Glavni meni

Rat u Siriji

Započeo Hattrick, 12 April, 2018, 03:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m

Hvala bogu pa ne odgovaraju, trebalo bi da smo sretni zbog toga sto je bar jedna strana razumna. Koji je uopste efekat napada? Polupane neke zgrade koje su evakuisane prije 3 dana.

Bolesni ego podmiren, steta minimalna. Koliko cujem za sad je bilans 6 povrijedjenih civila, nadam se da ce ostati na tome.

Ekipa UN OPCW je danas trebala da izadje na teren i utvrdi da li je uopste bilo tragova bojnog otrova. Sad vise nema nista. Jer su sjurili bombe par sati prije istrage na tu lokaciju. Niko vise ne moze dokazati da su izmislili. Igra se nastavlja.

eclipse4

Upravo iz razloga koji si naveo trebalo bi da odgovore i da vec jednom zauzmu neki stav u svojim bednim pricama.

Dal bi ti izjavio isto (hvala bogu da je jedna strana razumna)da ti dete iz skole iz parka sa plaze dodje svaki dan biven od jednog te istog lika i njegovog drustva?
i trpelo batine jer da je odgovorio tvoj sin potukli bi se a ovako na srecu samo tvoj sin izvuko deblji kraj.....

Pritom se tvoj sin svaki put hvali kako pred drustvom kako bi on izmlatio sve njih samo nek probaju da se kace....da ima odgovor na njihove pretnje,nek samo oni probaju da ga diraju bla bla bla....
bato il se tuci il ne seri previse na televiziji.
Evo amerikanci ih postavise tamo gde im je i mesto u misijoj rupi....kao sto je i ROSU nas!


Aj samo mi ovako kazi sta bi ti savetovao sina u ovom slucaju batinjanja koji sam ti naveo....
Usput kad druga deca vide koliko je tvoj sin "jak" polako mu svi okrecu ledja jer vide da je samo jak na usta a na dela 0

monsterbnt

Kakvi crni B-2... Gadjali tomahavcima sa brodova i nesto malo sa B-1B koji se nije priblizavao... Prethoidno upozorili ruse i rekli im sta gadjaju.... Pogodili par napustenih baza, vecina tomahavka oborena...
Ne zaboravite da je tomahavk zastarelo govno koje leti nisko sporo i pravo. Pa nasi su ih 1999 obarali na kilo sa onim prackama koje smo imali...

Kakav crni napad, ovo je bilo cisto spasavanje trampovog obraza kad je skontao da se izlajao ko komsijsko kuce...
Smrt SVIMA!!!!

icatenej

Iz aviona se vidi da je ovo izlazna prièa za zapad - za Trampa pre svega. Mislim da je prethodnih dana vrlo precizno dogovoreno koju pustinju smeju da gaðaju :D :D :D 

icatenej

CitatSAD tvrdi da su svi projektili bili precizno usmereni, da su neki preusmereni, da nema ¾rtava, veæ samo povreðenih i da materijalnan ¹teta nije velika, preneo je CNN. Amerièki zvaniènici istièu i da napadi za sada neæe biti ponovljeni.

Sirija tvrdi da je vi¹e amerièkih raketa oboreno sistemima "BUK" i "Kvadrat".

Trla baba lan...

eclipse4

Bas zato sto su zastareli tomahavci,trebali su rusi sve da ih skinu a ne vecinu......udar na asada je udar na rusiju,tu nema isis,idish,id,al nusra,al pachino,wired al jankowich......znaci udar direktno na asada.

Nije amerika nista upozorila rusiju ja to mogu da garantujem,ameri imaju i stav i jos jednu vrlinu a to je "boli me kurac".....ne kukaju i ne arce vreme,zna se meta i cilj i nema nista posredi.....ako nista drugo bar nemaju ko ce svaki dan na tv da izrazi duboku zabrinutost!

Pa sta bi pre mesec ipo dana kad ubise ameri koliko 13 rusa?opet onaj Lavor izjavio duboku zbarinutost,sta preduzeli? Ama bas bas nista! Cak ih sahranili ko pse verovatno kao i ostale.....kako je sahranjen zadnji pilot....koje pocasti na tv-u bile?...poslali majci kuci pismo sa dubokim zaljenjem....

Sta ucinili sa turcima sto im oborise avion?gazda celavi majmun i upisanko zabranio izvoz svinjetine u tursku hahahha
I za svaki slucaj sa bratom erdoganom otvorio jos jednu dzamiju u rusiji.....i kad dodje vreme brat erdogan mu nabije kurac u dupe.
.samo se mi tesimo tim rusima.....kod ovih amera vidim dela (na moju VELIKU zalost) teroristicka dela al se vide a kod ovih nista.....pametne rakete putinove sto omase cilj za kilometar.

Lazic

Citat: Hattrick poslato 14 April, 2018, 08:26
Nemoj samo da bude "Sirija je moralni pobednik", valjalo bi da bude i pravi, kao sto je to bio Vijetnam. Zasto Rusi ne odgovaraju ?
Ameri izgubili 50.000 vojnika, Vijetnam 2.000.000 stanovnika i dan dansa "komunisti" na vlasti... Jebe¹ tu pobedu...





Citat: stilgar poslato 14 April, 2018, 08:34
Zato sto je tamo gde su ameri jadnokratno istresli tovar pesak i kamen i poneka skorpija i zmija. Tramp je ispao manje blesav u ocima svojih biraca mozda cak i hrabar. Dozvolili im rusi tu da bace tovar 😀
I meni se èini da su mu Rusi uèinili uslugu da ne ispadne potpuni kreten u oèima potpunih kretena biraèa... Nadam se da je pohlepa jaèa od sujete inaèe najebasmo svi...

monsterbnt

Eclipse i dalje gledas crno belo.... Jbg politika je kurva...

Gadjalo se sve daleko od ruske PVO, reagovala je samo sirijska, najavljeno unapred sta ce da gadjaju, nema poginulih, ovo je bilo cisto spasavanje trampovog dupeta kuci...
Sto se tice ruskog pilota, za jednog pilota je dobio jakog saveznika. U politici je to mnogo dobar dil. Novorusija je takodje odlicna varijanta za rusiju takva kakva je. Nije izvrsio invaziju, dobio je lepu tampon zonu do granice i potpuno izbacio ukrainu iz igre... Jbg, narod je ipak samo obican broj u politici
Smrt SVIMA!!!!

Hattrick

Ako jos jednom pipnete ovog decaka polomicu vam svima ruke, oni malom dandaru ispred njega, on okrenuo pogled i pravi se lud.
Zalice se on sutradan kucnom savetu, kojeg su osnovali i izdrzavaju roditelji ovih sto lupaju samare malom.
Ma vazi samo se ti zali, srce ce ih zaboleti za tvoje zalopojke izmedju dva hamburgera. Nema sta on da spasava ili ne ugled nekog ko mu preti ratom, ko mu uvodi sankcije, i ko mu proteruje diplomate. Pogotovo ne pustajuci ga da bombarduje njegovog saveznika. Neka njima amer spasi ugled pustajuci ih da malo bombarduju Tel Aviv na primer ? To ce se desiti, ali juce.
Mnogo su me razocarali.
Sve u svemu, sto se trebalo videti, videlo se. Sledece bombe padaju na Ruse u Rusiji.

monsterbnt

sledece bombe su ruske po pobunjenicima.... Klasicno ja tebi ti meni, sirijci najebase kako god okrenes
Smrt SVIMA!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 14 April, 2018, 11:03
Citat: Hattrick poslato 14 April, 2018, 08:26
Nemoj samo da bude "Sirija je moralni pobednik", valjalo bi da bude i pravi, kao sto je to bio Vijetnam. Zasto Rusi ne odgovaraju ?
Ameri izgubili 50.000 vojnika, Vijetnam 2.000.000 stanovnika i dan dansa "komunisti" na vlasti... Jebe¹ tu pobedu...





Citat: stilgar poslato 14 April, 2018, 08:34
Zato sto je tamo gde su ameri jadnokratno istresli tovar pesak i kamen i poneka skorpija i zmija. Tramp je ispao manje blesav u ocima svojih biraca mozda cak i hrabar. Dozvolili im rusi tu da bace tovar 😀
I meni se èini da su mu Rusi uèinili uslugu da ne ispadne potpuni kreten u oèima potpunih kretena biraèa... Nadam se da je pohlepa jaèa od sujete inaèe najebasmo svi...
jel ti laki nisi citao istoriju...pobeda 300 spartanaca nad desetinama hiljada neprijatelja u termopilskom klancu....nije bitan broj poginulih bitan je krajnji rezultat....litl big horn, kosovski boj , pobeda spartaka nad rimskim legijama i jos gomila istorijskih dogadjaja potvrdjuju da dobijena bitka nije dobijen rat.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lone Wolf

Mo¾e i u temi ¹ta te iznerviralo...pièkousti...
Izjavljuje da mi ovde moramo oèuvati mir i stabilnost MAKAR I PO BILO KOJU CENU!? Znaèi otvorena poruka ¹iptarima, jebite, ubujajte, uzmite sve MI NEMAMO CRVENU LINIJU.
I sve to na komentar o napadu na Siriju.
Ne moramo iæi pu¹kama, ali zapreti bar nekom raketom, kurcom, u¹troju jedan!
Не може рај на земљи.

Ivicat

"Srbija nece vise ratovati"
boris "prodana dusa" tadic

Boban_m

Citat: eclipse4 poslato 14 April, 2018, 08:59
Upravo iz razloga koji si naveo trebalo bi da odgovore i da vec jednom zauzmu neki stav u svojim bednim pricama.

Dal bi ti izjavio isto (hvala bogu da je jedna strana razumna)da ti dete iz skole iz parka sa plaze dodje svaki dan biven od jednog te istog lika i njegovog drustva?
i trpelo batine jer da je odgovorio tvoj sin potukli bi se a ovako na srecu samo tvoj sin izvuko deblji kraj.....

Pritom se tvoj sin svaki put hvali kako pred drustvom kako bi on izmlatio sve njih samo nek probaju da se kace....da ima odgovor na njihove pretnje,nek samo oni probaju da ga diraju bla bla bla....
bato il se tuci il ne seri previse na televiziji.
Evo amerikanci ih postavise tamo gde im je i mesto u misijoj rupi....kao sto je i ROSU nas!


Aj samo mi ovako kazi sta bi ti savetovao sina u ovom slucaju batinjanja koji sam ti naveo....
Usput kad druga deca vide koliko je tvoj sin "jak" polako mu svi okrecu ledja jer vide da je samo jak na usta a na dela 0
Ako ti je lakse da razmisljas na tom nivou, tacnija analogija onom sto se desilo bi bila savjetovati dijete ako mu siledzija probusi loptu da izvadi utoku i gadja ga medju rogove.

Razumijem frustraciju, ali bilo bi tragicno da atomski rat pocne nizasta. Jer za dejstva alijanse nije bilo nikakvog valjanog povoda niti su napravili ikakav znacajan efekat na terenu. Tim tragicnije bi bilo da im je snazno odgovoreno, jer bi krivicu za sukob mogli da prevale na drugu stranu. Ovako ce imati posla da objasne javnosti sta im je uospte trebao ovaj rizican potez, jer veliki deo javnog mnjenja nije dobio uvjerljiv i validan dokaz o sirijskoj upotrebi bojnih otrova.

Hattrick

#54
Naravno da nisu morali, kako je Putin javno obecao, "da obore sve rakete, i potope sva plovila sa kojih su rakete poletele", i da bi to bio preterano snazan i glup potez.
Ali mogao je da aktivira S400, poobrara sve rakete, bez da uzvrati paljbom na agresore, i da izjavi smekerski na televiziji "Da se izvinjava svojim NATO partnerima na izgubljenim raketama, ali da je bas u trenutku ispaljivanja Ruska vojska ispitivala borbenu gotovost svojih PVO sistema, koja je bila predvidjena jos pre dve nedelje".
Ujedno bi pokazao zube, "smirio" malo strasi napadaca, ispao covek prema svojim saveznicima, i dokazao da nema zezanja sa Ruskom ratnom masinerijom. Ovako ostaje pitanje, da li Ruski S300 i S400 sistemi, zaista poseduju te kapacitete, kojim se reklamiraju po Youtube-u.
Kao prilicno naklonjen Rusima, zao mi je sto su jos jednom, u ocima celog sveta, ispali poslednje kukavice i bleferi.



Edit: Eto sve se moze, kad se hoce  :)

https://www.blic.rs/vesti/svet/rusija-omeksala-nakon-americkog-bombardovanja-sirije-sad-smo-spremni-na-saradnju-sa/r0c7dmz

Boban_m

Klasican spin NATO glasila. Samo procitaj tekst i ponovo pogledaj naslov.

S400 je skupa igracka za obaraznje tomahavka. Otprilike kao da ubijas musice kovackom macolom. Za to se koriste manji PVO sistemi, koje je sirijska PVO i koristila i kako kazu oborila nekoliko raketa. Jos uvijek nije najjasnije sta je koristeno sinoc. 15 minuta posle napada mediji su prenijeli da je B2 gadjao bombama, ali evidentno je da su koristene i rakete.

icatenej

#56
Prema svemu ¹to sam proèitao po stranim glasilima, iskljuèivo su gaðali raketama sa sigurne daljine. Ni jedan avion alijanse nije pri¹ao ni blizu dometa bilo kakve vazdu¹ne odbrane nad Sirijom. Efekat na terenu je apsolutno nikakav. Rakete nisu pale ni blizu bilo èega ¹to ima makar i R od ruskog u Siriji. Ni jedna raketa koja je ispaljena na vazduhoplovne baze sirijske vojske nije stigla do istih... Nije postojao ni jedan razlog da se Ruski resursi u Siriji u ovom sluèaju aktiviraju, posebno ne da koriste S300 ili S400 za obaranje tomhavka. Nemojte zaboraviti da tamo (jo¹ uvek) ne ratuju Rusija i SAD, nego "snage koje potpoma¾e Rusija" i "snage koje potpoma¾e SAD". Na terenu je stanje takvo da su "snage koje potpoma¾e SAD" razvaljene po svim moguæim parametrima, tako da je jasno ko tamo "odnosi pobedu" ako se onaj u¾as koji taj narod tamo do¾ivljava mo¾e uop¹te okarakterisati kao pobeda ili poraz. Takoðe je vrlo jasno da ni¹ta ¹to bi SAD mogle da urade u ovom trenutku ne mo¾e da promeni stanje na terenu (osim direktnog uèe¹æa njihovih kopnenih snaga u enormnom broju koje oni nemaju nigde u blizini ili direktne konfrontacije sa Rusijom i zapoèinjanja treæeg svetskog rata). Kurdi neæe ratovati protiv Asada niti Asad protiv njih.

Iskren da budem, ja sam se najvi¹e bojao da æe onaj amerièki ludak stvarno poslati neku raketu i ka ruskim snagama, jer ne postoji ni jedan scenario u kome bi Rusija mogla da ne odgovori na tako ne¹to. Cenim da je ipak razum preovladao i da je prethodnih dana vrlo precizno dogovorena izlazna strategija (u prevodu, koji komad pustinje æe biti gaðan jer se sasvim oèigledno upravo to desilo)... Hvala Bogu da se ovo zavr¹ilo ovako kako se zavr¹ilo...

eclipse4

Citat: monsterbnt poslato 14 April, 2018, 11:19
Eclipse i dalje gledas crno belo.... Jbg politika je kurva...

Gadjalo se sve daleko od ruske PVO, reagovala je samo sirijska, najavljeno unapred sta ce da gadjaju, nema poginulih, ovo je bilo cisto spasavanje trampovog dupeta kuci...
Sto se tice ruskog pilota, za jednog pilota je dobio jakog saveznika. U politici je to mnogo dobar dil. Novorusija je takodje odlicna varijanta za rusiju takva kakva je. Nije izvrsio invaziju, dobio je lepu tampon zonu do granice i potpuno izbacio ukrainu iz igre... Jbg, narod je ipak samo obican broj u politici

jebi ga znas me...ili jesi ili nisi kurat.
sam cin da su ameri gadjali one kje rusija stiti pokazuje da ne jebu zivu silu....gde je rusija da im kaze "ne njih necete gadjati jer cete imati problem a nama" ???

a amerikanci bi im to bez pardona rekli!

sta je reko tramp? na pogresnoj ste strani bice bombi i to mnogo bombi ( u prevodu ko vas jebe)
a trampovo dupe nema od cega da se spasi,od cega bi bilo spaseno?jebe se americkom narodu za siriju....kao i kod nas jede se govna o vucicu a niko da uvati motku da ga sjebe sa vlasti..uostalom cekaj tramp spasava dupe ovim postupkom a sta rade rusi?skidaju opet gace?pokazuju sta da su sila?autoritet?...jedno je moja i tvoja masta kao rusofili a druga je istina,ne jebu ih vise niko ni za sta.....nit kao sto rekoh kao vojnu silu,nit ekonomsku,nit sportsku...ama bas ni u cemu....sa cime ce da se pohvale,burgijama za moju radionicu?

a za saveznika....hehe .....brat erdogan...nemam komentar,prvom prilikom noz u ledja videces.saveznik 0  (n u l a)

eclipse4

Citat: Hattrick poslato 14 April, 2018, 13:12
Ako jos jednom pipnete ovog decaka polomicu vam svima ruke, oni malom dandaru ispred njega, on okrenuo pogled i pravi se lud.
Zalice se on sutradan kucnom savetu, kojeg su osnovali i izdrzavaju roditelji ovih sto lupaju samare malom.
Ma vazi samo se ti zali, srce ce ih zaboleti za tvoje zalopojke izmedju dva hamburgera. Nema sta on da spasava ili ne ugled nekog ko mu preti ratom, ko mu uvodi sankcije, i ko mu proteruje diplomate. Pogotovo ne pustajuci ga da bombarduje njegovog saveznika. Neka njima amer spasi ugled pustajuci ih da malo bombarduju Tel Aviv na primer ? To ce se desiti, ali juce.
Mnogo su me razocarali.
Sve u svemu, sto se trebalo videti, videlo se. Sledece bombe padaju na Ruse u Rusiji.

lepo si ukapirao...tako je!

jos je samo nama rusofilima u masti da nije tako

eclipse4

Citat: Boban_m poslato 14 April, 2018, 16:36
Citat: eclipse4 poslato 14 April, 2018, 08:59
Upravo iz razloga koji si naveo trebalo bi da odgovore i da vec jednom zauzmu neki stav u svojim bednim pricama.

Dal bi ti izjavio isto (hvala bogu da je jedna strana razumna)da ti dete iz skole iz parka sa plaze dodje svaki dan biven od jednog te istog lika i njegovog drustva?
i trpelo batine jer da je odgovorio tvoj sin potukli bi se a ovako na srecu samo tvoj sin izvuko deblji kraj.....

Pritom se tvoj sin svaki put hvali kako pred drustvom kako bi on izmlatio sve njih samo nek probaju da se kace....da ima odgovor na njihove pretnje,nek samo oni probaju da ga diraju bla bla bla....
bato il se tuci il ne seri previse na televiziji.
Evo amerikanci ih postavise tamo gde im je i mesto u misijoj rupi....kao sto je i ROSU nas!


Aj samo mi ovako kazi sta bi ti savetovao sina u ovom slucaju batinjanja koji sam ti naveo....
Usput kad druga deca vide koliko je tvoj sin "jak" polako mu svi okrecu ledja jer vide da je samo jak na usta a na dela 0
Ako ti je lakse da razmisljas na tom nivou, tacnija analogija onom sto se desilo bi bila savjetovati dijete ako mu siledzija probusi loptu da izvadi utoku i gadja ga medju rogove.

Razumijem frustraciju, ali bilo bi tragicno da atomski rat pocne nizasta. Jer za dejstva alijanse nije bilo nikakvog valjanog povoda niti su napravili ikakav znacajan efekat na terenu. Tim tragicnije bi bilo da im je snazno odgovoreno, jer bi krivicu za sukob mogli da prevale na drugu stranu. Ovako ce imati posla da objasne javnosti sta im je uospte trebao ovaj rizican potez, jer veliki deo javnog mnjenja nije dobio uvjerljiv i validan dokaz o sirijskoj upotrebi bojnih otrova.

meni nisi odgovorio na navedeno pitanje....skoncentrisi se   ;D ;D

atomski rat ne bi poceo nikad zbog sirije nit iraka nit kosova nit katalonije nit same rusije!
time se tese samo rusi...znas onu staru

ako rusija udje i zastiti narod Donbasa nastace trei svetski rat...al ako ukrajinci ubijaju 30.000 rusa na donasu nema treceg svetskog rata....sit sam te politike