Glavni meni

Usvojen zakon za periodicne registracije motora?

Započeo Gavrolini, 28 Mart, 2018, 18:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jevta

Treba oèitana saobraæajna i odjavni list ima na  NET.u.Ni¹ta se ne plaæa za odjavljivanje

dzimika

Koliko znam ne treba ni odjavni list, dobijes nazad probusenu saobracajnu

niki64

Kod nas u ZR treba odjavni list i mora vlasnik ili punomcnik, bio pre par dana
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

ninja66

Kod nas u prestonici Rimskog carstva samo saobracajna, bio pre 15 dana. :)

sale_75

Kakva glupost,
Skoro produzili na 2 meseca da ti traju saobracajna i tablice nakon isteka registeacije. Prodali mi neki motor jos prosle godine i decko zamolio da ne ceka porez i pi... mat..... da registrujemo i ove godine na kolegu. Nije problem nikakav, njemu istekla registracija vise od 2 meseca i ja bio ubedjen da za motorcikle traju barem godinu dana nakon isteka tablice i saobracajna i bio sam upravu jedno je sranje sto prvi put moras da registrujes na 6 meseci i tada ti vaze dokumenta godinu dana.
Kakve to veze ima sa vaznoscu tih dokumenata?


Hurricane

Citat: sale_75 poslato 25 Maj, 2018, 01:18
Kakva glupost,
Skoro produzili na 2 meseca da ti traju saobracajna i tablice nakon isteka registeacije. Prodali mi neki motor jos prosle godine i decko zamolio da ne ceka porez i pi... mat..... da registrujemo i ove godine na kolegu. Nije problem nikakav, njemu istekla registracija vise od 2 meseca i ja bio ubedjen da za motorcikle traju barem godinu dana nakon isteka tablice i saobracajna i bio sam upravu jedno je sranje sto prvi put moras da registrujes na 6 meseci i tada ti vaze dokumenta godinu dana.
Kakve to veze ima sa vaznoscu tih dokumenata?

Au Sale druze, nista ja tebe ovde nisam razumeo, a trudio sam se

Kanarinac

Ne znam jel ste culi, ali periodicna registracija se ukida. Sve koji su tako registrivali zovu da dodju i izvrse doplatu za reg na godinu dana. Ko ne bude hteo ponistice mu registraciju. A panduri su dobili naredbu da zaustavljaju sve motore radi provere

stilgar

Citat: Kanarinac poslato 07 Jun, 2018, 19:05
Ne znam jel ste culi, ali periodicna registracija se ukida. Sve koji su tako registrivali zovu da dodju i izvrse doplatu za reg na godinu dana. Ko ne bude hteo ponistice mu registraciju. A panduri su dobili naredbu da zaustavljaju sve motore radi provere
slozena je to matematika za sendvicare, ima deljenje, mnozenje a bogami i procenat u izracunavanju cifre na mesecnom nivou. Komplikovano.

Slaninar

Iza¹ao zakon, ali pravilnik neæe jo¹ skoro kanda.
Isto kao i za trajne registracije skutera (ovo je OK ko ima trajno registrovan) koliko sam ispratio.

Jedna lepota sa produ¾enija registracije u Srbalja, leta Gospodnjega 2018:

Po¹to mi je tablica stara sedam leta, tj. saobraæajna je istekla ove godine, mogao sam da biram:
Oko 18 hiljada uz papir s kojim ne smem daleko od sela (mo¾da me cimaju na granici, mo¾da ne).
Ili oko 20 laganih, za novu saobraæajnu, koja va¾i DVE (2) godine.

Posle toga svakako moram menjati tablice, jerbo su majstori procenili da æe se dezintegrisati posle 9 (slovima: DEVET) godina.
Nije bitno ¹to bi na tehnièkom mogli proceniti da li su tablice èitke i ispravne, kao i kontrolom u saobraæaju. Moraæu uzeti nove (ne znam hoæu li dobiti neki lep broj, ili bar slova AV  [srce]). Naravno, sve to se debelo plaæa.

Lièno mi ne smetaju ni porezi, takse, akcize na gorivo, ali pizdim kada me neko pravi majmunom. Kao ne menja se registracija, ali svakih godinu-dve bude neka caka, neki kurac, da to izaðe ipak malo skuplje. "Vi ste muzièar? Nisam... ka¾em jesam... samo da odnesem tetki lek".

Da bude jo¹ lep¹e, do mesec-dva pred produ¾enje ne mo¾e¹ ni u hiljadu dinara znati koliko æe zadovoljstvo na kraju da izaðe.

Lopovska dr¾ava, sa visokom koncentracijom idiota.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kanarinac

Za periodicnu registraciju kako dopis kaze, nije po zakonu o zato se ukida.

Lone Wolf

Дакле...
Пошто бацише коску па је брже повукоше јер смо крезаве бабе предлажем да идемо у жестоке протесте СВИХ који возе мотоцикле.
Овако: Сваки дан у 15:00 часова по пола сата блокада саобраћаја испред Скупштине градова и општина на улици мотором са трубљењем, турирањем, буком што јаче и страшније.
Протести крећу од понедељка 11 јуна и иду СВАКИ ДАН!
Захтеви:
1. Регистрација на 6 и 12 месеци за мотоцикле
2. Таксе и дажбине, путарине и осигурање 50% од садашње цене за рег на 6 месеци.
ТАЧКА!

Шаљи даље клубовима, форумима, пријатељима.
Не може рај на земљи.

mareskin

Citat: Slaninar poslato 07 Jun, 2018, 20:22
...
Lièno mi ne smetaju ni porezi, takse, akcize na gorivo, ali pizdim kada me neko pravi majmunom. Kao ne menja se registracija, ali svakih godinu-dve bude neka caka, neki kurac, da to izaðe ipak malo skuplje. "Vi ste muzièar? Nisam... ka¾em jesam... samo da odnesem tetki lek".

Da bude jo¹ lep¹e, do mesec-dva pred produ¾enje ne mo¾e¹ ni u hiljadu dinara znati koliko æe zadovoljstvo na kraju da izaðe.

Lopovska dr¾ava, sa visokom koncentracijom idiota.

Dobro do¹li u Srbiju :D :D :D :D

Prijatelju da vidi¹ ¹ta je uraðeno, u poslednjih nekoliko godina, sa zakonima koji su vezani za poslovanje firmi. Knjigovodstvo i raèunovodstvo su postali 5 puta kompleksniji u ovo vreme digitalizacije. A obim posla je toliki da nema teoretske ¹anse da bude¹ ispravan i taèan. Jedino da radi¹ koliko i na¹ predsednik, samo za nekoliko miliona eura manje para.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Nika

Citat: Slaninar poslato 07 Jun, 2018, 20:22
Lièno mi ne smetaju ni porezi, takse, akcize na gorivo, ali pizdim kada me neko pravi majmunom.

Lopovska dr¾ava, sa visokom koncentracijom idiota.

Lièno mi smetaju i porezi,  i takse i akcize,  a posebno mi smeta kad me neko pravi majmunom...

U Srbiji je svaka vlast do sada krala,  ali pla¹im se da æe ova koncentracije idiJota i kvislinga da bude presudna za buduænost...




Slaninar

Citat: mareskin poslato 07 Jun, 2018, 22:46
Citat: Slaninar poslato 07 Jun, 2018, 20:22
...
Lièno mi ne smetaju ni porezi, takse, akcize na gorivo, ali pizdim kada me neko pravi majmunom. Kao ne menja se registracija, ali svakih godinu-dve bude neka caka, neki kurac, da to izaðe ipak malo skuplje. "Vi ste muzièar? Nisam... ka¾em jesam... samo da odnesem tetki lek".

Da bude jo¹ lep¹e, do mesec-dva pred produ¾enje ne mo¾e¹ ni u hiljadu dinara znati koliko æe zadovoljstvo na kraju da izaðe.

Lopovska dr¾ava, sa visokom koncentracijom idiota.

Dobro do¹li u Srbiju :D :D :D :D

Prijatelju da vidi¹ ¹ta je uraðeno, u poslednjih nekoliko godina, sa zakonima koji su vezani za poslovanje firmi. Knjigovodstvo i raèunovodstvo su postali 5 puta kompleksniji u ovo vreme digitalizacije. A obim posla je toliki da nema teoretske ¹anse da bude¹ ispravan i taèan. Jedino da radi¹ koliko i na¹ predsednik, samo za nekoliko miliona eura manje para.


Jeste - ¹to je najgore, umesto da se trude da ti pomognu da radi¹ sve po propisu, oni èekaju priliku da rebnu kaznu na neku sitnicu/tehnikaliju, èak i ono ¹to bi bez problema ispravio i jasno je da ne poku¹ava¹ "krasti".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: Nika poslato 08 Jun, 2018, 00:16
Lièno mi smetaju i porezi,  i takse i akcize,  a posebno mi smeta kad me neko pravi majmunom...

U Srbiji je svaka vlast do sada krala,  ali pla¹im se da æe ova koncentracije idiJota i kvislinga da bude presudna za buduænost...

Komunisti nisu krali.

Porezi su neophodni, osim ako planira¹ skupljati pare po kom¹iluku za puteve, ¹kole, zdravstvo, SMS pomoæ za leèenje...
Problem je kako se te pare tro¹e.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lone Wolf

Апдејт:
Сваки дан у 15:00 часова по пола сата блокада саобраћаја испред Скупштине свих градова и општина на улици мотором са трубљењем, турирањем, буком што јаче и страшније.

Протести крећу од понедељка 11. јуна 2018 и иду СВАКИ ДАН!

Захтеви:

1. Регистрација на 6 и 12 месеци за мотоцикле!

2. Таксе и дажбине, путарине и осигурање 50% од пуне цене за регистрацију на 6 месеци!

3. Бонус осигурања да се преноси из године у годину без поништавања!

4. Технички преглед за мотоцикле да вреди 2 године!

ТАЧКА!



Шаљи даље клубовима, форумима, пријатељима.
Не може рај на земљи.

Slaninar

Citat: Lone Wolf poslato 08 Jun, 2018, 08:08
Апдејт:
Сваки дан у 15:00 часова по пола сата блокада саобраћаја испред Скупштине свих градова и општина на улици мотором са трубљењем, турирањем, буком што јаче и страшније.

Протести крећу од понедељка 11. јуна 2018 и иду СВАКИ ДАН!

Захтеви:

1. Регистрација на 6 и 12 месеци за мотоцикле!

2. Таксе и дажбине, путарине и осигурање 50% од пуне цене за регистрацију на 6 месеци!

3. Бонус осигурања да се преноси из године у годину без поништавања!

4. Технички преглед за мотоцикле да вреди 2 године!

ТАЧКА!



Шаљи даље клубовима, форумима, пријатељима.

Na mesece po izboru, ili da se uvede neka druga kvaka, kako bi motor na proleæe mogao voziti na tehnièki, da se ne mora ¹lepati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lone Wolf

Ако је технички на две године не мора се шлепати на пролеће.
Не може рај на земљи.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 08 Jun, 2018, 08:05
Citat: Nika poslato 08 Jun, 2018, 00:16
Lièno mi smetaju i porezi,  i takse i akcize,  a posebno mi smeta kad me neko pravi majmunom...

U Srbiji je svaka vlast do sada krala,  ali pla¹im se da æe ova koncentracije idiJota i kvislinga da bude presudna za buduænost...

Komunisti nisu krali.

Porezi su neophodni, osim ako planira¹ skupljati pare po kom¹iluku za puteve, ¹kole, zdravstvo, SMS pomoæ za leèenje...
Problem je kako se te pare tro¹e.

nekad se znalo da je porez 10% a da postoji i akcizna roba....niko se nije ni trudio da ne plati porez a akciznu robu su ionako uvozile drzavne firme....kod turaka je bilo 10%...problem je prevelika administracija i los odabir ljudi koji odlucuju na sta se novci trose.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11