Glavni meni

Kupujem cz99

Započeo Bori¹a, 09 Januar, 2018, 00:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

El Jefe

Недовољно је познато да је Застави  мало недостајало да са ЦЗ 99 победи на конкурсу армије САД. Чак је био уговорен прелиминаран извоз 5000 комада. Представници Берете су чак преговарали са директором тадашње Наменске да они са својим погонима учествују у огромној производњи ЦЗ 99 која се очекивала.
Друштво за заштиту од животиња

SrpskiDzedaj011

Народски - ради пос'о....
I have to return some video tapes....

Bori¹a

tek ce pocetkom iduce godine da bude poklanjanja i vracanja pistolja... stay tuned, get armed [yahoo]

El Jefe

Само наоружан човек је слободан човек.
Друштво за заштиту од животиња

sremac

u kratkim crtama kakva je procedura za civile dobijanje dozvole? kupoprodaja i godi¹ne takse recimo za 99tku, za najeb da me uhvate na svadbi da puucam ne bi ni da pitam
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Hattrick

Imao sam Berettu 92 FS u 9mm Para. Odlican pistolj, nisam imao zamerki. Sad imam CZ99, takodje nemam nekih posebnih zamerki, Lada Niva sto bi se reklo, radi posao i vise nego dobro za pare za koje kosta. Sto se tice Desert Eagle, voleo bih da ga imam, sto se kaze "za fijoku", iskljucivo u 50 AE kalibru. Ali skupo izadje zajebancija, kad se sve sabere, tako da je za sada ta prica na Stand-by.

slave74

I'ma razlike izmedju kvalitete, odnosno nacina izrade delova za cz99.
Za ove novije proizvodnje kazu da nisu dovoljno kvalitete, I da I'm cev nije Iz komada, vec sastavljana.
Taking da see desava lom cevi..

mali_zmaj

Pa ako nemate love za dezert eagle uzmite Jerichho..,ili kako se veæ pi¹e,èita se D¾eriho..  to su sve klonovi èe¹ke zbrojovke,¹to znaèi dobra puca.. IMI  proizvoðaè,Izraelci..
jin-jang

eclipse4

Citat: Hattrick poslato 13 Januar, 2018, 02:40
Ali skupo izadje zajebancija, kad se sve sabere, tako da je za sada ta prica na Stand-by.

pa ti vidi da se sve ne sabere.......za fijoku.....itd..... dosta sam ti pomoga :)

Bori¹a

Citat: sremac poslato 13 Januar, 2018, 02:36
u kratkim crtama kakva je procedura za civile dobijanje dozvole? kupoprodaja i godi¹ne takse recimo za 99tku, za najeb da me uhvate na svadbi da puucam ne bi ni da pitam

obucis se u rukovanju vatrenim oruzjem, izvadis lekarsko, uverenje da nisi osudjivan, smislis opravdan razlog za nabavljanje oruzja... pa takse su ti za odobrenje oko 5500, pa kad kupis onda da registrujes i to je oko 6000... i to je to u principu

imas na sajtu mup.gov.rs detaljnije

Kanarinac

Zar nema neki godisnji porez?

milomir22

Bio oko 3 500 din pre par godina.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

ЯЭВОЛУТИОН

pistolj koji ti mogu uzeti kad kod komsija kaze da si mu pretio.....nije tvoj pistolj.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

slave74

I kad uzmu , i dalje nastavljas da placas porez..

Bori¹a

Citat: Kanarinac poslato 13 Januar, 2018, 19:55
Zar nema neki godisnji porez?

to kad kupis, 3600 je ove godine... na lovacko se ne placa i ako nisi clan udruzenja ili lovac...

Hattrick

Prica je malo komplikovanija za Desert Eagle 50ae, od pukog imas ili nemas para. Prvo pistolja u tom kalibru u Srbiji, na prodaji novog, nema. Nadje se pokoji 357 i 44 mag, ali 50AE se ne uvozi. Ti kao fizicko lice nemas pravo da ga uvezes pod bilo kojim okolnostima. Znaci prvo ide nabavna dozvola, pa placanje depozita od 2.000€ uvozniku, pa on onda tek za kontingent za sledecu godinu, trazi uvoznu dozvolu konkretno za tvoj pistolj uz ostale koje svakako uvozi za sebe,  pa kad se to sve dobije, krece uvoz. Ona kinta koju si dao kao depozit sluzi za placanje pistolja i troskova transporta, a sve preko toga ti ide na teret, carina, pdv, spedicija, porezi, sve takse, i prodajna marza prodavca. Zadnji put kad smo racunali sa uvoznikom ispalo je negde oko 3800€ sve zajedno. I kad se sve to zavrsi za nekih godinu i po dana, trazis novu nabavnu jer je stara odavno istekla, pa ako ne dobijes ode tvoj lepi placeni 50AE kod nekog dzedajevog kolege za DZ. E zato je najvise procedura na stand-by. Jebacina, i skupo drkanje za nesto sto u principu, kao sto rece rev, i nije tvoje.

UFF

ja kad sam kupovao pre 15 ak godina polovan je kostao 2500eur

El Jefe

Има и једноставнији начин набавке. Одеш где треба и купиш шта ти треба.
Друштво за заштиту од животиња

eclipse4

#58
Citat: Hattrick poslato 14 Januar, 2018, 04:53
Prica je malo komplikovanija za Desert Eagle 50ae, od pukog imas ili nemas para. Prvo pistolja u tom kalibru u Srbiji, na prodaji novog, nema. Nadje se pokoji 357 i 44 mag, ali 50AE se ne uvozi. Ti kao fizicko lice nemas pravo da ga uvezes pod bilo kojim okolnostima. Znaci prvo ide nabavna dozvola, pa placanje depozita od 2.000€ uvozniku, pa on onda tek za kontingent za sledecu godinu, trazi uvoznu dozvolu konkretno za tvoj pistolj uz ostale koje svakako uvozi za sebe,  pa kad se to sve dobije, krece uvoz. Ona kinta koju si dao kao depozit sluzi za placanje pistolja i troskova transporta, a sve preko toga ti ide na teret, carina, pdv, spedicija, porezi, sve takse, i prodajna marza prodavca. Zadnji put kad smo racunali sa uvoznikom ispalo je negde oko 3800€ sve zajedno. I kad se sve to zavrsi za nekih godinu i po dana, trazis novu nabavnu jer je stara odavno istekla, pa ako ne dobijes ode tvoj lepi placeni 50AE kod nekog dzedajevog kolege za DZ. E zato je najvise procedura na stand-by. Jebacina, i skupo drkanje za nesto sto u principu, kao sto rece rev, i nije tvoje.

sledece godine ce biti bez svh tih procedura.....za fijoku i bez svih tih sabiranja :)

i drzi se uve Geminog (teller) saveta sto se pistolja tice

Citat: UFF poslato 14 Januar, 2018, 13:10
ja kad sam kupovao pre 15 ak godina polovan je kostao 2500eur

pa de ti je???

i sad su toliko cene ali za 357 ili 44

Citat: El Jefe poslato 14 Januar, 2018, 13:30
Има и једноставнији начин набавке. Одеш где треба и купиш шта ти треба.

eto el hefe ga potrefi :)


ali i dalje mi je ovo korisnije od bilo kog pistolja






UFF

poa gde mi je tamo gde je i bio
rekoh ako ne mogu da kupim najveci kupicu najmanji i uzeh beretu 6.35
evo je tu je upucao sam nebo sinoc za docek  [rofl]