Glavni meni

Igranka sa glavom i karburatorima

Započeo Glava Dole, 28 April, 2018, 00:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic


bogdan

ako ti je strugar problematièan   mozes to i dobrim ¹rafom  èauricom i par podloski da sredi¹   i drugo  nikad ne slikaj robu u ¹aci , vide ti se otisci prtstiju   ;D

Glava Dole

Prosli put sam taj sredio uz pomoc obicnog srafa, sajbni i silikona a stezanje otprilike(a ostaje labavo jer nema granicnika). i to je radilo sasvim okej al sad hocu da bude kako treba :) Izgleda da sam se razboleo [rofl]

bogdan

pa èauricu stavi¹ za graniènik i malo je stegnes da ne ispada , upadne u motor

Glava Dole

Ma razumem kako si mislio, padalo je i meni to na pamet ali nece moci da stane caura s obzirom da je sam precnik glatkog dela oko kog je guma 6mm kao i navoj a odstojnik je sesiric koji samim odvijanjem cupa gumice iz poklopca. Jedino bi mogao da se uzme m8, gornji deo glatko obradi na m6 i tako ostavi na meru po fabrickom srafu a donji isto obradi na m6 ali nareze i to je to :) Smislice se vec nesto... u svakom slucaju hvala na predlozima, idejama i dobroj volji [cheers]

Glava Dole

Reseni i srafovi :) Odlicna mi je bila ideja da se prepravi m8 sraf na potrebne mere :) Napravio ih cica jebao im kevu :) Ko fabricki, razlika je samo sto su fabricki za kljuc 10 a ovi novi imbus :) Ostale mere kao kod fabrickog, vrlo precizno prekopirano a i procisceno 5 fabrickih od bregastih... nisam ipak hteo da ih menjam, nek ostanu fabricki... dao majstoru da ih samo procisti narezinocom i kao novi su, samo taj jedan gde je razjebana rupa ce morati da ide m8 i mislim da ce biti i bolje od fabrike :)












Hurricane

Bravo za èièu  [clapp]

..dva para naocara, kralj, jedne za blizinu do drugih naocara samo a druge za daljinu..

Tako i moj cale  ;D

Kod ocnog im ne pada na pamet da idu

Lazic

#47
Oèni æe da im da bifokalne, isti ðavo samo skuplje i neznatno praktiènije... ;D

bogdan

Citat: Laziæ poslato 04 Maj, 2018, 19:45
Oèni æe da im da bifokalne, isti ðavo samo skuplje i nezbnatno praktiènije... ;D
dobre bifokalne su kao i registracija motora , bolje dva para kad zatreba

Lazic

To ka¾em, nije èièa ljenj... ;D

friziderdzija

èièa dragan....neprevaziðen strugar u èaèku za bud¾ing...nisam ga video par meseci, bio je ne¹to bole¹ljiv, le¾ao u bolnici...
kakve mi je on poslove zavr¹avao za kojekave moje skalamerije, to je za neverovati...bez filozofiranja...ka¾e doði za dva tri sata, biæe zavr¹eno...i nikad nije zeznuo

mali_zmaj

Svaka èast èièi!! Majstor je majstor!!  E kad ima¹ par dobrih tokara,varilaca,lakirera itd...,mo¾e¹ sve poèeti i zavr¹iti..

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

Glava Dole

Danas sredjen navoj, sa m8 srafom ovog puta uspesno... legao je ko dupe na nosu :) Najzad sve pritegnuto kako treba, kilo kljucem i svi navoji i srafovi su u redu.



Provereni jos jednom zazori na ventilima... sve je u toleranciji po manualu, to je to :)

Poklopac opran akrom, onda cackanje starog silikona dok nisam skinuo sve... sat vremena izgubio sigurno :D



I sa novim dihtungom poklopac neprepoznatljiv :)



Provereno za svaki slucaj jos jednom zupcenje i to je to... poklopio, montirao hladnjak, bobine, deklu, sve ispovezivao... fali mi jos silikon za spaner, antifriz a novo ulje i filter cu sipati kad malo odradi sa starim(otvaran je, namerno nisam hteo novo, taman dok se poigram sa karburatorima da sve ispere, stera u stari filter ako se eventualno neprimeceno provukao neki opiljak ili prljavstina i posle stavljam nov filter i sipam bardhal) :)

Sutra prvo zaverglavanje pa cemo videti sta sam uradio :)

milomir22

Alal vera! Ko zna, mozda jednog dana od ovoga budes zaradjivao za hleb, svi majstori koje znam su poceli zanat radeci svoje motore.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Mali¹a je odavno majstor i to bolji od mnogih pravih...

zagadjenje

Tjuning bud¾ing

Hurricane

 [clapp]

bravo


¹ta æe ti silikon za ¹paner?


èekamo izve¹taj  [watching]

Glava Dole

Hvala vam na podrsci, znaci :-*

A spaner... za njega je potreban onaj kao od klingerita koji je odavno pocepan... necu da kupujem celu tablu za tu sitnicu, lakse mi je da macnem mrvu silikona, a i da ne jurim novu bakarnu podliskicu :D Oduvek sam ga montirao ovako i nista tome ne fali :D

Hurricane

..ma ja¹ta, zato i pitam

i? esi zaverglao danas?

Glava Dole

Nisam jos, bio zauzet pre podne... tek pre 10min namazao to, mora da odstoji bar 2 sata :) Pijem pivo i ladim se pored klime, sve je spremno, i aku prikacen :)