Glavni meni

Ugradnja Scott-oilera - Honda F4i

Započeo Darko, 06 Maj, 2018, 21:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

Evo drugari , da olaksam mladjim kolegama , ko se bude upustio u ovakvu igranku , danas sam ugradio Scott-oiler na novi bajk koji sam uzeo pre par dana , pa sam opalio neke fotke da pokazem kako bi to trebalo da izgleda...



Dakle , kao sto znate Scottoiler V-system radi pomocu vakuma , pa prvo sto sam uradio je : nasao na scott-ovom sajtu , odakle se uzima vakum . Tamo rekose iz MAP senzora ... skinuh manual za f4i i videh gde je map senzor..

spustio se na parking , i lagano...



IMG_5450" border="0



Naravno , na parking se ne ide bez staropramena :)



IMG_5452" border="0 IMG_5453" border="0



To je MAP senzor o kome sam pricao... nalazi se uz ram sa leve strane motora ( gledavsi kad se sedi na motoru )... Treba vam T racva , koja se dobija uz scott , rasece se crevo , gurne se T racva i imamo praznu sisicu za vakum ka scott-u... otprilike , ovako...



IMG_5454" border="0



Onda dolazi na red postavljanje rezervoara .. tu mozete kako vam je lako , a ja sam ovako....



IMG_5455" border="0 IMG_5456" border="0 IMG_5457" border="0





Kasnije samo jos sprovesti crevo do lanca , lepo , kulturno , a to sam ovako...



IMG_5458" border="0 IMG_5459" border="0 IMG_5460" border="0 IMG_5462" border="0



i to je to drugariiiii....



e , da , sutra , prekosutra stavljam novi lanac i lancanike , pa kad to odradim , slikacu i postavljanje kapaljke na sam lanac ... a do tada - ziveli i srecan praznik...

FANTOM

    Ako smem primetiti bas je prljavo oko ovog Map senzora  :o :violina: [rofl]

Boban_m

Super sto si me podsjetio da treba to da ugradim na motor. Gdje si kupio scottoiler?

Darko

Citat: FANTOM poslato 06 Maj, 2018, 21:56
    Ako smem primetiti bas je prljavo oko ovog Map senzora  :o :violina: [rofl]

Nece jos dugo...ahhahha

Citat: Boban_m poslato 06 Maj, 2018, 22:05
Super sto si me podsjetio da treba to da ugradim na motor. Gdje si kupio scottoiler?

kupio jos pre par godina , ugradio na T-cata , pa kad sam ga prodavao skinuo sam scot i evo sad namestio na hondu

Darko

evo i zadnjeg dela  , ipak sam odradio  to danas , kopkalo me  , nisam mogao da cekam sutra


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Boban_m poslato 06 Maj, 2018, 22:05
Super sto si me podsjetio da treba to da ugradim na motor. Gdje si kupio scottoiler?
bas me zanima gde ces da ga ugradis da kaplje zejtin...na mesto suvozacice...nisam siguran kako ce da radi sa lubrikantom posto scotovo ulje ima specifcnu gustinu.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Boban_m

Ima Scottoiler set za DRZ, reci cu ti gdje se montira kad otvorim uputstvo ;D

ЯЭВОЛУТИОН

a zasto suvozacicu na bmw-u zoves drz.....dragana zaric, dusica rankovic zoric.....doktorka zorka....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Boban_m


Glava Dole


dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Darko