Glavni meni

Cena sklapanja motora

Započeo Ivicat, 04 Mart, 2018, 09:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivicat

Koliko bi kostalo sklapanje motora, od motora rasturenog u delove do stanja sedi i vozi?
U pitanju je Horex Regina 350... Recimo da ima sve delove. Potrebno bi bilo stare hromirane delove ponovo hromirati.

Zna da je za ovo tesko dati cenu, ali nemam ideju koliko bi kostalo/koliko vremena je potrebno.

Rev?

MIGE

on najvise voli motore iz gajbica..jednom mi se cak i poverio da ih sanja...imao je i suzu u oku..nisam shvatio da li je od srece ili tuge   [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

ako je u pitanju restauracija, potrebno je prvo sklopiti ga i utvrditi sta nedostaje i da li se isplati.....problem sa horexom je rezervoar i auspousi....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

bezmalo sam radio jedno desetak horexa....250 regina, 350 regina, 400, 400 imperator....nedostatak jednog dela i njegova cena moze da zaustavi projekat na neodredjeno....recimo da je cena da se samo sklopi mala, ali ako zaracunamo cinkovanje, hromiranje, peskarenje , farbanje i ako je potreban masnska obrada moze izaci na mnogo....horeks ima mnogo specifinih delova koji umeju da zagorcaju zivot...
-rezervoar....delimicno hromiran ima tendenciju rdjanja
-auspusi....fabricki hromirani i verovatno izgoreli
-felne....delimicno hromirane a delimicno farbane, dakle potrebno je i rasturiti i uplesti felne
-lancobran i kaseta bocna.....obicno nedostaju
-zadnji fliperi....obicno je potreban remont
-paljenje....dinama koja u sebi i ma i regulator napona i platinu i bobinu...noris ili bosch....papreno ako nedostaje a skupo i ako je neispravno

sve uglanom ima da se nadje ali su cene paprene

http://www.horex-ammon.de/
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Да се склопи није проблем, није ни направити га да се вози  проблем. Све зависи шта власник жели. Ако жели комплетну рестаурацију, може бити врло зајебано због цене. Јел рестаурација је враћање у оригинално стање оригиналним деловима или деловима направљеним процесима и материјалима тада коришћеним. И фарбање Хорекса је врло скупо. Ако дође до ауспуха имам шему у околини да се направи реплика.
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

za voznju mora da se doliva aditiv....ili da se preadjuje glava na bezolovni...radio i to na jednom....sto kaze el jefe sklopicu ga za 150 evra i da je rasturen u najsitnije parcice ako je sve tu....ali sta ako nesto nedostaje i jos gore ako se radi restauracija....mnogo vremena i goriva se potrosi....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Још да чујемо који је модел Регине.
Друштво за заштиту од животиња

Ivicat

Znam (samo) da je Horex Regina 350.

Motor o kome je rec je u vlasnistvu clana familije. Nisam ocekivao da ce do ovoga doci pa se zato nisam ni raspitivao ranije, ali sam cuo da ce motor mozda biti na prodaju. Motor je u delovima. Siguran sam da ima svih delova. Pored toga, siguran sam da ima novih delova koji su kupljeni kako bi se zamenili stari.

Tema je malo skakljiva za razgovor sa vlasnikom jer ne zelim da bude pogresno protumaceno moje interesovanje. Sa druge strane, ako ce vec biti na prodaju, bolje da ostane kod mene jer postoji odredjena emotivna veza sa tim motorom. Samo, imam osecaj da ce, ako bude bio na prodaju, traziti previse (za mene) jer se pominje eBay i cene na njemu.

ЯЭВОЛУТИОН

za ebay moze da sanja....horex u parcicima vredi 500 do 1000 evra....restauriran vredi recimo 10000 ali na nemacke teble...na nase table vredi 5000....na restauraciju horexa moze otici od 3000 do 5000 evra....a to da ima sve delove.....evo radim ga za dzabe, ali svaki sraf ili podloska koja nedostaje su 200 evra preko toga....dakle doteras motor i placas samo farbanje hromiranje i galvanizaciju i peskarenje....cak cu i felne da ti uzicim gratis, ali svaki sraf sajbna ili deo koji nedostaje (sklop je vise delova) je 200 evra u moj dzep...i to u momentu kad utvrsim da nedostaje.....ne na kraju...jer radim za dzabe.....
servisna knjiga ne treba i ne treba ni katalog delova...imam..
..u to racunam i neoriginalne srafove koi su na broju ali neodgovarajuci....

vec nedostaju:


-vlasnicko servisno uputstvo
-komplet ili bar komad alata koji je isao uz njega
tako da sam vec 400 u plusu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

ako bude resio da prodaje horexa u delovima shvatice da nemac nece da plati postarinu iz srbije...bez obzira na cenu i da nece prodati vise od pola delova....nikad
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ivicat

Vidi se da si nezgodan za saradnju :D

El Jefe

Само хоће да каже да је лако склопити Хорекс, али је тешко постићи оригиналност, чак и ону основну спољну. Доста тога се губи временом, газде су чудне итд. Виђам задњих пар година условно речено рестауриран БМВ са приколицом где поносни власник има отпозади штоп светло од војног камиона.
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

ja sam jednom nemcu...preprodavcu...prodao horexa sa blatobranima od victorie 200....blatobrani su skoro indenticni...tek kad ga je odvezao na izlozbu sudija je video par sitnica koje su ga odale....tak kad parkiras blatobran pored blatobrana...skinute...vidis da je jedan za pola santima duzi i po 3 milimetra dublji....sve ostalo, nosaci, oblik...sve je indenticno...
nije bilo namere, ali sam mu jedva nasao par originalnih blatobana u pristojnom stanju....
dosta ih ima sa farovima od nsu ili bmw motorcikala....neorginalnim slavinama. sopovima....pa da ne pricam o komandama i prekidacima na volanu....kupovao ih po 400 maraka a prodavao po 3000....sada bi morao da ga platim 1000 a pitanje da li bi dobio 2500 evra....kad ga sredim...za preprodaju neisplatilvo,,,,,ko voli neprocenjivo...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hurricane

...mo¾e nama malo mlaðima  :D obja¹njenje èime je Horex stekao reputaciju, jel bio brz, kvalitetan?


ЯЭВОЛУТИОН

hoex columbus...je puno ime preduzeca
za te godine je nudio engleske performase uz nemacku pouzdanost.....po ceni je bio nesto izmedju a estetski je bio jedan od lepsih nemackih motorcikala tih godina...inace su ga u ex jugoslaviju dovezli kao motorcikl koji je trebao da nadomesti nedostatak vozila za odzacare...

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/dc/Horex_Regina.jpg/1200px-Horex_Regina.jpg

ovo gore je veriza regina II...regina I ima tanji rezervoar
http://cybermotorcycle.com/gallery/horex/images/Horex-1952-Regina-1.jpg

postoji i regina III koja izgleda kao dvojka ali ima deklu do kvacila iz dva dela.....
zanimljivost su srafovi od 7 mm kojim se zatvara blok sto je bilo skoro pravilo kod nemackih proizvodjaca.... 
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11