Glavni meni

Igranka sa glavom i karburatorima

Započeo Glava Dole, 28 April, 2018, 00:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Kad sam prosle zime radio gornji deo, kad nije hteo dupali, nije uredjeno sve bas kako bi trebalo. Dva navoja za koja sam znao da su losa su sredjena a onda sjebana druga dva, a plicice brusene odokativno(merene digitalnim sublerom) na usisnoj strani a na izduvnoj ih nisam dirao. Pa su tako na izduvnoj svi ostali na 0,2(sto je minimalna mera, jos u toleranciji ali na minimumu, manual kaze 0,2-0,3 a kod nje se vremenom smanjuje zazor) a na usisnoj jedan bio cak i labavih 0,3. Odavno mi cuci spreman materijal, samo je trebalo zasuci rukave.



To sam danas i uradio:

Antifriz lep, zelen, cist... dobro je, niti je trosio niti mesao sa uljem posle sklapanja :D




Rezervoar skinut, airbox, bobine pocupane, aku naravno otkacen za svaki slucaj, skinut hladnjak... sve ogoljeno za pola sata :)






Uz japanske kuglice(koje sam posle sjebao) poklopac i bregaste za sekundu lete dole :)




Dihtung poklopca ventila(Lazic moze u penziju ;D) :o [zvizdi]




Propale i podloskice(sve je kupljeno novo):




Dekla skinuta naravno:




Poklopac dole ;D




I onda i brege :) Koliko znaci kilo kljuc se tek sad videlo pri odvijanju... ovi zeznuti koji su se drzali na lepku za srafove nisu mrdnuli posle godinu dana ali sam ih odvio sa dva prsta a od ovih ispravnim neke mnogo lakse a za neke samo sto mi nije pao motor sa stendera :D Zato sam sad kupio i mali kilo kljuc tako da ce sve biti po PS-u i jednako ovog puta :)





Onda je na red doslo sredjivanje tih navoja. Lomio sam se da li da nastavim jos malo kad sam vec stigao dotle i skinem celu glavu... ali sam imao srece da su zeznuti oni u sredini kod klizaca a ovi po coskovima su bili odlicni tako da sam odradio na licu mesta. Majstor je prosli put uzeo 20e za dva navoja a ja sad sa sve kupovinom busilice koja mi ostaje i alatom u kom imam jos dosta patrona prosao za oko 30(a alat nikad nije visak i jos nema drndanja sa skidanjem glave). Sebe je isplatilo:





Jedan navoj urezan rucno(izmerio dubinu rupe prvo pa obelezio markerom i burgiju i ureznicu):



Drugom nije mogao da pridje ovaj alat ali je mogla busilica pa sam u nju ubacio ureznicu. Mekan je aluminijum tako da je sve proslo bez problema.

Tu je mnogo bitno paziti na opiljke tako da sam jednom rukom cvrsto drzao krpu oko navoja dok sam busio i urezivao, pa pazljivo prstima skupljao opiljke sa krpe a onda se snasao da i iz navoja izvucem koliko god mogu pomocu stapica za usi koji su natoljeni uljem(da bi se lepili za njih):



Prvi navoj sam uspeo iz drugog puta(fora je ne pritiskati i lagano nazad pa napred okretati lagaaano patronu dok ne uhvati i posle se samo zavrne alatom). Drugi put je vec uradjen uspesno i perfektno a drugi navoj sam uspeo iz prve :) Sve ide lagano, drze navoji odlicno... operacija uspela :)


Onda je usledilo stelovanje ventila. Pre rasklapanja sam sve proverio i zapisao. Stigle su plocice sa alija pa sam sad mogao da kombinujem, iskombinovao sam s ovim sto sam imao 7 ventila na izduvnoj(po merama plocica) na 0,25 sa tolerancijom mozda 0,01. Za osmi nisam imao potrebnu plocicu pa sam jednu 160 obradio na 150 ali ovog puta precizno sa mikrometrom(podesim ga na meru, blokiram i obradjujem malo po malo dok plocica tesno ne upadne). Tako da bi sad trebalo da su svi izduvni 0,25 sto je tacno izmedju minimuma i maximuma(provericu naravno obavezno kad ga uzubim) a na usisnoj zamenio onu od ranije nakrivo obrusenu(taj je i bio nesto jace od 0,3) sa desetu debljom, ispravio jos jedan i time bi trebalo da sam dobio da svi budu od 0,17 do 0,2 ako su moji proracuni tacni(a provericu spijunom na kraju sve, ne plastikom za sladoled :) )

Krenuo da ga zubim, mrtav umoran a ledja mi otpala pa me to nenormalno iritiralo i unervozilo(rastureno sve za cas a posle jebanijada u pogrbljenom polozaju... sve skupa od 8 ujutru pa negde do 1 popodne)... promasio sam ga toliko da su klipovi pri blagom okretanju u jednoj tacki udarali u ventile [rofl] Nije mi prvi put, znam naravno da ga uzubim al nikad ne uspe iz prve kad se dotegne spaner a sad sam se toliko unervozio da sam ga kukajuci od umora i bola u ledjima vratio, ususkao cilindre velikom kesom i za danas je dosta. Bolje nego da brzam i tako nervozan nesto pojebem :) A i svakako nemam jedan sraf dekle, moracu da nosim uzorak kod strugara da vidim da li moze da ga prekopira(specijalan je, mora i da dihtuje gumica oko njeg ai da bude tacno na meru da gore pritegne gumu taman koliko treba a dole udari da bi moglo da se pritegne lepo a da se dihtung ne sabije).

U planu je znaci da se uzubi, bez oklopa otera u perionicu da se masina opere akrom, da se oproba sinhronizacija onim mojim flasama:



Nastavice se pa cemo videti da li ce na kraju tema prerastu u jednu od onih kako se NE ili ce sve proci po planu :)






Lazic


feelgod


Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

srbac

Jaka je to infuzija, pre¾iveæe sigurno, ali biæe posledica  [yahoo] :P [rofl] [watching]

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

ovaj nas banderas ce ili stvarno da postane mehanicar ili da zajebe i lazica i kostu zajedno

stilgar

#7
da te ne bi bolela ledja moras da imas dobru hoklicu :)


u nedostatku iste moze i gajba od coca cole il piva, popijes, okrenes gajbu i gle cuda ledja ne bole :)




ili napravis lift za motor da mozes da radis bez saginjanja :)




Glava Dole

Hvala vam puno momci na podrsci [ljubav]

@stiglar, neka tako niska mi i treba... kupio na buvljaku neku al visoka ko normalna samo sto je hoklica i opet moram da se grbavim... bolje nego cucanje al posle 3-4 sata tog polazaja ne vredi :) A i da imam nisku ne moze jednostavno svemu sa hoklice da se pridje :) Rampa bi vec bila milina :) Jednog dana kad se skucim pravim jednu obavezno :D Uostalom, da to radim svkai dan vremenom bi se ocelicio a ovako nisu navikla ledja :D

@UFFe, jedno bez drugog ne ide :D Da bi nesto naucio kako se DA prvo moras da naucis kako se NE [rofl]

Darko

cek da se zapljunem , zanima me sta ce biti dalje..

pre neki dan vidim neku temu i nick "glava dole"  , jos se pitam , koji je kralj dao sebi nik glava dole ...sad mi je sve jasno ...hahahahahahahahahah

bogdan

mora neko i da mraèi , onaj poklopac glave , nemoj nikakve diht-mase  zaèepiæe se neki uljni kanal i eto belaja   bolje izvuci gumicu iz ¾ljeba i prvo stavi neki tanji kanap pa ond gumicu nazad i dihtovace , za sve ostalo  kapa dole  [thumb_up]

mkt


mali_zmaj

saga o forsajtima poèinje ponovo!!  ;)  vidimo se na 127 strani...,kad krene zaplet!!   :D
jin-jang

Glava Dole

@bogdane, ma imam nov dihtung, nove podloskice... sve stiglo s ebaya :)

@mali zmaj, pocinje polako zaplet :)

Danasnji update: uzubljen je lepo, taman kad sam pomislio to je to, samo da stegnem jos lepo bregaste kilo kljucem proklizaju mi jos dva srafa  [veryangry] [ljutko]

Ovog puta uradim jedan uspesno, kod drugog nesto ocigledno sjebem i nije hteo da krene sraf. Razbusim ponovo, urezem, ubacim novu patronu, sraf sad ide okej a ne drzi nista. Probao jos jednom, probao dve patrone jednu iznad druge al ne vredi. Verujem da mu nista ne bi falilo ni bez njega(kad ima jos 23 komada) al ipak cu smisliti nesto. Ili veci navoj(pa da razbusim malo i nosac bregastih) i stavim srafcinu kako dolikuje(moram da izmerim kolko bi onda ostalo mesa, da li ima dovoljno za m8) ili da vidim da li moze da se nadje nestandardna m7 patrona za helicoil(alat imam, kupim samo patrone i ureznicu) i takav sraf u toj duzini :) Polako, nigde ne zurim... taman da se zanimam dok gulim kaznu :)

Hohštapler

...moram priznati jednu stvar...

Meni je drago da jo¹ uvek ima "omladine" koja ovakve stvari radi, ima jo¹ nade za nas...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hattrick


niki64

Citat: Hoh¹tapler poslato 28 April, 2018, 16:57
...moram priznati jednu stvar...

Meni je drago da jo¹ uvek ima "omladine" koja ovakve stvari radi, ima jo¹ nade za nas...
Upravo tako, jako retko da danasnja omladina nesto popravlja. Uglavnom pogledaju i sve dalje ih mrzi.
Milose samo napred uz tebe smo
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

lord_oblivion

Citat: UFF poslato 28 April, 2018, 09:48
ovaj nas banderas ce ili stvarno da postane mehanicar ili da zajebe i lazica i kostu zajedno
Ni Laziæ ni Kostiæ nisu samostalno rasturali agregat, kamoli jednom godi¹nje, tako da ih je u startu zajeb'o  [rofl]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mali_zmaj

Mali ih je presisao odavno!!  Svaka mu cast,ja ne bih smjeo ni prismrdit masini!!  Trebao bi ganjat neku mehanicarsku skolu,ako je vec i nisi zavrsio,nisam pratio na casu!!
jin-jang

srbac

Citat: mali_zmaj poslato 28 April, 2018, 22:19
Mali ih je presisao odavno!!  Svaka mu cast,ja ne bih smjeo ni prismrdit masini!!  Trebao bi ganjat neku mehanicarsku skolu,ako je vec i nisi zavrsio,nisam pratio na casu!!



Radi diplomski na regulatoru napona  :P