Glavni meni

WW Pasat B6 - 2005 god , 2.0 tdi

Započeo Darko, 30 Januar, 2018, 21:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Citat: Hattrick poslato 12 Februar, 2018, 19:42
Citat: mali_zmaj poslato 11 Februar, 2018, 21:31
Ja na mom Fiatu Idei nisam htjeo da idem na diagnostiku,da se ne razocaram...

Ne brini, ako su ga profesionalci odradili na svim cipovima gde treba, nece ni u Fiatu u Torinu moci da odrede da li je prava ili ne, a ne kod nas.

Ne znam koje je godiste ali uopste ne mora da znaci da je lazna :) Jeste opste poznato da se nenormalno manipuise s kilometrazama al ko ce ga znati :) Nekome mozda jednostavno nije jedini auto, kao nama npr, samo keva vozi punta i to kad god moze koristi priliku da je cale taksira tako da auto iz 2006-e ima samo 41.000km, sa tom kilometrazom bismo mogli da ga prodamo verovatno jedino nekom ko nas licno zna :)

mali_zmaj

Citat: Milos96 poslato 12 Februar, 2018, 19:50
Citat: Hattrick poslato 12 Februar, 2018, 19:42
Citat: mali_zmaj poslato 11 Februar, 2018, 21:31
Ja na mom Fiatu Idei nisam htjeo da idem na diagnostiku,da se ne razocaram...

Ne brini, ako su ga profesionalci odradili na svim cipovima gde treba, nece ni u Fiatu u Torinu moci da odrede da li je prava ili ne, a ne kod nas.

Ne znam koje je godiste ali uopste ne mora da znaci da je lazna :) Jeste opste poznato da se nenormalno manipuise s kilometrazama al ko ce ga znati :) Nekome mozda jednostavno nije jedini auto, kao nama npr, samo keva vozi punta i to kad god moze koristi priliku da je cale taksira tako da auto iz 2006-e ima samo 41.000km, sa tom kilometrazom bismo mogli da ga prodamo verovatno jedino nekom ko nas licno zna :)

Milose cetvrti vlasnik u B i H.. 2005 god. proizvodnje,  mada i neke zene vozile...,jednostavno,kao sto rekoh bolje zivjeti u neznanju,ako je ovo stvarna km. odlicno ako i nije,dok god je sve ispravno,ne trosi ulje....itd..,ja sretan i zadovoljan!!
jin-jang

megaidiot

Citat: Milos96 poslato 12 Februar, 2018, 19:50
sa tom kilometrazom bismo mogli da ga prodamo verovatno jedino nekom ko nas licno zna :)
i ako ga ubedite da ti nista nisi dirao na autu [rofl]

Glava Dole

#63
Upravo, ne treba gledati kilometrazu ni na motorima ni automobilima nego stanje :) Neko je picajzla, vozi pazljivo, sve redovno menja i takvom ce da potraje pola miliona minimum uz potrosan materijal... a neko u 100K moze da ga sahrani ako zamislimo i da je prava :) Citao neki clanak, neki amerikanac nije znao da se ulje menja... kad sam video slike otvorene masine, ljudi moji... ko da su arheolozi iskopali auto iz vremena dinosaurusa [rofl]

Citat: megaidiot poslato 12 Februar, 2018, 20:13
Citat: Milos96 poslato 12 Februar, 2018, 19:50
sa tom kilometrazom bismo mogli da ga prodamo verovatno jedino nekom ko nas licno zna :)
i ako ga ubedite da ti nista nisi dirao na autu [rofl]

Hahahahah samo sam dogradio daljinsko zakljucavanje, to radi godinama bez greske :) Drugo nista nije pipnuto sem zamene ulja, fabricke svecice jos na njemu, fabricke gume(koje imaju odlicnu saru, neke firestone ali je dot mator pa im je krajnje vreme za zamenu), plocice, paknovi(uskoro ce verovatno i to morati da se menja a ko ce drugi nego ja :) )

EDIT: uspeo da izguglam:

http://www.telegraf.rs/zanimljivosti/1489042-vozio-je-audi-tt-134-000-km-bez-zamene-ulja-foto

Nije amerikanac, ne znam odakle mi to ali nije ni bitno :)

idanijel


megaidiot

pa kakav je to onda drugar? ni do 4700 nije dobacio. [rofl]

Hattrick

Ma da se zaokruzi na 5, necemo da sitnicarimo.  [rofl]

Darko

Nemoguce. Malopre smo se culi i rekao sam mu 4.000

idanijel

Prvo sam mu dao ovaj br 062643407

Darko

E pa , tu je 4500

:)

Salim se , i ja se frljam sa ciframa , auto je na oglasu , zove me 15 likova dnevno , gde znam ko je

Kazem vama ovde sa foruma , cena je 4.000 i to je kraj , kome je u planu da spusta ispod toga ne mora da me zove uopste

Lazic

Citat: Hattrick poslato 12 Februar, 2018, 19:42
Citat: mali_zmaj poslato 11 Februar, 2018, 21:31
Ja na mom Fiatu Idei nisam htjeo da idem na diagnostiku,da se ne razocaram...

Ne brini, ako su ga profesionalci odradili na svim cipovima gde treba, nece ni u Fiatu u Torinu moci da odrede da li je prava ili ne, a ne kod nas.
Plus zamena volana, ruèice menjaèa, dugmiæa, guma na papuèicama, vozaèkog sedi¹ta i jo¹ par sitnica... :D


@Milo¹:
http://www.telegraf.rs/zanimljivosti/1489042-vozio-je-audi-tt-134-000-km-bez-zamene-ulja-foto

Ovome bre ni¹ta ne fali osim dobrog èi¹æenja... ;D Sigurno ne bi mogao da preðe 500-600.000, al' bar 250 bez problema... ;D

Poljanac92

Zar nije da ako se ulje ne menja, ono izgubi viskoznost, i pod prstima bude kao voda? Meni da kazem kao laiku ovo vise deluje da je ili voda pomesana sa uljem ili nesto drugo :D
Bas me interesuje sta bi moglo da bude  na ovom tt-u :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

Glava Dole

Pa racunaj da uvek nesto malo ostane u kompresionom prostoru sto izgori pa karika obrise(da toga nema zaribao bi odma), prolaze izduvni gasovi itd jeste da se razvodni ali isto tako i pocrni :D Bukvalno cak i posle 1000-1500km ulje postaje crno kao noc ali tera do sledeceg servisnog intervala(dok je novo cisto kao suza, gusto, providno). A ovaj nije menjao 134.000km :o Ne znam kako mu je uopste i radio auto toliko, predpotstavljam da je bar dolivao dok nije totalno crko :D A slazem se sa Lazicem, ja bih taj motor samo kompletno oribao akrom i smrkom, promenio samo karike, letece i lezece lezajeve, ulio novo ulje i teraj dalje :D

Poljanac92

Paa kod nas bi se lepo zamenilo sta treba i teraj dalje...a s obzirom da preko znaju samo da zamene ceo deo, tako rade i sa motorom, negde sam procitao kao da je preskupa satnica majstora pa je jeftinije da se zameni, u sustini majstori preko ispadose monteri, odsrafi, zasrafi i to je to :D
Pre neku godinu mi lik pricao sto je isao na neku obuku u Nemacku, da su ga neki radnici gledali kao kretena kad je servisirao alnaser, bili su u fazonu mi to samo bacimo i stavimo nov :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

megaidiot

Citat: Ukii poslato 14 Februar, 2018, 00:00
bili su u fazonu mi to samo bacimo i stavimo nov :D
a onda mi taj baceni uzmemo i stavimo na kp kao nov.

idanijel

Ne nov,nego NOV NOV!

Lazic

Citat: Ukii poslato 14 Februar, 2018, 00:00
Paa kod nas bi se lepo zamenilo sta treba i teraj dalje...a s obzirom da preko znaju samo da zamene ceo deo, tako rade i sa motorom, negde sam procitao kao da je preskupa satnica majstora pa je jeftinije da se zameni, u sustini majstori preko ispadose monteri, odsrafi, zasrafi i to je to :D
Pre neku godinu mi lik pricao sto je isao na neku obuku u Nemacku, da su ga neki radnici gledali kao kretena kad je servisirao alnaser, bili su u fazonu mi to samo bacimo i stavimo nov :D
Dok im ne doðe Veiron na zamenu kvaèila... Seku ga na pola pa posle spajaju... :o ;D

Darko


Lazic