Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 2 [3] 4
Štampaj
Autor Tema: Xross Challenge 2018  (Pročitano 4599 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
doktor
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
XT 1200 Z Super Tenere
Kvalitet: +214 (31%)
Zahvalnice: 20

Odgovor #40 - 01 Mart, 2018, 18:16 Ocena: 0
Ignoriši

Bio sam na prvom Xross-u na Kopu, i posle na jednom na Tari...iz godine u godinu je i organizacija i takmičenje sve ozbiljnije. Svakako da jos uvek nije na nivou svetski poznatih takmicenja, ali napreduje. Drago mi je sto imamo takvo takmicenje, a i sto Gavra rece, sve ih je vise i ljudi se uglavnom trude da sto bolje organizuju...npr. Banja Koviljaca. Uglavnom, 3 svetlosne godine u odnosu na brzinski sampionat...valjda nema saveza da ih jebava.

Bikers work is never done!
Bojan
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR 600FSport; Fazer 600
Kvalitet: +70 (11%)
Zahvalnice: 14

Odgovor #41 - 01 Mart, 2018, 20:16 Ocena: 0
Ignoriši

Jbg ja od toga zivim, placam stan, hranu, racune, i ako par dana koliko to traje ne radim mene kosta. Ako nista drugo moram svoj odmor da koristim da bi to radio, da platim sebi put, smestaj, hranu... Prakticno ja iz svog dzepa placam nekome promociju, a ako nema medijske pokrivenosti, nikome te slike ni ne trebaju pa nema ni prodaje sa strane. Prica kako eto pomazem nesto domace ne pije vodu jer ko ce meni da pomogne ako se sjebe prilicno skupa oprema ili mi treba novi aparat?
Nece nijedan ozbiljan fotograf ni kamerman takav dogadjaj pokrivati za dzabe, ni ovde ni u svetu (u svetu se ni ne ocekuje)

Sve gore navedeno je lako resivo ako ima volje, ali ovde ocigledno nema.
Ne mogu da garantujem ali koliko se secam njihove dogadjaje su uvek pokrivali vrhunski fotografi extremni sportova. Imena ne znam, to mi bas i nije u zizi interesovanja ali svaki put sam gledao portofolio fotografa.
Druze ako si slobodnjak sve sam placas, a ako sii zaposlen, zna se. To sa svetom nije bas tacno, na takve dogadjaje fotografa ili pozovu ili sami dolaze i snimaju.
Bojan
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR 600FSport; Fazer 600

Odgovor #42 - 01 Mart, 2018, 20:21 Ocena: 0
Ignoriši

Niko nema nameru ga pljuje meni je drago sto u Srbiji ima sve vise ozbiljnih trka. Samo kazem da je po mom misljenju preskupo ucesce za ono sto se dobije. A da svake godine napreduju i da je sve bolje to jeste.

De pojasni sta je to preskupo u 16500din?
Gavrolini
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Xtz
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +2245 (41%)
Zahvalnice: 146

Odgovor #43 - 01 Mart, 2018, 22:17 Ocena: 0
Ignoriši

A sta nije skupo 16500din? Dodaj na tu cifru jos smestaj, klopu, gorivo..... Mozda za tebe to nije nikakva cifra i drago mi je zbog tebe.

Bojan
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
CBR 600FSport; Fazer 600

Odgovor #44 - 02 Mart, 2018, 00:32 Ocena: 0
Ignoriši

A sta nije skupo 16500din? Dodaj na tu cifru jos smestaj, klopu, gorivo..... Mozda za tebe to nije nikakva cifra i drago mi je zbog tebe.
A reci kakav motor moras da imas da ucestvujes na takvom takmicenju i koliko novaca kosta. Ucestvovanje je 200-250e i to jedanput godisnje. Taman registracija koju ne placas na takvom motoru
bucko
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW r1200gsa ,yamaha cygnus 125
Kvalitet: +993 (58%)
Zahvalnice: 55

Odgovor #45 - 02 Mart, 2018, 00:37 Ocena: +1
Ignoriši

Nece nijedan ozbiljan fotograf ni kamerman takav dogadjaj pokrivati za dzabe, ni ovde ni u svetu (u svetu se ni ne ocekuje)

Hoce

http://www.extreme-photographer.com/en/biography-2.html#sthash.66b7oSVf.dpbs

A reci kakav motor moras da imas da ucestvujes na takvom takmicenju i koliko novaca kosta. Ucestvovanje je 200-250e i to jedanput godisnje. Taman registracija koju ne placas na takvom motoru

Dakar kosta preko sto soma i niko ne prica da je skupo i da je zato fuj
Ovo nase je pocelo tako sto su momci svojim parama,vremenom i energijom mesecima gurali pricu i sad kada svi treba da se ucipe  onda je skupo a dok drugi placa to je ok
Probajte da organizujete jedan rostilj sa picem za porodicu negde na livadi pa vidite koliko ce da košta ,a ne nesto za brdo ljudi

Ima fora sa pijace kada gospodja prebacuje seljanki za tezgom kako joj je sva roba skupa ,a ova joj na to kaze
Nije roba skupa nego si se ti sestro lose udala
« Poslednja izmena: 02 Mart, 2018, 01:11 bucko »

bucko.rs
monsterbnt
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Nitrous 10
Kvalitet: +3452 (45%)
Zahvalnice: 143

Odgovor #46 - 02 Mart, 2018, 01:52 Ocena: 0
Ignoriši

Vuckovic to ne radi dzabe. Itekako je dobro placen, samo sto njega za to plati red bull ciji je inace fotograf. Ko sto rekoh, taj kvalitet nema za dzabe....
I tek freelancer nece raditi tako nesto za dzabe jer je to vreme mogao da potrosi na nesto sto ce naplatiti
« Poslednja izmena: 02 Mart, 2018, 01:58 monsterbnt »

Nika
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +88 (29%)
Zahvalnice: 0

Odgovor #47 - 02 Mart, 2018, 11:09 Ocena: 0
Ignoriši

Koliko je prošle godine (odokativno) bilo takmičara?

Da pomnožimo taj broj sa npr 15000 pa da vidimo šta se dobija. Ima ovde iskusnijih koji će moći da procene da li će momci da se obogate ili da eventualno pokriju troškove...
Ako će jedva da se pokrpe - ne kažem ja da bi mi sada svi trebali da doniramo i da Monster slika za DŽ, ali onda smo barem svesni da je to to - plaćaš skupo nešto što nije moglo da bude jeftinije.
Ali ako se ispostavi da će momci oho-ho da omaste brk, onda je Monster apsolutno u pravu što neće da slika za DŽ (ne kažem da treba ni u prvom slučaju) i što ih mi ostali prozivamo.

Jer jedno je skup sport a drugo ako neko (u Srbiji? Ma neeee) pokušava da ima zaradu 200%...
bucko
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #48 - 02 Mart, 2018, 14:49 Ocena: +1
Ignoriši

Licno bih voleo da zarade i 5 pita u odnosi na ulozeno ali posto sam upoznat sa pricom od pre tri godine posredno znam da tu nema leba,nisam nikom virio u dzep
Bio sam prosle godine tamo i nisam ucestvovao nego sam se vozio sa svojom ekipom po starim trek logovima i opet nam bilo lepo,niko nikoga ne bije po ušima da se trka.
Inace treba da uzivamo u slobodi voznje van puta jer sam sreo na Durmitoru austrijanca koji je bio zapanjen da moz da skrenes s puta i vozis se bez ikakvih zabrana,to u Austriji ne moze👮🏻

Evo malo podsecanja

« Poslednja izmena: 02 Mart, 2018, 15:05 bucko »

bucko.rs
Gavrolini
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Xtz
Kvalitet: +2245 (41%)
Zahvalnice: 146

Odgovor #49 - 02 Mart, 2018, 14:59 Ocena: 0
Ignoriši

Ne u Austriji nego bilo gde u evropi to nije dozvoljeno....nije ni kod nas na dosta planina dozvoljeno ali eto ljudi se jos uvek vozaju neki svesni a neki ne.

bucko
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #50 - 02 Mart, 2018, 15:11 Ocena: 0
Ignoriši

Živela Srbija,živela sloboda!

bucko.rs
JankoR
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
uvijek prljava Honda xr650r
Kvalitet: +137 (48%)
Zahvalnice: 33

Odgovor #51 - 02 Mart, 2018, 23:27 Ocena: 0
Ignoriši

Vozi se i po Austriji ali se bjezi i od policije i od seljaka. Kod nas te jos uvijek zovu na rakiju i meze .
Super sto se takmicenja dizu na viši nivo ali mislim da treba dati sanse i amaterima. Premda dje se pojavi red bul sve ide u kurac

ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
zlata, kata i seka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +7423 (37%)
Zahvalnice: 664

Odgovor #52 - 03 Mart, 2018, 18:15 Ocena: +3
Ignoriši

Problem je u koncepciji.....startarina bi trebala da bude odjebenica za neozbiljne...da bas ne voza svako....sponzori bi trebali da pokriju sve troskove organizatora...tu mislim i na nijihovu platu....na tezgama bi trebalo takodje da zarade kao i na procentu od smestaja i klope za takmicare i pratece timove kao i od suvenira od gledalaca.....10 ili 100  stranaca dovede 1000 gledalaca i 300 ljudi iz pratecih ekipa.....500 takmicara koji nisu stranci dovedu jos 1000 njih koji hoce da gledaju i potrose deo para....
ako hoce da se kurce da imaju nadrkane takmicare onda je pristup ok...aki erzberg i romanijacsi ne zive od profica....naprotiv...oni su im cak i trosak (placaju im da dodju) vec od velike mase entuzijasta koji tu dolaze da vide sta i koliko umeju....

ako treba jos razrade mogu da pojasnim

Non illegitimi carborundum est   064 117 36 11
mkt
Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
dignuti branici i rogljaste gume
Kvalitet: +10057 (54%)
Zahvalnice: 156

Odgovor #53 - 06 Mart, 2018, 14:33 Ocena: 0
Ignoriši

ma samo nek se vozi, ko moze super   palac gore palac gore palac gore   neka tera,  a ko ne moze neka bar dodje na trku da pomogne u izvlacenju  palac gore tako da I na taj nacin moze da se ucestvuje u xcrosu
Gašpar
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
Jedan je Japan

Kvalitet: +3555 (23%)
Zahvalnice: 360

Odgovor #54 - 21 Mart, 2018, 12:02 Ocena: +2
Ignoriši

Kao organizator moto takmičenja, moram i ja da se uključim. Preko 20 godina sam na trkama i uvek mi je organizacija delovala jednostavna i jeftina, tek kad se uhvatiš u koštac sa njom, shvatiš šta ustvari to toliko košta.

Pođimo od osnovnih stvari. U pitanju su troškovi za takmičenje koje traje 8 sati ukupno.

Staza - Od 300 do 1.000 EUR
Hitna - Jedno vozilo 200 EUR, ne ide takmičenje bez dva vozila, drugo može da bude samo transportno - Total 300 EUR
Sudije - Komad 2.500 RSD, odnosno 20 EUR. Meni treba 10 ljudi - 200 EUR
Medalje i pehari - Ja imam ukupno 9 pehara i 27 medalja, uzimam neku srednju kategoriju pehara - 150 EUR
Narukvice (markeri) - 50 EUR
Fotograf - 200 EUR (drugarska cena)
After movie - 350 EUR (drugarska cena)
Drone - 100 EUR (drugarska cena)
Obezbeđenje - 300 EUR
Tehnička komisija - 50 EUR
Merenje vremena - 100 EUR (cena više nego drugarska)

U mom slučaju kotizacije pokrivaju oko 1400 EUR, za ostalo drž - ne daj.

Dakle osnovni troškovi organizacije trke od 8 sati zauzimanja staze su 2.100 EUR

Većina ovih troškova ide po vremenu trajanja, pa tako ako trka traje 3 dana kao X Cross, dolazimo do minimum 6.000 EUR. A pošto je planina u pitanju, cena ide i mnogo više, jer se kompletan teren treba obeležiti i opremiti.

E sad, mi ove godine idemo sa nekim novinama, tipa:
- Live timing
- Live streaming uz direktan TV prenos ukoliko izdogovaramo (5 kamera)
- Live voice
- Dvoje komentatora
- Voditeljka
- Aplikacije iOS i Android, ako se stigne do 12. maja
- PRESS Centar

Sve ovo poskupeće troškove organizacije za oko 3.000 EUR po trci.

Takođe, nije uračunat ni trošak vremena koji sam organizator utroši na pripremu trke, trošak vremena volontera (digital, PR, ...), ....

Ode to sve u nebesa, a da nisi ni svestan.

ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
zlata, kata i seka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +7423 (37%)
Zahvalnice: 664

Odgovor #55 - 24 Mart, 2018, 10:45 Ocena: 0
Ignoriši

ili nazovi to . hoces da se jebes a da ti ne udje......dok su troskovi bili mali i nije bilo sponzora valjali su i rekreativci sa afrikama i tenerama...kad su dosli neki sponzori , odjednom im se gade...hoce da ih oteraju visokim cenama....pogotovu za to sto nude.....
Opstina bajna basta bi bila bogatija jer bi vise ljudi doslo....a njima se taj deo krosa ne bi isplatio...ali zar mora sve da bude u novcu.....a sta kad opstina shvati da je to igracka nekolicine ljudi i da ne prihoduju ni blizu koliko bi mogli.....odjebace ih iz sopstvenih intresa.

Non illegitimi carborundum est   064 117 36 11
Nika
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +88 (29%)
Zahvalnice: 0

Odgovor #56 - 24 Mart, 2018, 19:52 Ocena: 0
Ignoriši

Prvo svakka čast Gašparu što je uložio trud, organizovao trku i time nam dao izbora.
Da nije organizovao, izbora ne bi bilo.
Drugo - izmislio Bil Gejts Prozore pa se obogatio. Niko nije terao ljude da kupuju - samo izabrali.
Da ne pominjemo derbi, druge sportove - jel vam neko zavrće ruku da idete da gledate? Sami ste izabrali.
Kapirate šta hoću da kažem...
Ja sam malo van kalupa - ako mi je nešto skupo (a mogu da priuštim), kada uvidim da me niko ne radi, hoću iida platim i podržim priču. Ako mislim da me radi - neću, čak iako mi bilo interesanto. Ako nemam kinte - meni još lakše da ne odem...
Jedino, s obzirom na standard, možda bi C klasa mogla za takmičare iz Srbije da bude jeftinija, a ostale klase da budu skuplje, ili još bolje - naći sponzore - u oba slučaja se troskovi prebacuju na sponzore... Mada ver7jem da nisam ja izmislio toplu vodu - sigurno ste probali, ali to je sve začarani krug - dok ne vude mase i prenosa (viđeno), neće biti ni lako obezbediti sponzore. Dok nema sponzora, nije lako organizovati događaj...
Ali zato kad se perpetuumobil zavrti, pa krene da kaplje lova danas od sebe, retko ko od organizatora se seti raje da bilo šta podeli sa njima koji su priču pidržali od početka...
Život je...
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +7105 (18%)
Zahvalnice: 325

Odgovor #57 - 24 Mart, 2018, 20:45 Ocena: 0
Ignoriši

2015-te se rBoban takmičio u nekoj kategoriji sa zadnjom gumom na prednjem točku... Shocked rofl

mkt
Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #58 - 17 Jun, 2018, 00:54 Ocena: +1
Ignoriši

http://www.xross-team.com/2018/06/xross-challenge-prvi-dan-hard-enduro-vs-kisa-i-blato-10/
mkt
Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #59 - 17 Jun, 2018, 00:54 Ocena: 0
Ignoriši

http://www.xross-team.com/2018/06/xross-challenge-trka-drugi-dan-surova-borba-protiv-blata-i-klizavih-uzbrdica/
Stranice: 1 2 [3] 4
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  Moto skupovi  |  Tema: Xross Challenge 2018