Glavni meni

Reno megan 2008god vs Opel Astra H 2007god

Započeo dzimika, 19 April, 2018, 18:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Interesuje me vase iskustvo u vezi ova dva auta, Megana sam vozio a sada bih uzeo 1.5dci 86ks, a Astru nikada nisam vozio a cujem da je dobar auto, pa ako neko zna neka kaze iskustva, razmisljam izmedju 1.3mjet ili 1.9mjet motora, 1.7 bi da izbegnem, i naravno iskljucivo dizel i iskljucivo karavan

milomir22

1.3 je slab za karavan, slab je i za hecbek, i on i 1.9 ti je fijatov jtd motor, uglavnom su dobri, ali trose malo vise od konkurencije, zasto ne bih znao da ti kazem. O meganu sam cuo dosta oprecnih misljenja, nisam imao, ali po svemu mi opelo deluje kao pouzdaniji auto. Glasam za 1.9 i nijedan drugi.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

ada

Od jtd-a su blok klipovi i mozda jos po neki deo. Ostalo nema veze sa fiatom. U svakom slucaju 1,9. Reno ako ima prave km nije problem.

dzimika

Koliko sam primetio fiatov 1.3mjet prvobitno je imao 68ks, kasnije verzije 75ks, ali ovo mi deluje kao da je previse snage za 1.3 motor, 1.9 je pouzdan
Pokusao bi da nadjem megana pre nego opela, ja sam sa mojim meganom lepo prelazio i potrosnja mi je bila super na njemu ali problem je naci da je prava km osim ako ne znas onog ko uvozi pa da ti kaze iskreno

Grof

Najveæi problem je to ¹to je 99% auta uvezeno ne zato ¹to su dobri veæ zato ¹to su jeftini...

dzimika

znam ja da se svasta nesto uvozi, ne moze tamo i ovde da kosta isto a da je ono tamo losije od ovog ovde :D
Moram da vidim sa komsijom sta ima

Zeljkamp

U CH ima jedan Megan sa 150 i kusur hiljada ali Dzimika nece od 100 i kusur konja. Ganja ovaj od 86.
TwinZ Auto & Moto

ts.marko

Razmi¹lja¹  koje je govno bolje, proliv ili tvrdo?

dzimika


Andjelo

Ja sam vozio astru g 2004 g karavan 1.7cdti i prezadovoljan sam bio, sto se tice kvarova imao sam samo alternator sto im je mana i nikakvih drugih kvarova osim osnovnih servisa a presao sam 120.000km ......i dan danas se vozi takodje bez ikakvih problema kod drugog vlasnika

Andjelo

A u medjuvremenu sam vozio i astru H karavan sa istim motorom 1.7cdti 125ks , isao je kao metak isto bez problema na motoru , presao oko 100.000 km prodao je sa 205.000km i dan danas je covek vozi taxira ....jedini problem turbina na 400.000km

Andjelo

Udobnost je bila bolja u astri g , motor 1.7 Isuzu ne prevazidjen a sad vozikam i poneki put merivu A 2009 g. Isto 
1.7 cdti 101ks bez problema na motoru , kupljena sa 145.000km sada na satu 217.000km na motoru samo ulje filteri i teraj

dzimika

Da li se u astru H uopste ugradjivao isuzu motor? Znam da je 1,7dti od 55kw u astri G bio isuzu i odlican je motor


dzimika

Samo karavan me interesuje, treba potrpati sve stvari