Glavni meni

Kako pokvariti?

Započeo dr32, 15 Februar, 2018, 22:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dr32

10 dana pred istek garancije se pojavila bela fleka na mom praktièno nekori¹æenom tv-u. Samsung ue 6850 ili tako ne¹to.  Serviser tvrdi da je nesto udarilo u ekran i da garancija ne vazi. Ja mu rekao da su ribice mirne, ne iskaèu iz akvarijuma i da nema ¹anse da je bilo ¹ta palo na ekran. Po¹to je serviser tvrda glava, ja se zapitah kako pokvariti tv, a da kvar podpadne pod garanciju?
Najbolja ideja biæe nagradjena burencetom piva po izboru. Manijaci raspalite sa idejama?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Hattrick

A Serviser crko puk'o da ustedi Samsungu pare.  [ludak]
Trazi povracaj novca a ne popravku, pozovi se na korektan zakonski tekst, i salji sve napismeno, preporuceno i sluzbeno. Dzukele bezobrazne.

Glava Dole

Citat: dr32 poslato 15 Februar, 2018, 22:57
10 dana pred istek garancije se pojavila bela fleka na mom praktièno nekori¹æenom tv-u. Samsung ue 6850 ili tako ne¹to.  Serviser tvrdi da je nesto udarilo u ekran i da garancija ne vazi. Ja mu rekao da su ribice mirne, ne iskaèu iz akvarijuma i da nema ¹anse da je bilo ¹ta palo na ekran. Po¹to je serviser tvrda glava, ja se zapitah kako pokvariti tv, a da kvar podpadne pod garanciju?
Najbolja ideja biæe nagradjena burencetom piva po izboru. Manijaci raspalite sa idejama?

Ovako na prvu su mi pale dve opcije na pamet, prva: spoji ga izmedju dve faze na trofaznom utikacu( tu imas nekih 380-400v), spalices ga sigurno :D Druga: neprimetno ga otvori, uzmi punjac za akumulator, predji s obe kleme po ploci i crkava provereno i tako :D Radio sam to kad sam bio 4-5 razred osnovne sa kompom... sve priznato, uz doplatu dobio i quad core umesto dual core procesora i novu maticnu  [zvizdi] ;D

lord_oblivion

Amater, èuj da neprimetno otvara  :D

Kabl mora da bude licnasti. Presek ne vi¹e od 1mm2. Napon i struja nisu kritièni, ¹to jeftiniji i prostiji ispravljaè, to bolje.
Skine¹ izolacije u du¾ini od 5cm sa + ¾ice i blago raspetlja¹ u 'metlu'.
Minus skine¹ 5cm izolacije i ufræka¹ ko brkove. Gurne¹ kroz otvor za ventilaciju recimo, tamo gde se vidi ¹tampana ploèa, tako da sa sigurno¹æu dodiruje vodove i lemne taèke.
Plus metlu gurne¹ malo dalje i pro¹eta¹ je levo-desno po ¹tampi.
Ako èuje¹ blago pucketanje, eventualno neku sitniju varnicu, izvesno si napravio odgovarajuæe uslove za reklamaciju.

@ dr32 - ne mora da znaèi da su ribice mirne, ako ne divljaju kad u sobi ima nekoga. Postavi kameru pa æe¹ biti siguran  ;D

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

A i ako uspe¹ da generi¹e¹ kvar koji spada pod garanciju, mislim da æe servis i dalje da odbija jer 'ima¹ mehanièko o¹teæenje'.
Btw, od udarca bi valjda ostao nekakav trag na povr¹ini, nije to limarija kod auta pa da preðe¹ polirkom vodenom 4000.
Za nagnjeèenje ne znam...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Taraba

Cak i ako uspes tako da ga sjebes, sanse su velike da ti zamene plocu a da ti panel ostane isti pa si bio bez TV-a 20 dana i opet isti vrag.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Ba¹ htedoh reæi, neæe menjati panel ako je ploèa spaljena...

milomir22

Imas ombudsmana (zastitnika gradjana) koga pozoves i lepo mu objasnis sta je u pitanju.

Ja sam u bulevaru u onom outletu kupio patike od 9 000 din koje su se odlepile posle 5 dana, bukvalno. Prvo su me otkacili, pa sam zvao ombudsmana (beogradskog), pa me je i on otkacio, pa sam zvao kragujevackog, e on im je jebao mamu, pa su mi vratili odmah pare, sledeceg dana. Sad se drugar ganja s emmi-jem, uzeo neko besno napajanje od 550w, ono crklo posle mesec i po, on odneo na reklamaciju, oni ga otkacili, on god ombudsmana, trenutno je na vestacenju, pa cemo videti.

U garanciju bilo kakve vrste u Srbiji vise ne verujem, bukvalno je kao da si kupio od ciganina na Bajloniju.


P.S. bolje ne jebavaj dalje tv, mozda bude jos gore
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Kanarinac

Jesi probao sa inspekcijom? S obzirom da ti je garancija jos 10 dana vidi da pozuris, isto bi trebalo da se nosi na vestacenje, ako nije bilo nikakvog fizickog ostecenja

UFF

poslusa lorda i milosa i ubije tv strujom a oni ga odjebu jer je ostecenje nastalo usled udara groma a to ne spada pod garanciju

lord_oblivion

Nema ¹ta da poslu¹a mene. Ja sam odgovorio na postavljeno pitanje i napisao sam da mu neæe proæi.

Ubije¹ bilo koju elektroniku na ovaj naèin, ne postoji isplativ test koji æe utvrditi na koji naèin je ubiveno.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

dr32

Hvala na idejama. Otvaranje nije opcija. Iako sva¹ta ne¹to otvaram (i posle to fino za¹ijem), ne bih otvarao tv. Mislim da nema ¹anse da ga ja otvorim da to profi ne primeti. Veæ sam pomenuo inspekciju i nagovestili su pozitivan odgovor. Al ni¹ta dok mrlja sa tv-a ne bude sklonjena. Javljam ¹ta je bilo.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Lazic

Drugi ekran æe efikasno otkloniti mrlju... :D

clutch&brake

Probaj sa ga istekas iz struje pa opet upalis
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

dr32

I¹tekao iz struje, èekao 15 min i ni¹ta. Vraæao sam pode¹avanja na poèetna i dalje ni¹ta. Ima naznaka da æe ipak da proðe garancija. Èekam na termin za majstora,  dok se ne skloni mrlja skupljam savete za sve opcije.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Nika

... Samo nemoj da te majstor pozove za 15 dana, a kada odnese¹ teve da bude
"deèko - pa tebi je garancija istekla..."

ZEKA

@dr32 Gde si kupio televizor? Tojest jel zavisi uva¾avanje garancije u zavisnosti od prodavca? (npr Gigatron je bolji od Tehnomanije itd)


zozon

Citat: Laziæ poslato 16 Februar, 2018, 18:49
Ba¹ htedoh reæi, neæe menjati panel ako je ploèa spaljena...
Bas se cudim da ti je toliko trebalo da se javis ... cim sam video naslov reko' "evo teme za Lazica " [rofl]

eclipse4

uzmi bateriju od 9 volti igraj se malo po ploci sa njom :)

juga

Uzmi ti brate tejzer i ¹okiraj ga, procesor strada ........ provereno vi¹e puta, ili pritisni predaju na ruènoj radio stanici (motorola) takodje spaljuje procesor