Glavni meni

gumica na klipovima kocnica

Započeo eclipse4, 11 April, 2018, 21:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

pa cek uffe aj kazi brate sta da radim? ko ovaj nas s platu od 7000 evra i pazarim plocice za repsolu na aliexpressu?

ja razumem da zmigavce,retrovizore itd pazaris na aliexpresu ali se ja iskreno ne bih zajebavao uljima,kocnicama i bitnijim stvarim da kupovinom na buvljaku.

gde si pazario one sbs plocice? koliko se secam kod hondinog dilera,pa sam ih i ja na isto mesto kupio (ako me secanje ne vara)

za drugo sta mi trebalo zvao sam stevu (conti) covek nema,sta sad da radim da krenem od motolanda (primer) tamo nude neku znj maru uz slatke reci prodavca "e do sad ni jedna primedba nije bila" al to sam slusao milion puta u zivotu.

a sto se para tice,nikog nisam ni za sta zajebo.....  [cheers]

UFF

 [rofl] ma zezam se malo, kupi bre sta hoces gde hoces, ja sam sbs kupio u centru s jer mi je drugar sredio 30% popusta inace da sve ostalo bi i ja porucio od steve

ЯЭВОЛУТИОН

gumica za kocnice oridjidji....plocice gde hoces ali nemoj bas alliexpres....preporuka za "ebc HH"..za..semeringe je bitnije kako ih ugradis nego koji su...ariette, centaur ili vesrah....samo da su odgovarujuci....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

sto te bog nedade malo blize meni da ti dovezem motor pa da ga resis!

inace izmerio sam danas na komparator prednji desni 1 deseta a levi disk 6 desete....dakle definitivno smo nasli uzrok :)
sta radim revolucijo,jurim novi disk?

ajde lazicu,kazi sa imas da kazes  ;D ;D ;D

Citat: UFF poslato 20 April, 2018, 09:32
[rofl] ma zezam se malo, kupi bre sta hoces gde hoces, ja sam sbs kupio u centru s jer mi je drugar sredio 30% popusta inace da sve ostalo bi i ja porucio od steve

paaa jel ti taj ortak jos tamo za popust? :)

UFF


Hurricane

ove ploèice ¹to su na prvoj strani su ok, nisu za zamenu osim ako nema¹ neke druge manifestacije koje nisi naveo da ima¹

tipa kad se zagreju da lo¹ije koèe, ali ne radi se o tome ovde zar ne..


koji ti je proizvoðaè kle¹ta i ako ti nije cim slikaj spolja da vidimo kako izgledaju kle¹ta pa da negde naðemo dimenzije gumica


eclipse4

Nema nikakvih manifestacija,koce odlicno,ja sam sa njima zadovoljan,mozda i previse ostre
Proizvodjac je,oroginal nisin,nije to nista menjano.
Sad prioritet i disk barabar s gumicama hebeb

Hurricane

OK, onda baci pogled unutra ako ima¹ ¹ubler izmeri preènik klipa i da li su svi isti, tj kod nekih kle¹ta umeju da budu u paru razlièiti

da su dva klipa npr 28mm a druga dva 32mm,

ako su isti i uspe¹ da izmeri¹ preènik to ti je jedan podatak, ostaje jo¹ samo debljina i ¹irina a to je uglavnom

kod pra¹inarki :            2mm

kod glavnih gumica :    3mm

pozove¹ sigurnost i poruèi¹, ka¾e¹ im preènik klipa taj i taj, debljina pra¹inarki 2mm, glavnih 3mm i tra¾i¹ da ti urade 8 pra¹inarki i 8 glavnih gumica


i to je to, odnese¹ kod nekog da ti zameni to, ili ako nema¹ gde pi¹i, objasniæemo ti sve postepeno, nije neki posao


od vanrednog alata bi dobro bilo da ima¹ kompresor za vazduh da se ne jebava¹ sa vaðenjem klipova


eclipse4

ne b trebalo da su isti,idu u paru.

gledao sam na yt poprilicno je prosto da se odradi,cim budeo odmorio skidam.

hvala na pomoci!

usput danas sam se sa drugom video kaze da mu je dule harlejac ispravio oba kriva diska na hornetu.

eclipse4

za dsivno cudo,bez ikakvog diranja gumica se sama vratila na svoje mesto  [rofl] [rofl]
da nije kod mene,nego kod drugog reko bi da me neko zajebava.

tocak skinut ide duletu harlejcu na probno ispravljanje...pa sad ce vidimo rezultat.


Lazic

Ja ti bez komparatora rekao da je kriv disk... :D :-*

eclipse4

ne sumnjam da mi je tocak zavrsio u dobrim rukama,cim pije zajcarsko  ;D ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watch?v=tc5hpVn7wV8

eclipse4

danas sam se cuo sa duletom harlejcem,kaze da je ispravio disk i da je sada ok (nadam se da ce tako i biti kad ga namontiram)
10e je cena za ispravljanje diska (po komadu)
zamoleo me covek samo da posaljem neku kurirsku sluzbu kod njega da odu po tocak sto sam normalno i uradio i covek ga poslao nazad.

e sad ide glavna tacka,na moje pitanje "koliko sam duzan" cvek mi odgovori "sta si duzan nisi nista duzan,samo si za prevoz u jednom pravcu platio 850 dinara,i nazad toliko sta vise da ti ja uzmem"  i nakon ubedjivanja covek nije hteo da uzme pare.

zato cu morati da mu upakujem neku domacu brlju ili gajbu piva pa da mu liferujem na dadresu :)

covek ne prati forume ali sve jedno hvala mu  puno za gest!!!

p.s "kad bi mogo sam sebi bi dao plus sto sam nahvalio coveka"  [rofl] [rofl]

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

bogdan

evo jos jednog , za klip sa harlyem  :D

Lazic

Al' zveèi ravnoglavi kao da æe da se raspadne... :o ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: eclipse4 poslato 28 April, 2018, 23:26
ne sumnjam da mi je tocak zavrsio u dobrim rukama,cim pije zajcarsko  ;D ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watch?v=tc5hpVn7wV8
jel moze niki poznavalac da mi pojasni ...flathead...naziv za motore koji imaju bocno ventile u cilindru a ne u glavi....wla je 45 cui a to je 750 cc,.....znam da ne moze da se busu cilindar jer su ventili pored....oni su ogranicavajuci faktor....e sad...od 750 do 1400 je puta dva...sto znaci da sa istim klipom hod bi morao biti dva puta duzi....aj da kazemo da moze da se razbusi na neku specijalu....sumnjam preko 800 ccm....i dalje mi hoda fali previse......
poznajem hd istoriju i znam sta je sta...ne vidi se na snimku nista osim ogavnih auspuha i sisi bara....zanima me kako su agregat napravili na 1400 ccm
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andreja

Dodali mu jo¹ dva cilindra, ne vide se na snimku  ;D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole

Tipa ko bicilindrico(prepravka fabricke 50ice u 2x high end 70cc koji u startu dere R6icu)? :D