Glavni meni

Xtz750 ili tdm850 3vd

Započeo Gavrolini, 06 Maj, 2018, 12:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

perlx

Citat: Hoh¹tapler poslato 11 Maj, 2018, 08:41
...tdm-u kad stavi¹ kramponke onda ba¹ ima¹ motor koji nije niza¹ta.
De, de, mladi hostapleru, ne budi ljubomoran zato sto si kupio pogresan motor...

! No longer available

stilgar

Citat: perlx poslato 11 Maj, 2018, 15:59
Citat: Hoh¹tapler poslato 11 Maj, 2018, 08:41
...tdm-u kad stavi¹ kramponke onda ba¹ ima¹ motor koji nije niza¹ta.
De, de, mladi hostapleru, ne budi ljubomoran zato sto si kupio pogresan motor...

! No longer available
a u drugom delu mu donosi ortak 2l ulja da mu ne zariba motor pri silasku :)

srbac

#43
TDM 850  trosi ulje samo na auto putu preko 130 -140 na sat i to vrlo malo. Do 120 ni gram.  :P

stilgar

Citat: srbac poslato 11 Maj, 2018, 16:20
TDM 850  trosi ulje samo na auto putu preko 130 -140 na sat i to vrlo malo. Do 120 ni gram.  :P
ma zajebavam se, svaka cast za podvig, bili neki sa stenerama pokusavali pa nisu uspeli zna Popsy :)

Hohštapler

Citat: perlx poslato 11 Maj, 2018, 15:59
Citat: Hoh¹tapler poslato 11 Maj, 2018, 08:41
...tdm-u kad stavi¹ kramponke onda ba¹ ima¹ motor koji nije niza¹ta.
De, de, mladi hostapleru, ne budi ljubomoran zato sto si kupio pogresan motor...

! No longer available

..VFR mo¾da nije sjajan motor ali tek je TDM daleko od istog...
De mi objasni, kojoj klasi pripada TDM?
Sa tim sedom, tim agregatom, tim ve¹anjem i tom visinom u odnosu na zemlju...?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

El Jefe

Објашњење је просто, ТДМ  је пројекат који је замислио тим Јамаха Холандија. Они су од XTZ Super Tenere направили путни модел јербо су сматрали да Јамахи недостаје такав тип мотоцикла. Јамаха је пројекат прихватила и отпочела серијску производњу.
Друштво за заштиту од животиња

Gavrolini

I godinama se koliko vidim prodaje vrlo dobro i hiljade i hiljade ljudi izgleda u zabludi ga kupuje. Taj motor ima svrhu isto skoro koliko i svaki takozvani maxi enduro. Nista upotrebljiviji nije ni varadero ni gs1200 ni bilo sta slicno... Jednostavno motor kojim moze da se putuje i po losijem putu.  Jer aj da budemo iskreni za sta je onda pravljen vfr? Nije R jer ne ide ni ko pola od slova R.  Kao neki sportu turere...pa on ima u sebi i sporta i turera koliko tdm u sebi endura i turera.

perlx


Boban_m

Citat: Gavrolini poslato 10 Maj, 2018, 19:38
I dalje mislim isto. I dalje mislim da su yamaha i suzuki kvalitetniji motori u tom periodu. Ali ovo je bila kupovina koja se ne propusta. A potajno se nadam da ce me i razuveriti.
I...jesi li se razuvjerio? Ako ti nije zapao neki grob vjerovatno si vise nego zadovoljan. Mora biti neki razlog zasto su, bar ovde, najpopularniji u klasi.

Gavrolini

Jos je rano...danas cu da je raskopusam da je malo pretresem. Ali da ide...ide kao sami djavo. Mnoooogoooo ludje od svega sto sam imao i vozio. A bilo je tu svega(exc250,exc300,cr250,kdx250,exc450....)

Koko

Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

Gavrolini

Tdm je zamisljen da ide u nesto ovako...ali sam odustao jer je jebeni 3vd skuplji sad ne 4tx pre dve godine. Super tenera isto. Ja super teberu pre 10 godi a prodao za 1700....sad traze vise. Pre dve godine prodao 4tx za 1800...sad toliko traze za 3vd 92 godiste.... Realno sam mislio da cu i tdm i st lako naci perfektne za 1200 pa da bacim jos 1000e na preradu. Ali posto se ocigledno svi vlasnici drogiraju, kupio sam nesto drugo a oni nek voze svoje milfare.
A da...kao sto rekoh, ovako je treba da izgleda tdm




aæimo

To sve ludo bre. Evo i ja se prikljuèih, RD04 za garsonjeru u centru Bgd-a. Ko zna...

Hurricane

..ovaj crveni je ko lutka  [thumb_up]

Andreja

Izgleda kao lutka, kao neki napucani nejked za peglanje. I onda skapira¹ da mu je te¾i¹te na visini od metar i po i da ima 1000x boljih motora za krivinarenje. A dobro te znamo, Gavro.

:D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF


Gavrolini

Citat: Andreja poslato 14 Maj, 2018, 23:26
Izgleda kao lutka, kao neki napucani nejked za peglanje. I onda skapira¹ da mu je te¾i¹te na visini od metar i po i da ima 1000x boljih motora za krivinarenje. A dobro te znamo, Gavro.

:D
Ide taj tdm lepo i po krivinama i na zadnji. Jednostavno sam trazio nesto povoljno da opravim kako se meni svidja, nema veze neka magareta u garazi pa kad bude para za x11 bude.

Koko

Citat: Gavrolini poslato 14 Maj, 2018, 21:41
Tdm je zamisljen da ide u nesto ovako...ali sam odustao jer je jebeni 3vd skuplji sad ne 4tx pre dve godine. Super tenera isto. Ja super teberu pre 10 godi a prodao za 1700....sad traze vise. Pre dve godine prodao 4tx za 1800...sad toliko traze za 3vd 92 godiste.... Realno sam mislio da cu i tdm i st lako naci perfektne za 1200 pa da bacim jos 1000e na preradu. Ali posto se ocigledno svi vlasnici drogiraju, kupio sam nesto drugo a oni nek voze svoje milfare.
A da...kao sto rekoh, ovako je treba da izgleda tdm





Ne znam stvarno sta se desava sa cijenama, ali onaj ko hoce da proda motor proda ga po "realnoj" cijeni. Ja sam moj TDM 850 3VD 1995. ( sa dosta ulozenog u njega ) prodao za 1600E, a traze i po 2100E za starije godiste na Oglasima???  [neampojma]


Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

Gavrolini

Po meni si i ti dobio lepo preko realne cene