Glavni meni

gumica na klipovima kocnica

Započeo eclipse4, 11 April, 2018, 21:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

kakav naslov drugacije da napisem :)

zanima me da li ovo moze biti neki problem ili ne?
radi se o gumici na klipovima kljesta,mislim da i ne treba to da naglasim......nema curenja,samo sam danas otvorio opet da ocistim i stavim druge plocice pa da vidim da li opet trese motor kad kocim na velikim brzinama.






Glava Dole

Prasinarka ti ispala iz lezista.

lord_oblivion

Ako je pra¹injara, mo¾e biti problem kad se nakupi prljav¹tine ispod nje.
Ako nije pocepana, samo je pa¾ljivo vrati na mesto.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

eclipse4

i sad mi to kazete kad sam sve sklopio aaaaaaaaaa

eclipse4

jos jedno pitanje,kad stiskam kocnicu ne izlaze svi klipovi ravnomerno...recimo ili izadju donju a gornji ne ili primer izadje levi samo a ova tri kao nesto strajkuju...jel i to normalno ili ne?

Glava Dole

A stvarno je veliki posao odviti ponovo 2 srafa... pazi da se ne preforsiras :P

Inace, ovako ti to izgleda bez klipa(skoro sam remontovao kod sebe sve komplet), tebi se izvrnula ova gornja:



Da je vratis u leziste bez skidanja klipa nemoj ni da pokusavas... ona se namesta 5 puta teze od one dihtujuce i kad je sve rastureno :) Tako da racunaj posle i na novo ulje i ozracivanje :)

A to sto ne izlaze svi ravnomerno kad nema plocica je normalno, nema teoretske sanse da se pogodi da svi izadju ravnomerno kad nema nikakvog opterecenja, tj kad jedan izadje i krene da zapinje u radu kad je sve sklopljeno krece i drugi. Bitno je samo odma popusta i da ne zapinje tocak kad je kocnica pustena, tj da nisu zapekli :)

Hurricane

Mora menjas gumice

Ceo set ti urade Sigurnost i posalju postom za maks 500 din.

Moras rasklopiti, povaditi klipove i gumice stare izmeriti

Nije veliki posao ali ti ovako samo plocice trose neravnomerno i upropascavaju diskove.

O novcu i da ne pricamo, sve sa uljem i novim plocicama manje od 5000 din

Sa novim gumicama izlazi dosta ravnomernije

Glava Dole

#7
300din po kljestima(sve dihtujuce, prasinarke i o-ring izmedju polutki), 400 glavni kocioni... ja izmenjao sve komplet :) Svaka preporuka za njih, nema sta... 10 puta jeftiniji od originala a kvalitet koliko mi se cini na zavidnom nivou :) Kod mene za sad sve fercera savrseno a dokle ce-videcemo :) Al u ovom slucaju mislim da bi mogao i samo tu prasinaru da vrati u svoje leziste kad izvadi klip napolje :)

Inace im marka i model tvog motora nista ne znaci ako hoces nove, kupujes samo po precniku klipa(primera radi za moj motor su 30/34mm i to je sve sto je potrebno od dimenzija)

A sto se ukupne cene tice mene je izaslo ~7000din(plocice, ulje, gumice, postarine).

eclipse4

ok ali sto kaze nikola tesla......"za sad radi" :)    ....kakav je kvalitet svega toga?
sto bih stavio nove plocice kad su mi i ove skoro pa kao nove?
i sta ce mi dimenzije?zar im ne posaljem oba kljesta i zdravo djaci pa nek mere i nek menjaju?

s druge strane ako nije strasno nista,ne bih vise gubio vreme oko toga,jer neznam kad cu germaniju na malo duze pa ne bih vise da gubim ove suncane dane :)

Hurricane

...ma naravno, moze i tako da se tera bez vecih problema

Uradi nekad.. [thumb_up]

eclipse4

uradicu cim povezem par dana kise hehehe

daj mi neki broj...kontakt te firme

Glava Dole



Mada sad vidim u mailu da su trazili i debljinu, na to sam zaboravio... tako da okreni-obrni moras prvo da rasturis kljesta :D

lord_oblivion

Ne mora¹ da im ¹alje¹ cela kle¹ta, dovoljne su im samo gumice, prave po uzorku.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Tako je najsigurnije da ne dodje do zabune al ja nisam cak ni to i nije bilo nikakvog problema... dobio preslikane originalu uz malo merenja i usmeno objasnjenje :)

eclipse4

ma brate lakse mi da oni to odrade tamo...posaljem kljesta i vrate mi kljesta....prosto....mslim,prosto kad bi moglo tako :)

mada moze da se desi da ja to posaljem jednom liku,zovu ga nikola tesla...da mi on to odradi  ;D ;D

jevta

Na tu adresu mora¹ i glavu da skin¹ da po¹alje¹ [rofl] [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

kupi orginal set za tu kandzu....sigurnost radi posao, ali tebi treba jedan set pa dal je 5 ili 30 evra nije bitno....nema merenja cekanja, vec kad dodjes kuci rasturis i spakujes....i kraj...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Al gde brate da kupim?
Daj mi adresu.
Dal to moze biti razlog tresenja kad kocim na velikim brzinama preko 160 km/h.

Nadjo jos nesto na plocici posle kacim slike idem prvo da nastelujem snajper u nedelju pocinje zurka

eclipse4

evo ovako danas kad vratih ove druge nazad SBS 809 hs primetih sledece na krilo  [veryangry] [veryangry] [veryangry]
nemam predstavu kako je to moglo da se desi a znam da nema sanse da je to odavno tako (prosla godina sigurno)






a zatim i ovo






da cisto obelezim
[/url]


pretpostavljam da ni to nisu razlozi sto bi tresao motor kad kocim na velikoj brzini?






@revolucijo gde da kupim org set za reparaciju?

lord_oblivion

©to je iskrzana ploèica nije nimalo bitno.
Ovo drugo, ¹to se odlomilo je malo zabrinjavajuæe.

Hans vozi ST sa puknutim zadnjim diskom veæ godinu ipo i ni¹ta. Dok mu jednom ne blokira zadnji.
Dodu¹e, ne tera je preko 120 :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.