Glavni meni

Kako se NE pravi regler

Započeo Glava Dole, 24 Januar, 2018, 21:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Ipak sam pogodio pravi naslov... puni al ne regulise  [doh]

megaidiot


Ostoja

Citat: megaidiot poslato 25 Januar, 2018, 19:11
[rofl]
pa nista.. lm317 i trandza

Neæe da mo¾e...
Malèice je tu prevelika struja...

[neampojma] [nono]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Lazic


Glava Dole


Lazic


Glava Dole

Moram da probam sutra ovu zicu koja ide sa cipa direktno kratko da pipam na +12V da vidim dal ce onda da proradi, ako tako proradi lako cu da resim stavljanjem tranzisotra umesto ovog cipa a ako ne proradi onda iskoristim hladnjak, rupe, sve spremno samo dokupim tiristore i ostale elemente... ehh da mi je malo jaci budzet pa isprobam lepo sve zivo dok ne ubodem dobitnu kombinaciju :)

El Jefe

А сва мерења су са акумулатором на самрти?
Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

Taj aku pali vruc motor sasvim opusteno, ispraznjen je malo vise jer sam spajao na njega aku busilicu, radila je poprilicno. To je nebitno, on mora da prespoji i prekine punjenje cim napon predje granicu...


El Jefe

Мерење пуњења које је меродавно мора бити са потпуно исправним и напуњеним акумулатором. Седи, један. Кец ко врата синак.
Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

Nisi u pravu, ako je sve u redu NE SME DA PREPUNJAVA, ne poznajes materiju matori ;) Mora znaci BEZ OBZIRA NA AKUMULATOR da premosti triake, napravi kratak spoj i prekine punjenje dok ne obori napon. Prouci malo sistem rada i bice ti jasno. Da je tako kako ti i taj koji ti je dao plus kazete pocrkalo bi sve zivo na motorima kad se upale na gurku sa praznim akumulatorom ;) Samo ukljuci logiku.

friziderdzija

mi¹ko...a da ti lepo obesi¹ ovde neku ¹emu pa da to malo razmotrimo...
nije to nikakva nauka...trofazni stabilisani ispravljaè sa regulacijom izlazne struje...jel treba da ti crtam ili æe¹ sam.
dobar si ti momak, i talentovan...polako, nauèiæe¹...mo¾da si popustio ba¹ taj èas.

Glava Dole


lord_oblivion

Ne reguli¹e se struja nego napon  ;)
Volta¾a, ampera¾a i oma¾a...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

srbac

 Givi Maxia 55 bice mesta i za regler i mo¾da jo¹ ne¹to  [rofl] [rofl] [rofl]  [ljutko] [ljutko] [ljutko]

aæimo

Onda ima mesta i za akumulator od 100Ah.

viper

Vidim ja da æe ovo sa potraje kao i skidanje glave 😁

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Proverio vise puta, povezano sigurno jeste dobro, jedino ako drajver zeza :)

PECA BMW

Si siguran da si nozicu 1 sa cipa dva puta odveo na masu ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !