Glavni meni

Sve ili nista.....2018...SBK

Započeo Charuga, 07 Mart, 2018, 13:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Charuga


Godinama je ovo prvenstvo licilo na svojevrstan Dukati Cup koliko su dominirali i uvek su im cinjeni kojekakvi ustupci...i uvek je pogodovalo njima...eto dodjosmo i do toga da prvi put jedan njihov model nije osvojio svetsko prvenstvo....mora li to na silu...
Na stranu sto je opala gledanost...sto se mene tice sad bi mogla jos vise da padne,..
mora li na silu da se prekine dominacija ...zelenih....
netreba biti inzinjer da se shvati da kod cetvorocilindricnih motora manje obrtaja znaci manje snage za razliku od V agregata kod kojih je akcija na nizim obrtajima....
Svi cetv.cilindricni ograniceni na 14.700 obrtaja ...zeleni na 14.100 sa tendencijom da ako budu pobedjivali smanjivace im se dodatnih 250 obrtaja....
Sumnjam da ce biti konkurentni a ujedno se namece i jedno pitanje...KOLIKO JE TO SVE POSTENO i cemu sve to zamlacivanje....Unapred se zna sta nas ocekuje ove sezone....
Eto upravo jednog od razloga zasto imam averziju prema Dukatiju bez obzira na prelepu vanjstinu....
Interesuje me takodje kao sto sam siguran i vecinu pasioniranih posmatraca SBK buni li se iko od proizvodjaca i generalno sta se sve dogadja oko toga...
Napominjem da mi moto GP upravo nije toliko interesantan zato sto se koriste motocikli koji nisu u serijskoj upotrebi...ovde je osnova seriski motocik koje vozimo na ulici i sam sam na dva tocka od najranije mladosti....a sada se vec nakupilo i 55 leta....ovo je mnogo blize necemu sto smo mozda dodirnuli i mi na asfaltu...ali eto i to nam ogadise...



srbac

Naravno da im Kawasaki smeta, jos malo pa bi bio kongurentan i za  MotoGP.
Mozda je Dorna mislila da æe sada Honda imati ¹anse ali Honda nema ¹anse protiv radionica ☆☆☆☆☆☆

mali_zmaj

I meni je malo glupo to ogranicavanje obrtaja,to je stvarno zalosno,ako nisu sposobni da naprave konkurentan motocikl,neka se jebu. Kawa je uvjek jebala kevu po pitanju brzine,performansi..,tako ce i ostati!!  Mislim ako stvarno nemaju kapaciteta da na posten nacin skinu Kawu sa vrha,kakav zakljucak da se izvuce!!
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

aloooo..shvatateli vi da kawasaki nema gp tim  i da je Yamaha odustala od fabrickog sbk tima zbog kawasakijevog enormnog budzeta koji je na nivou gp timova....
zasto kawasaki nije dominantan u britisch sbk, american ili australian sbku ako je toliko bolji....placaju vozace kao da voze gp....zato sykes i davies ni ne traze angazman u gpu....jer tamo tu platu moze da da honda, yamaha i ducati factory timovi....
Ista je bila prica i dok je Ducati pobedjivao...sve pare u sbk je ne dajes pare u gp....secate se Aprilie kako je bila konkurentna u sbku....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Raèunica je jasna. Kawa daje sve marketin¹ke pare daje na WSBK, ostali se rasipaju i na GP i na WSBK. Zato niko i ne mo¾e da im prismrd.


Eto, napisa ga i Revolu¹n u meðuvremenu.

Hohštapler

A Aprilia je osvojila 5 titula i onda preko noæi postala kanta..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

sasa ns 1

KAWASAKI forever.Ako treba mi æemo trèati u zelenim majcama po stazi i biæemo br¾i od nekih motora

srbac

 [kawasaki_ninja] Brt ja samo brzo hodanje, da trèim, nope  :P

Lazic

Citat: sasa ns 1 poslato 08 Mart, 2018, 00:42
KAWASAKI forever.Ako treba mi æemo trèati u zelenim majcama po stazi i biæemo br¾i od nekih motora
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]