Glavni meni

Xross Challenge 2018

Započeo ProjectLord, 26 Januar, 2018, 17:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

doktor

Bio sam na prvom Xross-u na Kopu, i posle na jednom na Tari...iz godine u godinu je i organizacija i takmièenje sve ozbiljnije. Svakako da jos uvek nije na nivou svetski poznatih takmicenja, ali napreduje. Drago mi je sto imamo takvo takmicenje, a i sto Gavra rece, sve ih je vise i ljudi se uglavnom trude da sto bolje organizuju...npr. Banja Koviljaca. Uglavnom, 3 svetlosne godine u odnosu na brzinski sampionat...valjda nema saveza da ih jebava.
Bikers work is never done!

Bojan

Citat: monsterbnt poslato 01 Mart, 2018, 17:43
Jbg ja od toga zivim, placam stan, hranu, racune, i ako par dana koliko to traje ne radim mene kosta. Ako nista drugo moram svoj odmor da koristim da bi to radio, da platim sebi put, smestaj, hranu... Prakticno ja iz svog dzepa placam nekome promociju, a ako nema medijske pokrivenosti, nikome te slike ni ne trebaju pa nema ni prodaje sa strane. Prica kako eto pomazem nesto domace ne pije vodu jer ko ce meni da pomogne ako se sjebe prilicno skupa oprema ili mi treba novi aparat?
Nece nijedan ozbiljan fotograf ni kamerman takav dogadjaj pokrivati za dzabe, ni ovde ni u svetu (u svetu se ni ne ocekuje)

Sve gore navedeno je lako resivo ako ima volje, ali ovde ocigledno nema.
Ne mogu da garantujem ali koliko se secam njihove dogadjaje su uvek pokrivali vrhunski fotografi extremni sportova. Imena ne znam, to mi bas i nije u zizi interesovanja ali svaki put sam gledao portofolio fotografa.
Druze ako si slobodnjak sve sam placas, a ako sii zaposlen, zna se. To sa svetom nije bas tacno, na takve dogadjaje fotografa ili pozovu ili sami dolaze i snimaju.

Bojan

Citat: Gavrolini poslato 01 Mart, 2018, 18:08
Niko nema nameru ga pljuje meni je drago sto u Srbiji ima sve vise ozbiljnih trka. Samo kazem da je po mom misljenju preskupo ucesce za ono sto se dobije. A da svake godine napreduju i da je sve bolje to jeste.

De pojasni sta je to preskupo u 16500din?

Gavrolini

A sta nije skupo 16500din? Dodaj na tu cifru jos smestaj, klopu, gorivo..... Mozda za tebe to nije nikakva cifra i drago mi je zbog tebe.

Bojan

Citat: Gavrolini poslato 01 Mart, 2018, 22:17
A sta nije skupo 16500din? Dodaj na tu cifru jos smestaj, klopu, gorivo..... Mozda za tebe to nije nikakva cifra i drago mi je zbog tebe.
A reci kakav motor moras da imas da ucestvujes na takvom takmicenju i koliko novaca kosta. Ucestvovanje je 200-250e i to jedanput godisnje. Taman registracija koju ne placas na takvom motoru

bucko

#45
Citat: monsterbnt poslato 01 Mart, 2018, 17:43
Nece nijedan ozbiljan fotograf ni kamerman takav dogadjaj pokrivati za dzabe, ni ovde ni u svetu (u svetu se ni ne ocekuje)



Hoce

http://www.extreme-photographer.com/en/biography-2.html#sthash.66b7oSVf.dpbs



Citat: Bojan poslato 02 Mart, 2018, 00:32
Citat: Gavrolini poslato 01 Mart, 2018, 22:17
A sta nije skupo 16500din? Dodaj na tu cifru jos smestaj, klopu, gorivo..... Mozda za tebe to nije nikakva cifra i drago mi je zbog tebe.
A reci kakav motor moras da imas da ucestvujes na takvom takmicenju i koliko novaca kosta. Ucestvovanje je 200-250e i to jedanput godisnje. Taman registracija koju ne placas na takvom motoru


Dakar kosta preko sto soma i niko ne prica da je skupo i da je zato fuj
Ovo nase je pocelo tako sto su momci svojim parama,vremenom i energijom mesecima gurali pricu i sad kada svi treba da se ucipe  onda je skupo a dok drugi placa to je ok
Probajte da organizujete jedan rostilj sa picem za porodicu negde na livadi pa vidite koliko ce da ko¹ta ,a ne nesto za brdo ljudi

Ima fora sa pijace kada gospodja prebacuje seljanki za tezgom kako joj je sva roba skupa ,a ova joj na to kaze
Nije roba skupa nego si se ti sestro lose udala

monsterbnt

#46
Vuckovic to ne radi dzabe. Itekako je dobro placen, samo sto njega za to plati red bull ciji je inace fotograf. Ko sto rekoh, taj kvalitet nema za dzabe....
I tek freelancer nece raditi tako nesto za dzabe jer je to vreme mogao da potrosi na nesto sto ce naplatiti
Smrt SVIMA!!!!

Nika

Koliko je pro¹le godine (odokativno) bilo takmièara?

Da pomno¾imo taj broj sa npr 15000 pa da vidimo ¹ta se dobija. Ima ovde iskusnijih koji æe moæi da procene da li æe momci da se obogate ili da eventualno pokriju tro¹kove...
Ako æe jedva da se pokrpe - ne ka¾em ja da bi mi sada svi trebali da doniramo i da Monster slika za D®, ali onda smo barem svesni da je to to - plaæa¹ skupo ne¹to ¹to nije moglo da bude jeftinije.
Ali ako se ispostavi da æe momci oho-ho da omaste brk, onda je Monster apsolutno u pravu ¹to neæe da slika za D® (ne ka¾em da treba ni u prvom sluèaju) i ¹to ih mi ostali prozivamo.

Jer jedno je skup sport a drugo ako neko (u Srbiji? Ma neeee) poku¹ava da ima zaradu 200%...

bucko

#48
Licno bih voleo da zarade i 5 pita u odnosi na ulozeno ali posto sam upoznat sa pricom od pre tri godine posredno znam da tu nema leba,nisam nikom virio u dzep
Bio sam prosle godine tamo i nisam ucestvovao nego sam se vozio sa svojom ekipom po starim trek logovima i opet nam bilo lepo,niko nikoga ne bije po u¹ima da se trka.
Inace treba da uzivamo u slobodi voznje van puta jer sam sreo na Durmitoru austrijanca koji je bio zapanjen da moz da skrenes s puta i vozis se bez ikakvih zabrana,to u Austriji ne moze👮🏻

Evo malo podsecanja











Gavrolini

Ne u Austriji nego bilo gde u evropi to nije dozvoljeno....nije ni kod nas na dosta planina dozvoljeno ali eto ljudi se jos uvek vozaju neki svesni a neki ne.

bucko

®ivela Srbija,¾ivela sloboda!

JankoR

Vozi se i po Austriji ali se bjezi i od policije i od seljaka. Kod nas te jos uvijek zovu na rakiju i meze .
Super sto se takmicenja dizu na vi¹i nivo ali mislim da treba dati sanse i amaterima. Premda dje se pojavi red bul sve ide u kurac

ЯЭВОЛУТИОН

Problem je u koncepciji.....startarina bi trebala da bude odjebenica za neozbiljne...da bas ne voza svako....sponzori bi trebali da pokriju sve troskove organizatora...tu mislim i na nijihovu platu....na tezgama bi trebalo takodje da zarade kao i na procentu od smestaja i klope za takmicare i pratece timove kao i od suvenira od gledalaca.....10 ili 100  stranaca dovede 1000 gledalaca i 300 ljudi iz pratecih ekipa.....500 takmicara koji nisu stranci dovedu jos 1000 njih koji hoce da gledaju i potrose deo para....
ako hoce da se kurce da imaju nadrkane takmicare onda je pristup ok...aki erzberg i romanijacsi ne zive od profica....naprotiv...oni su im cak i trosak (placaju im da dodju) vec od velike mase entuzijasta koji tu dolaze da vide sta i koliko umeju....

ako treba jos razrade mogu da pojasnim
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mkt

ma samo nek se vozi, ko moze super   [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]   neka tera,  a ko ne moze neka bar dodje na trku da pomogne u izvlacenju  [thumb_up] tako da I na taj nacin moze da se ucestvuje u xcrosu

Gašpar

Kao organizator moto takmièenja, moram i ja da se ukljuèim. Preko 20 godina sam na trkama i uvek mi je organizacija delovala jednostavna i jeftina, tek kad se uhvati¹ u ko¹tac sa njom, shvati¹ ¹ta ustvari to toliko ko¹ta.

Poðimo od osnovnih stvari. U pitanju su tro¹kovi za takmièenje koje traje 8 sati ukupno.

Staza - Od 300 do 1.000 EUR
Hitna - Jedno vozilo 200 EUR, ne ide takmièenje bez dva vozila, drugo mo¾e da bude samo transportno - Total 300 EUR
Sudije - Komad 2.500 RSD, odnosno 20 EUR. Meni treba 10 ljudi - 200 EUR
Medalje i pehari - Ja imam ukupno 9 pehara i 27 medalja, uzimam neku srednju kategoriju pehara - 150 EUR
Narukvice (markeri) - 50 EUR
Fotograf - 200 EUR (drugarska cena)
After movie - 350 EUR (drugarska cena)
Drone - 100 EUR (drugarska cena)
Obezbeðenje - 300 EUR
Tehnièka komisija - 50 EUR
Merenje vremena - 100 EUR (cena vi¹e nego drugarska)

U mom sluèaju kotizacije pokrivaju oko 1400 EUR, za ostalo dr¾ - ne daj.

Dakle osnovni tro¹kovi organizacije trke od 8 sati zauzimanja staze su 2.100 EUR

Veæina ovih tro¹kova ide po vremenu trajanja, pa tako ako trka traje 3 dana kao X Cross, dolazimo do minimum 6.000 EUR. A po¹to je planina u pitanju, cena ide i mnogo vi¹e, jer se kompletan teren treba obele¾iti i opremiti.

E sad, mi ove godine idemo sa nekim novinama, tipa:
- Live timing
- Live streaming uz direktan TV prenos ukoliko izdogovaramo (5 kamera)
- Live voice
- Dvoje komentatora
- Voditeljka
- Aplikacije iOS i Android, ako se stigne do 12. maja
- PRESS Centar

Sve ovo poskupeæe tro¹kove organizacije za oko 3.000 EUR po trci.


Takoðe, nije uraèunat ni tro¹ak vremena koji sam organizator utro¹i na pripremu trke, tro¹ak vremena volontera (digital, PR, ...), ....


Ode to sve u nebesa, a da nisi ni svestan.

ЯЭВОЛУТИОН

ili nazovi to . hoces da se jebes a da ti ne udje......dok su troskovi bili mali i nije bilo sponzora valjali su i rekreativci sa afrikama i tenerama...kad su dosli neki sponzori , odjednom im se gade...hoce da ih oteraju visokim cenama....pogotovu za to sto nude.....
Opstina bajna basta bi bila bogatija jer bi vise ljudi doslo....a njima se taj deo krosa ne bi isplatio...ali zar mora sve da bude u novcu.....a sta kad opstina shvati da je to igracka nekolicine ljudi i da ne prihoduju ni blizu koliko bi mogli.....odjebace ih iz sopstvenih intresa.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Nika

Prvo svakka èast Ga¹paru ¹to je ulo¾io trud, organizovao trku i time nam dao izbora.
Da nije organizovao, izbora ne bi bilo.
Drugo - izmislio Bil Gejts Prozore pa se obogatio. Niko nije terao ljude da kupuju - samo izabrali.
Da ne pominjemo derbi, druge sportove - jel vam neko zavræe ruku da idete da gledate? Sami ste izabrali.
Kapirate ¹ta hoæu da ka¾em...
Ja sam malo van kalupa - ako mi je ne¹to skupo (a mogu da priu¹tim), kada uvidim da me niko ne radi, hoæu iida platim i podr¾im prièu. Ako mislim da me radi - neæu, èak iako mi bilo interesanto. Ako nemam kinte - meni jo¹ lak¹e da ne odem...
Jedino, s obzirom na standard, mo¾da bi C klasa mogla za takmièare iz Srbije da bude jeftinija, a ostale klase da budu skuplje, ili jo¹ bolje - naæi sponzore - u oba sluèaja se troskovi prebacuju na sponzore... Mada ver7jem da nisam ja izmislio toplu vodu - sigurno ste probali, ali to je sve zaèarani krug - dok ne vude mase i prenosa (viðeno), neæe biti ni lako obezbediti sponzore. Dok nema sponzora, nije lako organizovati dogaðaj...
Ali zato kad se perpetuumobil zavrti, pa krene da kaplje lova danas od sebe, retko ko od organizatora se seti raje da bilo ¹ta podeli sa njima koji su prièu pidr¾ali od poèetka...
®ivot je...

Lazic

2015-te se rBoban takmièio u nekoj kategoriji sa zadnjom gumom na prednjem toèku... :o [rofl]