisnem kocnicu ili dam migavac, malo far oslabi, pa se razmisljam da nije i alternator kviknuo (mada kazu da na banditima alternator i regler retko kad vrisnu, bas retko). Ako neko zna nesto oko ovoga nek' pise slobodno, svaki savet je dobrodosao (sem onih tipa kupi drugi motor :P).
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Glava Dole

Nema sanse da zbog akumulatora pali na cvrgu, radi samo pozicija a ne radi glavna sijalica. Negde te nesto zeza, los kontakt, prekidac ili provodnik.

A sto se punjenja tice... to bar lako proveris... unimer na merenje jednosmernog napona i meri u radu.

Hohštapler

...proveri masu na motoru.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

..otvori sklop prekidaca desno, ocisti sa WD42  :) , mozes i naftom, pregledaj, tu ti je nesto u spoju ili sta vec, ako se ne varam tu ti se nalazi i taster za paljenje i prekidac za svetla, osim ako se ne pale sama...

Simptomaticno je i to kad si dao gas dobio je kontakt neki...

Glava Dole

WD42 bese ona naprednija verzija koja nije za nase trziste? Pisano o tome na forumu, to samo ispod ruke moze da se nabavi, taj je odlican za ovakve stvari al retko se nalazi jbg nema ga u nasim prodavnicama :)


milomir22

Kazu izasao je i wd 43, ali njega za sada smeju da koriste samo americki specijalci  ;D ;D ;D.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Hohštapler

Kontakt sprej je retka vrsta u na¹im krajevima, viðaju ga samo predani toj pasiji...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

precenjen je, sa WDom mo¾e¹:

da podmazuje¹, tera¹ vlagu, èisti¹, odvija¹, zavija¹, pere¹ fleke, vadi¹ ¾vaku iz tepiha, beli¹ zube, za reumu, protiv uroka....

juga

Za WD 43 sam èuo da mo¾e da se koristi kao teèna kompresija jer je isti DOT.

milomir22

Bice da je ipak do akumulatora, ovaj nek izvuce sezonu do kraja i bice ekstra, ali sam nesto skeptik...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

milomir22

@Glava Dole i @Hostapler ipak bili u pravu, zeza masa i gubi kontakt, otprilike da znam i gde, aku dobar, napon punjenja alternatora u granicama normalnog, cekam da odem u selo i natenane ocistim kontakte, prekidac je ok, ispitao sam i ocistio i njega.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

dzimika

Slusaj starije, ne moze motor da upali a da je aku los nikako

Glava Dole

Ako se odnosi na mene- to sto sam mladji ne znaci da ne smem da donosim zakljucke i da su neispravni.

"Nema sanse da zbog akumulatora pali na cvrgu, radi samo pozicija a ne radi glavna sijalica."

Dakle sve je jedna recenica a znam valjda sta je svetlo... obicno strujno kolo sa relejom u sebi. Da akumulator ima dovoljno snage da pokrene anlaser, okrene radilicu dovoljno brzo da i upali motor a da nema snage za obicnu sijalicu i to jos kad i alternator krene da puni nema sanse(a vozio sam i sa akumulatorom koji nema snage ni za lampice tj iscedjenim skroz i palio na gurku, speeda vec terao 100 puta potpuno bez akumulatora, palio na gurku a svetlo mu je vezano na kontakt ko i kod suzane i takodje je radilo svetlo). To moze samo los kontakt(masa, dzekovi, kablovi, zasmecovan kontakt na releju). Al ako je prvo zaverglao bez problema a onda odjednom tesko kad i svetlo nije proradilo bice da je hostapler uboo jos preciznije(ja volim da razmisljam sire tipa "sta bi sve moglo da bude").

Ti fantomski kvarovi kad nesto nekad radi a nekad ne radi su najtezi za otkrivanje jer nemas pravo stanje prilikom ispitivanja niti se zna da li je na kraju kvar uopste i resen(jer je mozda samo proradio sam od sebe ko i ranije). 100 puta je lakse kad nesto ne radi uopste, al se zna otprilike sta najcesce zeza pa od toga i treba krenuti :D

ЯЭВОЛУТИОН

od mene plus za wd42....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Само ми необавештени још користимо wd40
Друштво за заштиту од животиња