Glavni meni

Kako se NE pravi regler

Započeo Glava Dole, 24 Januar, 2018, 21:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Prosto je, samo ocvika¹ dva kanala.

Ja isto kao Milo¹, oæu pravim neæu pravim pa kad sam izraèunao da mi je jeftinije da kupim, naruèio original za moj moped:

https://www.aliexpress.com/item/3-Phase-Voltage-Regulator-For-Chinese-Made-250cc-260cc-Engine-Based-ATV-Scooter-Dirt-Bike-Go/32692053173.html
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mondial

Pa ako mozes da okacis ovde ili mi posaljes na pp?Ja bih napravio kao onu na linku vidim da su neki i pohvalili tu semu ne znam zasto si ti imao probleme? Ovako izgleda jako prosta da se napravi jedino me zanima da li moze da se umesto  BTA26-600 koristi BTA16-600B, 16A, 600V jer su dosta jeftinije.

Glava Dole

pravi s tiristorima... to s triacima se kod mene pokazalo kao cisto bacanje para... ali svaka skola se placa ;)

mondial

Citat: lord_oblivion poslato 01 April, 2018, 02:12
Prosto je, samo ocvika¹ dva kanala.

Ja isto kao Milo¹, oæu pravim neæu pravim pa kad sam izraèunao da mi je jeftinije da kupim, naruèio original za moj moped:

https://www.aliexpress.com/item/3-Phase-Voltage-Regulator-For-Chinese-Made-250cc-260cc-Engine-Based-ATV-Scooter-Dirt-Bike-Go/32692053173.html
A ja nasao za 900 dinara ali laznjak!Ja kada sam rasturio moj regler u njemu bila zalemljen jedan Grec i nista vise!


mondial

#84
Citat: Milos96 poslato 01 April, 2018, 02:57
pravi s tiristorima... to s triacima se kod mene pokazalo kao cisto bacanje para... ali svaka skola se placa ;)
A jbg ne razumem se u elektroniku ja znam da zalemim po semi a kako sta funkcionise nemam pjma :( jel sema ista samo umesto triaca tiristori?i koji ?

Glava Dole

Onda kupi original ako vec ne volis da cackas, eksperimentises i ako ti nije zao da puknes para koliko god je potrebno u edukativne svrhe. Kupis, spojis i gotovo. Kako mislis covece da ti crtam semu koju ne bih imao ni gde da isprobam? A da si samo malo proguglao nasao bi i seme za raznorazne monofazne reglere... pa napravis i prihvatis rizik da mozda radi a mozda i ne.

mondial

Kod mene je trofazni!Vec sam napisao da sam gledao po netu ali ima dosta laznjaka znaci samo jedan grec unutra i to je to.Gledao sam dosta sema ali jedino je ova koju si okacio prosta i lepo je objasnjeno sve po redu.Ja sam mislio na tvoju semu koju si preprevljao.Mozda bi kod mene radila i ova sa instructables jer kod mene i nije toliko veliki napon na izlazima?Na kraju cu ugraditi onaj starinski regler od peglice :)

megaidiot

nije   menjao   semu,,,   nego   se   zajebao,,,   kad   je   pravio   prvi   put,,,  ako   se   dobro   secam

Glava Dole

Ako     umesto         triaka     stavim       tiristore      i     umesto       cipa       tranzistorsku         reglulaciju   -------     nisam      je       izmenio?

UFF


megaidiot

Citat: Milos96 poslato 01 April, 2018, 05:08
Ako     umesto         triaka     stavim       tiristore      i     umesto       cipa       tranzistorsku         reglulaciju   -------     nisam      je       izmenio?
pa daj onda coveku semu. ;D

Lazic

Citat: megaidiot poslato 01 April, 2018, 03:59
nije   menjao   semu,,,   nego   se   zajebao,,,   kad   je   pravio   prvi   put,,,  ako   se   dobro   secam
Citat: Milos96 poslato 01 April, 2018, 05:08
Ako     umesto         triaka     stavim       tiristore      i     umesto       cipa       tranzistorsku         reglulaciju   -------     nisam      je       izmenio?
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Morate da na kraju stavite (c) by: xxxxx(ime autora)... ;D


@Mondijal:
Ima¹ i kod nas za 900 dinara trofazne reglere koji izgledaju jako kvalitetno, ali su iskustva prilièno ¹arena... Moj je posle monta¾e punio savr¹eno, sutradan je prepunjavao, tj varirao izmeðu nikakvog punjenja na leru do prepunjavanja na 5-6k... Posle nekog vrmena se recimo stabilizovao... ;D Kod jednog poznanika je dve godina lagano podizao napon dok nije do¹ao na 20V, kod Milo¹a je spalio neku elektroniku, i takooo... :D
Skontao sam verovatno nije lo¹ za skuterèiæe i sliène sa ba¹ slabim alternatorima, mislim da bi i na tvojoj 250-ici lepo radio... Mislim da ima¹ link ovde u temi, ako ne, samo u googlu kucaj, trofazni regleri za skutere i motore, Ni¹...
Poklonio bi ti ja moj, ali jo¹ nisam montirao neuni¹tivi Milo¹ev, èekao da se prolep¹a vreme... Kad se prolep¹alo bilo bitnije da se vozim nego da menjam regler... :D



mondial

Jel to mislis na Moto delovi Vlada ? Ja ga pitao da mi proveri unimerom ali kaze da nema istrument.

Lazic


lord_oblivion

Ja trenutno na motoru imam taj jeftini od 900 dinara (to trenutno je trebalo da bude privremeno na vikend-dva a eto ostalo celu sezonu) i od prvog dana mi prepunjava 16 volti  :D
Pocrkale mi sve lampe u satovima i pozicija napred, far i LED 'maglenke' rade a stop pozadi crkava proizvoljno jednom nedeljno, jednom je sasu¹io akumulator ali sreæom nisu se pokrivile ploèe unutra. Tako da...  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

#96
Citat: megaidiot poslato 01 April, 2018, 11:10
Citat: Milos96 poslato 01 April, 2018, 05:08
Ako     umesto         triaka     stavim       tiristore      i     umesto       cipa       tranzistorsku         reglulaciju   -------     nisam      je       izmenio?
pa daj onda coveku semu. ;D

Pa nisam nacrtao kontrolni deo, mrzelo me i za sebe da crtam konacnu ako nekad zatreba, napisao samo podsetnik za svaki slucaj u folderu sa slikama :) Evo kako izgleda folder o tom regleru [rofl] A tu je i taj podsetnik, mozda pomogne :) Mada bolje da saceka i Laziceva iskustva... za svaki slucaj ;D



Ali, u sustini, ne moras da se drzis mog resenja kao pijan plota. isprobaj verziju 2 pa nam taman javi kako radi... ja mislim da bi i ona trebalo da je okej :)

Citat: Laziæ poslato 01 April, 2018, 12:05
...Ima¹ i kod nas za 900 dinara trofazne reglere koji izgledaju jako kvalitetno, ali su iskustva prilièno ¹arena... Moj je posle monta¾e punio savr¹eno, sutradan je prepunjavao, tj varirao izmeðu nikakvog punjenja na leru do prepunjavanja na 5-6k... Posle nekog vrmena se recimo stabilizovao... ;D Kod jednog poznanika je dve godina lagano podizao napon dok nije do¹ao na 20V, kod Milo¹a je spalio neku elektroniku, i takooo... :D
Skontao sam verovatno nije lo¹ za skuterèiæe i sliène sa ba¹ slabim alternatorima, mislim da bi i na tvojoj 250-ici lepo radio... Mislim da ima¹ link ovde u temi, ako ne, samo u googlu kucaj, trofazni regleri za skutere i motore, Ni¹...
Poklonio bi ti ja moj, ali jo¹ nisam montirao neuni¹tivi Milo¹ev, èekao da se prolep¹a vreme... Kad se prolep¹alo bilo bitnije da se vozim nego da menjam regler... :D

Citat: lord_oblivion poslato 01 April, 2018, 14:36
Ja trenutno na motoru imam taj jeftini od 900 dinara (to trenutno je trebalo da bude privremeno na vikend-dva a eto ostalo celu sezonu) i od prvog dana mi prepunjava 16 volti  :D
Pocrkale mi sve lampe u satovima i pozicija napred, far i LED 'maglenke' rade a stop pozadi crkava proizvoljno jednom nedeljno, jednom je sasu¹io akumulator ali sreæom nisu se pokrivile ploèe unutra. Tako da...  :D

Raskopavao sam ga busilicom i srafcigerima cisto znatizelje radi, to sam zaboravio da izvestim... nikakve elemente bukvalno nisam zatekao, sastoji se samo od hladnjaka, tvrde plastike i jedne plocice koja je pricvrscena za hladnjak... bice da je to grec(nisam ispitivao, sve je bilo previse urnisano, plastika tvrda u pm i odletelo dalje u djubre). Verovatno se kinezi setili da naprave samo ispravljacku plocicu, mozda i iskoriste samo dve faze i to je to... pa ce onda raditi u zavisnosti od toga koliko ti je jak stator :) Meni je pucao 17+ V cim dodam malo gasa i spalio pumpu goriva u dvoristu, bez voznje :) Sad ko ce ga znati, mozda je i samo slucajnost, ali kako da se zalomi bas tad :D Tako da... oprezno s tim jeftinim govancima ;)




mondial

https://ibb.co/mRa7Kn
Ovo sam razumeo ali ispravljacki deo ne ne znam gde sta treba da ide inace hvala za pojasnjenje.

Glava Dole

Jednostavno oba kraja koja inace sluze za dovod naizmenicne struje idu zajedno i tu se spaja jedna faza a tamo gde na grecu i pise plus ti je, logicno, plus vod. Drugi, opet logicno, minus. Ako ne pise ispitas unimerom za sekundu koji kontakt je sta :) I predstavi se a ne prvi post pa odma pitanje ;)

Hurricane

ja samo da obelodanim kako sam naterao moju Suzi Minaj dupali juce, svi znamo kako je umrela..


nakon rasklapanja, izverglavanja i ostalog, uvrnuh svecice i rekoh joj, upali mamicu ti jebem, tu je Milos93 na 200m od nas, ako dodje ode glava pa ti gledaj  ;D