Glavni meni

savet za izbor klipa

Započeo lord_oblivion, 18 Januar, 2018, 00:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

megaidiot

otvor'de temu o sredjivanju celog motora, kaci slike, da ima nesto zanimljivo i lepo da se cita kad vec ne moze da se vozi osim kuca-poso.

lord_oblivion

Nisam uradio Bog zna koliko, samo skupljam delove. A ni slika nemam mnogo.

Èek èek, imam tri interesantne, mo¾e tema da bude 'Kako se ne pravi bolcna velike pesnice'  [rofl]  [bejzbolka] [bejzbolka]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Citat: Laziæ poslato 19 Januar, 2018, 12:32
Hoæe sigurno... Ako ne bude¹ menjao odnos na lanèanicima... :D
Neæu menjam, dosta mu je ovo ¹to sam veæ kratio  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

bigbad86

A jel ima tema uopste sto to radis? Koliko je presao agregat do ove intervencije?

lord_oblivion

Jo¹ nema tema. Pi¹e gore, biæe.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

UFF

moj savet za izbor klipa je da uzmes neki zdraviji i da izbegavas vaki

http://image.prntscr.com/image/3U5_H-BURpiWmuVfAB0wdA.png

srbac

Jel standard ili stavljas malo veæi ca dobije¹ koji kubik?

lord_oblivion

Standard, 66,00mm.
Ima da se kupi klipova +0.25 i +0.5 ali kada saberem vreme koje potro¹im za odlaske majstorima i radionicama + njihovu uslugu za obradu starog cilindra + gorivo + da li je dobro uradio ili nije, vi¹e mi se isplatilo da naruèim standard set i samo da ga u¹rafim.
Vi¹e od +0.5mm nema tako da mislim da na zapreminu ne bih dobio praktièno ni¹ta.
Ovako i dalje imam stari cilindar koji mogu da dam na obradu uz novi klip veæe specijale, kad god hoæu i ako hoæu.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Zar nije fabricki aluminijumski sa nikasil kosuljicom? Obrada onda moze samo uz ugradnju bixne ako je tako.

tamburski

Mislis hilzne koja je kurac za takav cilindar

Glava Dole

Jeste, pomesao sam malo pojmove, bravo, i jedno i drugo se koristi za rupe samo sto je bixna za manje a hilzna konkretno bas za cilindre, nisam se setio na prvu(odavno nisam upotrebio tu rec) :) A ti si malo pomesao sta je kurac za cilindar, hilzna nije s obzirom da stoji unutra nepomicno a klip vec jeste s obzirom da se seta gore-dole ;D

misa-pei

Idi, mali¹a, samo ti kurac u ustima :P :P :P
Država je najveći neprijatelj naroda

bigbad86

Bogami ja mu dade plus, dobra mu fora :)

srbac

Mislio sam da ima mo¾da neka kineska bud¾a sa veèim klipom i cilindrom, bar 250-300 ccm, guglaj malo...  8)


bigbad86

Da ne razbuca to radilicu ili sjebe hladjenje?

Lazic

I doðe tema do seksa... :o :D

Nika

https://thumpertalk.com/forums/topic/275116-lifan-china-200cc-engine-thread-used-on-dual-sports/

Izgleda da Lifan pravi 2 mitora od 200cm3, s tim ¹to jedan ima veæi preènik klipa, a drugi veæi hod.
Ne mo¾e se klip sa veæim preènikom hodom staviti u ovaj Lordov, ka¾u.
S druge strane - ¹ta znaju glupavi Ameri... ;D

sasa ns 1


lord_oblivion

Citat: Nika poslato 15 Februar, 2018, 13:11
https://thumpertalk.com/forums/topic/275116-lifan-china-200cc-engine-thread-used-on-dual-sports/

Izgleda da Lifan pravi 2 mitora od 200cm3, s tim ¹to jedan ima veæi preènik klipa, a drugi veæi hod.
Ne mo¾e se klip sa veæim preènikom hodom staviti u ovaj Lordov, ka¾u.
S druge strane - ¹ta znaju glupavi Ameri... ;D
Èisto sumnjam da mo¾e. Lifan je kopija Honde, moj Qingqi je kopija Suzukija. Oznaka agregata K166FML, preènik klipa 66mm standard, hod nemam pojma koliki je.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.