Glavni meni

Usvojen zakon za periodicne registracije motora?

Započeo Gavrolini, 28 Mart, 2018, 18:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

milomir22

Obrni-okreni, dobili smo .l.

Ako pogledas moj motor, puna rega oko 18 000, na sest meseci nece biti sigurno ispod 14 000, mozda malo i preko, zarad tih 30 evra ustede, moram da se drndam po mupu/supu i da vozim krace motor. Cilj im je bio da se ne isplati zajebancija, kao sto se i ne isplati.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

viper

Da i onda se MAS hvalio kako su izdejstvovali periodicnu registraciju, ma idi molim te.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lone Wolf

На крају ће бити ништа периодично, ништа два техничка, поскупиће неке таксе и ћутимо. ММФ реко да врати пензије. Зли запад...
Намирисали су они да овде могу извући неке паре.
А као што рекох на почетку, никад неће бити да нека промена донесе мање пара буџету. Никад у корист грађана. Па ни сад.
Не може рај на земљи.

idanijel


UFF

kakav mas kakve picke materine
samo za naivne

ЯЭВОЛУТИОН

periodicna registracija je o.k......polovina vremena treba do kosta oko 60 do 65 posto pune....ali ja bih voleo da neko razmisli i o nazivu ....jednom se motor registruje....posle toga je pitanje osiguranja....zasto ne postavimo stvari kakve zapravo jesu....platis osiguranje i taksu za puteve i jos neku taksu i zdravo...uslov za osiguranje je tehnicka ispravnost...evo ja kao glupi mehanicar i samoproklamovani filozof postavljam retoricko pitanje:
kolike skole neko mora da zavrsi i kakve diplome da dokupi da bi razumeo///registruje se jednom a osigurava periodicno////

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Цене регистрације мотоцикала треба преполовити, мотоцикли се возе периодично. И укинути бесмислен закон господина Шешеља о порезу на кубикажу, оружје и мобилне.
Друштво за заштиту од животиња

Hurricane


viper

Citat: El Jefe poslato 16 Maj, 2018, 11:09
Цене регистрације мотоцикала треба преполовити, мотоцикли се возе периодично. И укинути бесмислен закон господина Шешеља о порезу на кубикажу, оружје и мобилне.

Od kada je on gospodin?
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Da bre, stoka debela primitivna... I nikako da crkne olo¹...

mali_zmaj

Kuvac ce on da umve!! Nismo mi te svece!!! 
jin-jang

FANTOM

    Registrovao juce Yamahu cena 23500 din ... i doplatio sam 760 din valjda neko duplo osiguranje za vozaca i suvozaca . Sto znaci da ako bepnem ili me neko udari dobijam dodatno lovu 200 000 - 400 000 ne vezano za povrede stetu na motoru itd. Mislim da nije losa prica a ja nisam propao za tih 760 kinti ... I da lepo godinu dana i ne razmisljam dal ce sta ce i kolko ce biti love za registraciju na manje meseci . [cheers]

Biker-Boy

Bez nove table i saobracajne, nagodinu nebi trebalo da ti bude preko 20.000 din
I feel the need..... the need for speed !!!

PECA BMW

Citat: FANTOM poslato 17 Maj, 2018, 22:25
    Registrovao juce Yamahu cena 23500 din ... i doplatio sam 760 din valjda neko duplo osiguranje za vozaca i suvozaca . Sto znaci da ako bepnem ili me neko udari dobijam dodatno lovu 200 000 - 400 000 ne vezano za povrede stetu na motoru itd. Mislim da nije losa prica a ja nisam propao za tih 760 kinti ... I da lepo godinu dana i ne razmisljam dal ce sta ce i kolko ce biti love za registraciju na manje meseci . [cheers]

Ja to uzimam svake godine (tacnije trazim jer ako ne trazis oni ne nude) fora je da umesto da platim tehnicki mogu da uzmem to osiguranje za vozaca .
Premija zavisi od toga koliko platis , recimo za 1000 din si osiguran na 500,000 din , ja uglavnom uzmem za 500din i tu mi je premija 300,000din .

Tako da em' nisam platio tehnicki ustedeo 1000 din em' sam osiguran dodatno :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

FANTOM

    Pa radio sam novu tablicu i saobracajnu uzeo sam drugi motor pa je verovatno zato bilo vise. Meni su ponudili nesto za 760 din i rekli su mi da je cifra u slucaju neke nezgode za vozaca i suvozaca od 200 000 do 400 000 din . I bio sam u fazonu pa sto da ne platim zlu ne trebalo ... :)

milomir22

Za 1000 kubika nije puno, meni samo rega 18 000 za 600, od cega zavisi 'bem li ga. Doduse, onaj bonus-malus sistem mi je na skuteru, jos se vodi na mene i tu je registracija oko 7 000.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lone Wolf

Како се сад ради одјава мотоцикла после истека рег?
Мора на технички неки папир, има такса?
Мора лично?
Не може рај на земљи.

ninja66

Citat: Lone Wolf poslato 18 Maj, 2018, 10:51
Како се сад ради одјава мотоцикла после истека рег?
Мора на технички неки папир, има такса?
Мора лично?
Odes u MUP preko reda i odjavis.

Lone Wolf

Citat: ninja66 poslato 18 Maj, 2018, 11:31
Citat: Lone Wolf poslato 18 Maj, 2018, 10:51
Како се сад ради одјава мотоцикла после истека рег?
Мора на технички неки папир, има такса?
Мора лично?
Odes u MUP preko reda i odjavis.
Не треба нека уплатница? Ништа очитавање саобраћајне на техничком?
Само таблица и саобраћајна?
Не може рај на земљи.