Glavni meni

Kako se NE pravi regler

Započeo Glava Dole, 24 Januar, 2018, 21:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Sad lepo plasiraj ¹emu za samogradnju, 60 evra uputstvo na papiru (+ po¹tarina), 40 evra daunload  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic


Glava Dole

#62
Tako je, susi se :D



Ovu cuvenu kadu vise koristim za ove zajebancije nego za kupanje [rofl]

EDIT: je l' to samo kod mene zeza postimage?

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mali_zmaj

ne sazuvaj se,ionako se stala oseca!!     
jin-jang

Glava Dole


megaidiot

ma ni franco lambertini ga ne bi ovako dizajnirao [rofl][rofl][rofl]



bez zajebancije, ako radi - svaka cast

lord_oblivion

Pa jel nije moglo to malo preciznije?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

U kucnoj radinosti ovako od ruke tesko :D Nece na izlozbu, bitno samo da bude fungcionalan a testirace se na KLEpetalu, ako Lazica prezivi prosao je i zavrsni test :D Za KLE inace manual kaze 14-15V, to je otprilike to ako zanemarimo pikove na kratko :)

Lazic

Jel ima to neki osiguraè za svaki sluèaj...? :o :D :D :D


Glava Dole

Ako ide preko fabricke instalacije vec postoji na samom motoru :D




lord_oblivion

Ugradi ti za svaki sluèaj jo¹ jedno mesto za deblju licnu  [rofl]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Ma onaj sistem koji se koristi po zgradama sa automatskom prskalicom, detektor dima a balon vode u kofer [rofl]

lord_oblivion

#73
Voda, da ga raspiri jo¹ vi¹e  ;D

Ovome je riknuo tiristor i usijao regler, kapne tri kapi benzina i sjebe vikend vo¾nju  [rofl] [rofl] [rofl]

! No longer available
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

megaidiot

kako ga je mudro bacio na pumpu, za svaki slucaj

Lazic


mondial

Citat: niki64 poslato 07 Februar, 2018, 20:53
Ovo sad vec lici  [clapp] [clapp]
A sta se ispostavilo da ne valja na ovoj semi http://www.instructables.com/id/How-to-make-a-reliable-motorcycle-voltage-regulato/ ? Ja sam planirao da napravim za kineski coper 250cc dali bi na njemu radio kako treba?

mondial

Citat: Milos96 poslato 08 Februar, 2018, 18:32
! No longer available

Evo i pod opterecenjem, sijalicom 60W, to je to :) Zasilikonisan je, steze se :)
A dali ova sema http://www.instructables.com/id/How-to-make-a-reliable-motorcycle-voltage-regulato/ funkcionise na za coper kinez 250cc?

Lazic

Ova Milo¹eva radi na bilo èemu... :D

Glava Dole

Ne znam, iskoristio sam jednu semu za ispravljacki deo, drugu samo za redosled povezivanja tiristora a regulacioni deo za njih napravio prosto iz glave. Bez puno raznoraznih elemenata mizerne(na ivici) snage koji samo sluze da ispeglaju te kratke pikove(pa se zato i desava ono kad se zavrne gas da na kratko opadne napon, vrati na podesen i onda stabilizuje... dao sam i usmena uputstva Lazicu kako da ga obavezno podesi nakon povezivanja, znaci da se ne obazire na kratke promene prilikom promene obrtaja nego samo da ga usteluje pod konstantnim gaosom i to je to). To u normalnoj voznji(iliti bez instrumenta) apsolutno nista ne smeta. Sve je robusnije i izdrzljivije od svakog fabrickog ako je sudeci po mojim nagadjanjima :) Uostalom, ako Lazica prezivi prezivece sve... zar ne? ;D Videcemo, vreme ce pokazati :) Ako ga zakolje pravimo neunistivi v.jbmliga koji po redu [rofl]

EDIT: I da, ovaj regler moze na svaki motor koji ima trofazni stator. Ako ima monofazni(sto i nije bas retkost, posebno na manjim agregatima) nece moci bez prepravke ;)