Glavni meni

dokumenta potrebna za registraciju stranog vozila

Započeo SSZGO, 09 Februar, 2018, 17:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

ako sam vlasnik stranog vozila u srbiji

vozilo na moje ime

imam tablice i saobracajnu

imam stranu radnu dozvolu


da li mogu da registrujem ovo vozilo u srbiji, ako nije odjavljeno u zemlji registracije

tj sta je potrebno da bih ovo vozilo posle prebacio na bg table?

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Glava Dole

Citat: SSZGO poslato 09 Februar, 2018, 17:56

tj sta je potrebno da bih ovo vozilo posle prebacio na bg table?


Ovo:



I domaci papiri :)


SSZGO

ne znam da li si razumeo, ja sam vlasnik vozila, vozilo je regularno, zelim da vozim na stranim tablama, sa mogucnoscu eventualne prodaje kasnije ili prebacivanja na bg table...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Glava Dole

Jesam, nasalio sam se zbog ove recenice: "da li mogu da registrujem ovo vozilo u srbiji, ako nije odjavljeno u zemlji registracije" a odjavna dokumentacija mislim da je nuzna :) Ali javice se, nadam se, neko ko je bolje informisan :)

Hurricane

A sto jednostavno ne bi prodao taj auto tamo i ovde kupio takav ovde, mislim da ti je to najpovoljnije kad uzmes u obzir troskove i dazbine.

Pitanje je isto kao i prilikom carinjenja tako i prilikom registracije da li je uopste izvodljivo jer je za to trziste tamo pravljen

Mislim da sam ti pisao da su ljudi imali problema sa potvrdama za aute iz tih zemalja kao i iz amerika, to najpre mora da ss proveri

slave74

Mozes cariniti na sebe, ukoliko imas vazecu l.k.

Tkz skraceni postupak na carini, predpostavljam da si iz BG-a. Znaci Luka Beograd.

Nadjes speditera, onako malo visprenijeg. On ti izracuna koliko ce sve da te kosta(carina+pdv+lezarina u skladistu i njegova usluga).

Sa njim predas vozilo u carinsko skladiste, mnoge spedicije imaju svoje lagere.

Cekas da izadje carinik , pregleda vozilo i napravi obracun carinskog duga. To traje par dana, nekad bilo isti dan.

Sa papirom jci i  obracunom carinskog duga i pdv odes u banku-postu i uplatis to.

Sa tim ides kod speditera, i preuzimas vozilo, i sva dokumenta, koja si predao.(gledaj da ostavis strane table da bi vozilo prevezao do zeljenog odredista)Dok cekas nase tablice.

Sa svim tim papirima, i tablicama, saobracajnom odes do SUP-a i izvrsis registraciju. Neka ti izdaju potvrdu da su strane tablice i saobracajna oduzete, jer ti mozda trebaju za odjavu.(to ces mozda morati prevesti na strani jezik ev engleski)

Da objasnim skraceni postupak. To samo moze uraditi vlasnik vozila iz strane saobracajne. Da ne bi morao ici na granicu i praviti ulaz u Srbiju, platiti tamo speditera i gledati razne lesinare, u redovnom postupku. Za skraceni postupak vozilo ne sme biti odjavljeno. Po meni je bolji skraceni postupak, ako si vlasnik.

Ali on ima mane, a jedna je da na tako radjenu procenu vozila ne ide umanjenje carinske osnovice za porez drzave iz koje je vozilo.(oko 20%)

SSZGO

Citat: Hurricane poslato 09 Februar, 2018, 18:14
A sto jednostavno ne bi prodao taj auto tamo i ovde kupio takav ovde, mislim da ti je to najpovoljnije kad uzmes u obzir troskove i dazbine.

Pitanje je isto kao i prilikom carinjenja tako i prilikom registracije da li je uopste izvodljivo jer je za to trziste tamo pravljen

Mislim da sam ti pisao da su ljudi imali problema sa potvrdama za aute iz tih zemalja kao i iz amerika, to najpre mora da ss proveri

auto kosta 35k eura u evropi ovde ne mogu 18 da dobijem... jednostavno... a pravljen je za evropsko trziste...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hurricane

...onda ok, nisam imao predstavu da su auti tamo toliko ispod cene, zato ih i ostavljaju pored puta onako

Salim se, znam zasto ih napustaju

SSZGO

slave, evo sta ja konkretno hocu da uradim...

uzmem neki carnet  auto pasos ovde, obavezan , sa tim mogu da posaljem auto van zemlje
stavim ovde na brod i posaljem u beograd

auto je registrovan i ima lokalno osiguranje koje mislim ne vazi nigde sem ovde. ali provericu to.
prvo pitanje je da li je potrebno da auto bude registrovan ovde da bih ga vozio tu.
i ako ovo osiguranje odavde ne vazi tu, da li uopste da ga osiguravam ili moram tu da uzmem neko osiguranje?

imam papire odavde , radnu dozvolu, saobracajnu, vozacku. auto je registrovan jos mesec dana, pitam se da li da produzim.

zelim da vozim auto tu na stranim tablama. jednog dana mozda zelim da prodam auto, ili da prebacim na lokalne table, e zato pitam za odjavu, to je cimanje, jer bih morao da vracam table nazad, zelim ako moze sve da odradim iz bga.

dakle kazes da moze ali se nesto vise placa ako nije odjavljen?

i jos jedno pitanje. kako uopste neko u evropi moze da zna da li je moj auto osiguran i registrovan?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

pa kod nas i ne znaju da li ti je osiguran a ni da li je registrovan ako je iz nekih zemalja koje ni nemaju registracionu nalepnicu

vozis sa isteklom reg i osiguranjem bez rizika od kaze saopbracajca pa ako te neko udari ili ti nekog onda se vataj za glavu

Hurricane

..onda pobegnes sa lica mesta i prijavis da ti ukrali auto


bobangsxr

Citat: UFF poslato 09 Februar, 2018, 18:28
pa kod nas i ne znaju da li ti je osiguran a ni da li je registrovan ako je iz nekih zemalja koje ni nemaju registracionu nalepnicu

vozis sa isteklom reg i osiguranjem bez rizika od kaze saopbracajca pa ako te neko udari ili ti nekog onda se vataj za glavu


Bas tako... znam zenu sto vozila auto koji je odjavljen u CH, stavljene druge table... udari lika u vrata ovaj pozove muriju i na kraju ona da 1500 evra da ne pisu zapisnik jer je onda najebala... sve te mucke su dobre dok se ne desi nesto   ;)

Andjelo

Prvo sta treba da odradis pre nego sto krenes  na carinjenje, je da proveris po broju sasije u Agenciji za bezbednost dal taj auto moze da prodje homologaciju....a zatim preko neke firme sto uvozi automobile ili licno odradis carinjenje

Andjelo

Mada bi najbolje bilo preko neke firme jer moze da se sredi Euro 1 da bi izbegao carinu samo porez platis

UFF

Citat: bobangsxr poslato 09 Februar, 2018, 18:36
Citat: UFF poslato 09 Februar, 2018, 18:28
pa kod nas i ne znaju da li ti je osiguran a ni da li je registrovan ako je iz nekih zemalja koje ni nemaju registracionu nalepnicu

vozis sa isteklom reg i osiguranjem bez rizika od kaze saopbracajca pa ako te neko udari ili ti nekog onda se vataj za glavu


Bas tako... znam zenu sto vozila auto koji je odjavljen u CH, stavljene druge table... udari lika u vrata ovaj pozove muriju i na kraju ona da 1500 evra da ne pisu zapisnik jer je onda najebala... sve te mucke su dobre dok se ne desi nesto   ;)

ma ok je ako ti udaris nekog to i treba da platis

ali ako tebe krne neko sa raspalom ladom nivom od 500e i sjebe ti auto od 20k ?
ti mu kazes steta 5.000e da platis, on kaze nemam zovemo muriju, ti kazes ma daj bar 1000e on opet nemam platice ti osiguranje kad policija uradi zapisnik i onda ti kazes nema veze u redu je oprastam ti i odvezes se

ako ti je auto u voznom stanju, a ako nije...

Bojan

Citat: SSZGO poslato 09 Februar, 2018, 18:24
slave, evo sta ja konkretno hocu da uradim...

uzmem neki carnet  auto pasos ovde, obavezan , sa tim mogu da posaljem auto van zemlje
stavim ovde na brod i posaljem u beograd

auto je registrovan i ima lokalno osiguranje koje mislim ne vazi nigde sem ovde. ali provericu to.
prvo pitanje je da li je potrebno da auto bude registrovan ovde da bih ga vozio tu.
i ako ovo osiguranje odavde ne vazi tu, da li uopste da ga osiguravam ili moram tu da uzmem neko osiguranje?

imam papire odavde , radnu dozvolu, saobracajnu, vozacku. auto je registrovan jos mesec dana, pitam se da li da produzim.

zelim da vozim auto tu na stranim tablama. jednog dana mozda zelim da prodam auto, ili da prebacim na lokalne table, e zato pitam za odjavu, to je cimanje, jer bih morao da vracam table nazad, zelim ako moze sve da odradim iz bga.

dakle kazes da moze ali se nesto vise placa ako nije odjavljen?

i jos jedno pitanje. kako uopste neko u evropi moze da zna da li je moj auto osiguran i registrovan?

Od ove godine mogu da provere za sve zemlje evropske unije dali je radjen tehnicki i dali je osiguran(samo za neke zemlje). Pocetna kazna kod sudije je 30000.
Ti vozis ta kola normalno ali moraju biti registrovana i osigurana. Nase osiguranje za strance je papreno, mislim oko 900e za godinu. Za neke zamlje npr kao GB ne treba ti odjava zato sto kod njih to i ne postoji. U mup ostavis tablice i saobracajnu a oni se dalje peglaju sa njima.


SSZGO

Uzecu internacionalno osiguranje a auto je registrovan. To ce resiti taj problem.
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Ostoja

Ne zaboravi proveriti homologaciju....
Ona odreðuje mo¾e li se auto uop¹te uvesti u Srbiju ili ne...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

SSZGO

Citat: Ostoja poslato 09 Februar, 2018, 19:52
Ne zaboravi proveriti homologaciju....
Ona odreðuje mo¾e li se auto uop¹te uvesti u Srbiju ili ne...

moze
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Bojan

Zaboravih da imas i ono da moras izaci sa kolima na svakih 6mj ali meni to nikad niko nije proveravao.