Glavni meni

gumica na klipovima kocnica

Započeo eclipse4, 11 April, 2018, 21:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

pa i ja se malo zacudio da je odskocilo parce plocice....dal je upalo nesto tu....sta li je i tu plastiku polomilo nista mi nije jasno

ЯЭВОЛУТИОН

u srbiji....delta motors je uvoznik honde i na deo se ceka do 10 dana....ista je cena za oem deo svuda u evropi....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milomir22

Koliko znam, na kocenju pri vecim brzinama hoce da trese auto/motor ako diskovi nisu idealno ravni.

Iskrzana plocica (makar ova sa slike) i lose prasinarke ne mogu da izazovu vibracije pri kocenju. Kada prasinarke propadnu i prah od plocica udje u kljesta, klipovi normalno izlaze i koce, ali se ne vracaju kako treba i non stop plocice trljaju diskove.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Nika

Èekaj bre - ako ja dobro tumaèim sliku - ovo je pukao blatobran?
Citat: milomir22 poslato 13 April, 2018, 09:56
Koliko znam, na kocenju pri vecim brzinama hoce da trese auto/motor ako diskovi nisu idealno ravni.

Iskrzana plocica (makar ova sa slike) i lose prasinarke ne mogu da izazovu vibracije pri kocenju. Kada prasinarke propadnu i prah od plocica udje u kljesta, klipovi normalno izlaze i koce, ali se ne vracaju kako treba i non stop plocice trljaju diskove.

A ¹ta ako je na klje¹tima sa 2 klipa zapekao samo jedan a drugi nije, pa jedan pritiska veæom silom a drugi manjom..?

UFF

kojim se glupostima bavite, teraj to bre i nista ne diraj sve je u redu

Hurricane

#25
naravno


ali samo da udje u zapisnik, zaglavljena ploèica pravi brazde na disku i i lepi svinjariju po istom pa je vrlo moguæe uzrok tre¹enja


mada to u ekstremnim sluèajevima


daj slikaj i disk pa æe ti ka¾emo jel to razlog


svakako sredi¹ gumice, stavi¹ najtvrðe ploèice one duble H sintered ili kako se veæ zovu da obriju gluposti i sve se sredi



msm da ne bude da kenjamo bezveze ali mene nerviraju takve stvari, vi¹e nego neke druge koje druge nerviraju a pucaju pare i vreme na to

re¹e, pa ih razumem a mo¾e da me boli kurac...


motor mo¾e da ide i ovako i onako, da ima momenat i konje i turbo i kurac palac, ali mora da stane kako treba!!!


edit:

meni su npr glavile ploèice na jednom disku, taj disk je nakon vo¾nje od jedan kilometar bez koèenja bio usijan a drugi ladan kao led

epilog taj disk je bio potro¹en do markera nakon godinu dana bolenja kurca, a drugi kao nov, pa vi mi opet recite da je svejedno



polovni dobri diskovi 100 eur, a gumice 500 din

lord_oblivion

Skine¹ iskrivljeni disk i tera¹ dalje. Ranije koèi, kao Laziæ  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

eclipse4

#27
Na mobilnom sam pa ne mogu da vidim dobro slike a i slikao jutros rano.
Ako treba poslikacu posle opet bolje
















ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: Hurricane poslato 13 April, 2018, 10:56

epilog taj disk je bio potro¹en do markera nakon godinu dana bolenja kurca, a drugi kao nov, pa vi mi opet recite da je svejedno

polovni dobri diskovi 100 eur, a gumice 500 din

Cena kurcobolje... ;D

sasa ns 1

u 99 % vibrira od krivog diska.On je najskuplji pa se èovek samo maltretira jer oæe jeftino da re¹i.Po trw katalogu ploèica je ispravna dok je do 10% povr¹ine ploèice okrunjeno.

Havarisan

Plocica je okrnjena zato sto je sirio plocice srafcigerom prilikom vracanja

Havarisan

Moze taj disk da se ispravi, Revolucija ima pripremu i lasere za ispravljanje diskova a nije ni skup. Meni je radio nekoliko puta i prezadovoljan sam.

eclipse4

Citat: Havarisan poslato 14 April, 2018, 13:00
Plocica je okrnjena zato sto je sirio plocice srafcigerom prilikom vracanja

Nikad srafcigerom...pa ko tako siri plocice????
Jeba ga nisam bas toliko otisao u kurac....

UFF

ja

juce vracao prednji tocak na crf-a i nategao srafcigerom okrnjilo se parce bas kao kod tebe i poceh da se smejem, vec padao mrak i zurio sam inace sam hteo da slikam za 4um

ijaaaaoooo okrnjena mi plocica sta sad da radim?  :o [panic] [panic] [panic]


NISTA !

koga boli kurac, i dalje ce isto da koci

eclipse4

ma covek ja nisam to slika u smislu "jao polomih nokat".......vec iz rzloga,dal se tu nesto desilo sa diskom.....da li je mozda upalo kamence neko pa je to prouzrokovalo necem zbog cega mi motor vibrira kad kocim na velikim brzinama...jos i pomoljena plastika opet sa te istre strane....kapiras....

sta ce mu biti za taj mikron ostecenja,pa naravno nista.

prvobitno mi je bilo vazno sta sa tom gumicom...a sad da vidim ako mogu uz pomoc kolega da resim i to jebeno tresenje.....

ЯЭВОЛУТИОН

a da nije parkinsonova...to ume da trese...havariji farbach napravio neke tesline ploce...dosta pomaze oko parkinsonove....mozes da zaperes kitu a da ne izgleda kao da drkas...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Znam,video sam kod farbaca pre dve tri godine model koji je napravio za tebe.
Jos mi tad reko da imas neki laser koji ispravlja neke stvari...al tad nisam imao problem sa drkanjem i kiflama jebi ga

[rofl]

Hurricane

..a mo¾da imas luft u nitnama na diskovima?

eclipse4

#39
Ne moze luft da dovede do tresenja motora,kad jednom plocica ugrize ona ne pusta dok ne oslobodis rucku...znaci napred nazad ne moze da ide dok se koci.
A pkivajuci je plivajuci da bi mogao da ide levo desno malo....nisam strucnjak,sve mi dobro dodje sto ne znam

Ocistio sam malo i nitne...ovako,tj slicno ovo mi prvi video koj mi pao pri ruci

http://youtu.be/mZ0cVRfw14A