Glavni meni

Rat u Siriji

Započeo Hattrick, 12 April, 2018, 03:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Zasto Rusi moraju da odgovore na svaku provokaciju, tokom istorije se pokazalo Rusi ne napadaju vec se brane, e ako ih ovi zapadni serifi sateraju u cosak i nateraju da se brane, najebali smo i ti i ja i verovatno 80% zemaljske kugle. Tako da samo oni neka budu picke i ne zveckaju oruzijem i bice sve ok. Te price rusi picke, treba da odgovore na provokacije su glupe. Nema potrebe da dokazuju ciji je veci, znaju oni sta imaju i sta mogu, a znaju i ameri samo da ne preteraju

idanijel

Lepo reèeno Kanarinac.

Послато са Redmi 4 уз помоћ Тапатока

Hattrick

Znamo to svi, da Rusija ima cime da se odbrani na neki nacin, i moze da izazove nuklearnu kataklizmu kad vidi da joj nema izlaza.
Moze to i Kina, i Pakistan, i Indija, i Izrael, i da ne nabrajam.
Medjutim, po meni je poenta cele price negde drugde, zasto pujdas i uveravas saveznike da ces ih braniti, i posle ih ostavis na cedilu, jer "ipak nisi ti direktno napadnuta" ?
Pa onda pusti ljude neka resavaju svoje probleme kako znaju i umeju, a ne da ih lozis da prkose siledziji, pa kad ih siledzija odalami po ustima (kao nas '99.), ostavis ih na cedilu.
Tu je srz problema.

monsterbnt

Pa nisu ostavljeni na cedilu. I dalje NATO ne moze da izvrsi invaziju niti gadja bilo sta bitno. Zasto jos nije gadjana predsednicka palata? Zasto nije napao sirijsku avijaciju koja je sad u ruskim bazama? A ovo ce odlicno posluziti kao izgovor rusima da izbombarduju pobunjenike kao sto su uradili i prosli put.... Mnogo vecu korist ace izvuci nego da su gadjali americku flotu
Smrt SVIMA!!!!

eclipse4

#64
Citat: Kanarinac poslato 15 April, 2018, 00:14
..... Nema potrebe da dokazuju ciji je veci, znaju oni sta imaju i sta mogu, a znaju i ameri samo da ne preteraju....

zato i cuti,bas zato sto znaju sta imaju al nemaju muda da koriste.....a sto se odbrane tice da u pravu si,nadji koliko koliko je rusa poginulo a koliko svaba.....kroz istoriju rusije oni nisu stradali na "mozgu" nego na broju... 100 rusa za jednog nemca,ko nas jebe ima nas :)

ljudi ajde kraj je napada u siriji,idemo u druge teme :)

Citat: Hattrick poslato 15 April, 2018, 00:38
Z..... zasto pujdas i uveravas saveznike da ces ih braniti, i posle ih ostavis na cedilu, jer "ipak nisi ti direktno napadnuta" ?
Pa onda pusti ljude neka resavaju svoje probleme kako znaju i umeju, a ne da ih lozis da prkose siledziji, pa kad ih siledzija odalami po ustima (kao nas '99.), ostavis ih na cedilu.
Tu je srz problema.

tako su nasukli sopstven narod u Novorusiji da objave nezavisnost i oni ce ih priznati i ljudi to uradili,kad umesto priznanja onaj mali celavi pavijan putin kaze "nismo mi vama nista obecali" i tako......nastradase blizu 30.000 ljudi na donbasu zbog jednog govnara.
em ih drzali na infuziji sa oruzjem municijom i uniformom em pobise sve komandante koji su bili postovani medju vojskom i imali viziju o Novorusiji .....da bi mali celavi pavijan pokusao da istrguje sa amerima i sa zapadom "vracam Donbas ako mi priznate krim"
priznace ti oni al jedan Cream po bulji.....

i eeeeej,pozvao bele slemove u Novorusiji za koje sad kaze da su mafija i laziraju hemijski napad u siriji  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]  pa gde to ima bre vise gde ???

Boban_m

Bez ljutnje eclipse ali tvoje razumijevanje geopolitike i strategije je na nivou video igara.

Kanarinac

Eclipse nemoj da se ljutis, ali lupetas sto se ove teme tice. Koga je Putin ostavio na cedilu? Jel Novorusija vracena Ukrajini? Nije. Jel su ih napali Ukrajinci? Nisu. Tvrdis da si rusofil, ali mnogo verujes u spin price zapadne kuhinje, mozes da kazes da nisam u pravu, ali iz tvog pisanja se tacno to vidi. Da nije tog Putina, Rusija bi odavno bila okupirana od strane zapada i bila bi kurac na bicikli kako vojno tako i ekonomski.
Hattrick sto se svi stalno hvatate za bomvardovanje 99? Ko je tada bio na celu Rusije? Pijani Jeljcin koji je zemlju,sa prethodnikom Gorbacovim, doveo zemlju do propasti. Nit su imali ekonomsku nit vojnu mogucnost da nam ikako pomognu.
Ajde budimo malo realni, nije ovde rec, kako pre neko rece od sukobu 2 deteta u dvoristu,pa ce tata da resi, vec o sukobu nuklearnih sila, koje ako krenu jedna na drugu,nece biti pobednika pa vi samo nastavite da prizivate merenje ciji je veci

mali_zmaj

Rusi kao i Ameri imaju svoje politicke ciljeve ili interese,dal vanjske ili unutanje ,jebe se njima i za Srbima ili Sirijcima..,mi im sluzimo samo za potkusurivanje i prepucavanje..,vise nikom ne vjerujem!!  Odavno sam sazreo...,mada kao i svi Srbi na Balkanu vucem vise Rusima..,valjda imam taj glupi dio mozga kojeg se nemoguce otresti,ili je to onaj nas inat i mrznja ka Amerima,pa mi brat Rus kao dodje kao drazi,ali poenta je da kad se bas zaguzva,sumnjam da ce nam iko pomoci. Uzdaj se u se i u svoje kljuse!!  Ako mozes sta love izvuci i sa zapada i sa istoka dobro,ako ne svakako nismo nista pretjerano izgubili. 

Meni je u svemu zao Sirijaca..,nastradao je narod opasno!!! Dok se Ameri i Rusi prepucavaju ciji je veci!! I na kraju ce da zavrse kao recimo B i H,ili Kosovo,propali eksperiment!!
jin-jang

Grof

Za poèetak ne volim ni Amerikance ni Ruse :D

... ¾ao mi je Sirijaca, oni su kao i svi narodi koji se nadju na udaru interesa velikih sila NAJEBALI debelo. Isti scenario manje vi¹e de¹avao se u svim konfliktima na svim meridijanima vekovima, gde su velike sile testirale svoja naoru¾anja i taktike ili prosto tro¹le svoje zastarele sisteme. Populacija tog dela sveta je najebala ¾estoko.

Neko je spomenuo Vijetnam, u Vijetnamu su severno vijetnamce pomagali Rusi i Kinezi pa su ih Amerikanci vratili u kameno doba, nije valjda ostao ni komad industrije i infrastrukture neo¹teæen, o patnji naroda i genetskim poremeæajima izazvanim eksperimentima sa zapra¹ivanjem i bombardovanjem kojeèim koji se javljaju neæu ni da pi¹em.

O Siriji sam iz putopisa na motoforumima imao jako lepo mi¹ljenje ali avaj sada se ta nekada lepa zemlja vratila u kameno doba zahvaljujuæi interesima velikih sila. Kao ¹to rekoh ¾ao mi je obiènog sveta, jebe mi se za politièare. Siguran sam da je pre rata u Siriju postojao bednik poput mene koji je samo gledao kako da porodici obezbedi normalan ¾ivot a sada nema ¹ense da mu unuci ¾ive normalno.

Putujuæi po Balkanu shvatio sam da se u igrama pre svega politièara, svih boja, rasa i nacija sa mudima u stezi pre svega nadje pred ni¹anom obièan svet. I da je taj obièan svet, prezauzet pukim pre¾ivljavanjem najveæa ¾rtva svih ratova. Jer kako Dr Nele Karajliæ to plastièno opisa u jednoj pesmi: Had¾ije svoju decu ¹alju avionima a ja se oseæam kao zebra na Brionima.....

Neæe ni Putin ni Tramp ni Asad ni Vuèiæ ni Dodik ni Kolinda nikome sagraditi kuæu koja mu je sru¹ena a sa puno muka gradjena niko od politièara neæe ¾iveti bez struje i vode, niko neæe izgubiti dete u nekom od ratova koje izazivaju i vode.... svi æe samo da zgrnu veæu ili manju lovu od svega toga. .....

JBG raspisao sam se .... MRZIM SVE RATOVE I POLITIÈARE     

Nika

Hoæe¹ da ka¾e¹ da bi za Siriju bilo bolje da se Rusi uop¹te nisu ume¹ali...?

Iako ti je logika u su¹tini na mestu, mislim da zaboravlja¹ vrlo bitnu stvar. Kanarinac je lepo objasnio. Rusi se kroz celu istoriju brane.
A da citiramovaj ove druge iz jednog dobrog teksta:
"Demokratija je kad beli èovek po¹alje crnog èoveka da ubija ¾utog èoveka, 20 hiljada kilometara daleko od svoje kuće, pod izgovorom da brani bezbednost svoje zemlje, koju je oteo od crvenog èoveka."

Ko nam je pomagao ranije a ko nas je satirao - nisam bio roðen, ali hvala Bogu pa imamo razne izvore i mogu da proèitam i SAM donesem zakljuèak.
Probaæu da naðem dobar tekst u kome pi¹e ¹ta je to Rusija uradila za nas kroz vekove, pa da probate da shvatite ¾rtvu.
Da se ne vraæam dalje kroz istoriju: SAD, VB, Nemaèkka i ekipa su nas bombardovali, Rusi NISU (obja¹njeno veæ oko ne-pomaganja)

I sada meni trebaju Rusi i Ameri da budu isto?

eclipse4

Citat: Boban_m poslato 15 April, 2018, 02:43
Bez ljutnje eclipse ali tvoje razumijevanje geopolitike i strategije je na nivou video igara.

dobro da je vama amerikancima na nivou ubica dece

eclipse4

Citat: Kanarinac poslato 15 April, 2018, 07:05
Eclipse nemoj da se ljutis, ali lupetas sto se ove teme tice. Koga je Putin ostavio na cedilu? Jel Novorusija vracena Ukrajini? Nije. Jel su ih napali Ukrajinci? Nisu. Tvrdis da si rusofil, ali mnogo verujes u spin price zapadne kuhinje, mozes da kazes da nisam u pravu, ali iz tvog pisanja se tacno to vidi. Da nije tog Putina, Rusija bi odavno bila okupirana od strane zapada i bila bi kurac na bicikli kako vojno tako i ekonomski.
Hattrick sto se svi stalno hvatate za bomvardovanje 99? Ko je tada bio na celu Rusije? Pijani Jeljcin koji je zemlju,sa prethodnikom Gorbacovim, doveo zemlju do propasti. Nit su imali ekonomsku nit vojnu mogucnost da nam ikako pomognu.
Ajde budimo malo realni, nije ovde rec, kako pre neko rece od sukobu 2 deteta u dvoristu,pa ce tata da resi, vec o sukobu nuklearnih sila, koje ako krenu jedna na drugu,nece biti pobednika pa vi samo nastavite da prizivate merenje ciji je veci


pa ona i jeste okupirana  [rofl] [rofl]

ostala je sama sa sobom da trune u mukama

opsirnije kasnije :)

monsterbnt

Ukraina nema nikakvu vlast ni prisustvo tamo. Invazija znaci treci svetski rat i mnogo vise mrtvih rusa...
Smrt SVIMA!!!!

bigsheki

bio sam u ukrajini pre dve-tri nedelje,4 dana.strasno je,sve kriminalci,se korumpirano.ni malo prijatan osecaj.od nacelnika policije pa na dalje.

eclipse4

Citat: monsterbnt poslato 15 April, 2018, 15:48
Ukraina nema nikakvu vlast ni prisustvo tamo. Invazija znaci treci svetski rat i mnogo vise mrtvih rusa...
Naravno,sta ce im vlast i prisustvo kad mogu da to tone polako a za njima povlaci i ogroman ruski kapital koji to odrzava.
Sto se vise rusija siri i trosi sve je slabija.....americki plan tu funkcionise odlicno!
Da to mi je opste poznato od putina...ako rus stiti rusa pocinje treci svetski rat al sve dok neko drugi ubija ruse nece biti treceg svetskog rata....

Uostalom treci svetski rat zbog jednog coska sto je,ostalo u ukrajini?u danasnjici interkontinetalnih projektila i vanorbitnih pricamo o tampon zoni koja,moze da se prebaci teniskom lopticom ...komedija

monsterbnt

Racunica je prosta.... Sada gine koliko? 20 rusa mesecno? Krene invazija na ukrainu koju realno moze da zgazi za 2 dana, polecu pomenute rakete i ima 20 miliona mrtvih rusa...
Smrt SVIMA!!!!

eclipse4

Pa tako je....lepo receno....20 rusa al ne 20 amerikanaca....sto bi amerikanci kad imaju budale i sa jedne i sa druge strane,njihovo je da samo trljaju ruke od biznisa posto je sve od bilo kakvog znacaja ukrajine preslo u americke ruke.
A jednog dana kad bude ljudima donbasa puko film i pitati se kakvu korist imaju od rusije koja ih ni ne priznaje kao drzavu,vratice se opet matici ukrajini ili ce putin (verovatno ce do tad vec zavrsiti andjeosku misiji na zemlji) morati da lansira te rakete ako hoce tampon zonu.

Jebi ga...ja gledam sa objektivne strane sta se desava al ovde se vise citaju stripovi.

Sto su vise ukrajinci ubijali ruse,svevisnji putin im je dao veci poust na gas....verovatno mi obicni smrtbici nikad necemo razumeti tu strategiju....ko sumnja u putina taj sumnja i u boga.

monsterbnt

Nit ga branim nit napadam.... Putin kao i svaki drugi politicar gleda iskljucivo svoj interes.... Kao sto Trampa isto tako boli kurac sto ginu americki placenici i tamo neki arapi... Da li je pravedno? Svakako da nije, al kakve veze ima pravda sa politikom.
Smrt SVIMA!!!!

Jecko

I tako dok se Rusija i Amerika igraju ne ljuti se covece ili mice pobise toliko dece....
Sramota celog sveta sto to dozvoljava. Pih....serem nam se i na politicke ideale i na civilizacije i covecanstvo kada ovako nesto dozvoljavamo.

eclipse4



Citat: monsterbnt poslato 15 April, 2018, 17:29
Nit ga branim nit napadam.... Putin kao i svaki drugi politicar gleda iskljucivo svoj interes.... Kao sto Trampa isto tako boli kurac sto ginu americki placenici i tamo neki arapi... Da li je pravedno? Svakako da nije, al kakve veze ima pravda sa politikom.



Ma i to sto kazes o ovim temama izgleda samo ja i ti mozemo da raspravljamo otvoreno...imam utisak svi se nesto nadju uvredjenim licno ako kazes nesto sto nije po ruskoj masti....