Glavni meni

Kineski i ostali motori

Započeo Dragan_kineziolog, 21 Oktobar, 2010, 02:55

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Dragan_kineziolog

Dobrodosli na dio foruma koji se bavi predstavljanjem i problematikom kineskih motora. Dodatak ostali stoji da bi se ovde okupljali i ljudi koji voze Korejske, Tajvanske i ostale motore koje su napravili kosooki a da nisu iz Japana, nego predstavljaju eventualnu buducu konkurenciju ozbiljnijim markama.
Za pocetak predlazem da se u ovoj temi svi prebrojimo, dakle ko god vozi neki motor iz gore navedene grupe da se nadoveze na brojanje, neka napise svoje ime i koji je to motor. Slike nemojte jos postavljati jer ce biti posebna tema za slike nasih ljubimaca.
Da krenem ja prvi...
1 Dragan, Lifan lf125-30
Tezak je zivot nas nindzi

Dzambo

I to bi bilo to! ;D ;D ;D

Sorry, morao sam, niko se 3 dana ne javlja... :D

Dragan_kineziolog

Malo nas je al nas ima  ;D
Znaci samo ja na citavom forumu znam sta je dobar motor  8)
e jesam vas  :P
Tezak je zivot nas nindzi

toske

Ajde da se javim da nas Dzambo nebi prozivao,mada je i on vozio kineza.... ;D   Miroslav Tosic    Kinroad XT150

Dzambo

Jesam i to isti kao tvoj! I dallje tvrdim da je to jedan od najboljih kineza u prodaji, sem raptora naravno, samo malo nesretno sklopljen. ;)

lemy

3. Mile Keeway Supershadow 250 godiste 2007 (prva registracija 2009) presao 1700 km (kineska kopija Yamahe Virago). Iskopirali su sve osim kvaliteta  ;D

Takodje posedujem i Giatnco Prince 125 , 2006. god presao 7000 km(kod nas poznat kao sprint prince prva generacija koja je uvezaena kod nas). To mi je prvi motor, osim snage super motor, cini mi se dosta kvalitetniji od ovih novih princeva, za sada jos nema nigde korozije, agregat, menjac ok. Motor je inace na prodaju, ali izgleda jesen pa niko nece ni jeftin motor, tako da ce verovatno da spava do proleæa u garazi.

Slike

[attachment deleted by admin]

Becejac

Beèejac  ,  i  ja  pored   Suzukija  V STROM  650  ,  vozim  "kineza"  SPRINT  CLASSIC 150 taènije   YAMASAKI 150 ccm.....i  na   moje  iznenadjenje  ,  vrlo  upotrebljiv  skuter  !!!!  Tih  krece  s  malim  brojem  obrtaja  , "malo"" trosi ,  sve  ok  za  sad ...o  ,  fabrièkim  gre¹kama  -malo  kasnije ....pozzzz

nsajkula

Evo i ja da se prijavim. Moj motor je Koreanac Hyosung Aquila GV125. Za sada se odlicno pokazao za po gradu i krace izlaske oko istog. Za dalje puteve mu fali snage.

Zika

Ja bih da kazem "par" reci o Keeway Speed-u 125 ,koji sam vozio ove sezone. [motor]

Verovali ili ne, za taj motor imam samo reci HVALE.

Kupio sam ga u Martu 2010, od tada sam presao 9565km tacno.
Prvo i najbitnije CENA. Za 990e sam kupio nov ,svoj prvi motor sa menjacem.
Za te pare sam ocekivao da cu da se vise vucem po majstorima, nego sto cu da ga vozim, ali uopste nije bio taj slucaj.

Motoric je kao stvoren za grad, 4t 125cc,vazdusar.

Tockovi 18-ice ,lako prelaze preko svih rupetina kojime je izresetan beogradski asfalt.

Mekano vesanje = Udobna voznja

Diskovi napred i pozadi = kocenje je dobro

Autonomija kretanja je malo ispod 400km sa punim rezervoarom

Pristojno ubrzanje za grad, nazalost max. brzina je 95-100km/h

Veliko sediste obezbedjuje dovoljno mesta za dvoje bez da se preterano guraju,nazalost tvrdo je ko klupa.

Cena odrzavanja je smesno niska

E sad mane.
Pored sedista koje je dosta neudobno  ,njegova najveca mana su GUME.
Gume su toliko plasticne da je to neopisivo. Ajde i nekako kad se zagreju , ali kad su hladne blokiranje tocka je normalna pojava ma koliko nezno kocio.
Voznja po kisi je avantura sama po sebi, pa jos kad imas ovakve gume,  :oto prelazi u prezivljavanje do kuce. Tako da diskovi nista ne vrede bez boljih guma.

I kao i kod svih kineza kvalitet mu nije na nekom nivou, ali mi se nista nije odsrafilo,zardjalo ili otpalo i sl.

P.S. Naravno ispod sedista ne moze da stane ni paklo maramica

Da rezimiramo. Za te pare mislim da nisam mogao da kupim bolji motor,pa ni skuter za grad. Svako jutro pali ko mina,fino ide, malo trosi. Pravio sam i ture od 250-300km u danu ,po ogromnoj vrucini -bez problema je podneo.

Izvin` te sto sam se malo raspisao, ali verujem da treba reci nesto lepo I o "kinezima". [thumb_up]

P.S. Evo i par fotki ovog kineza  ;)





















Zika

Gde su bre braca kinezi? Lep nam je standard pa svi imaju para za japance ,italijane i nemce  [zvizdi]

Tamanitu

Jedna sezona, 2010-ta, Apollo Sprint RX250 2009, jo¹ kratko u mom liènom vlasni¹tvu, pa onda da dostignem standard za austrijanca.
[yahoo]

R.I.P.

Kineskoj sekti da po¾elim Sreænu kinesku novu godinu koja poèinje danas :)
ride in peace

dunja07

Dunja07. Apollo RX 250. Pozdrav za Tamanitua!

3006

®iko, lepo ti je motorèe... Nego, videh kacigu, istu takvu sam kupio pre par nedelja, pa, ako te ne mrzi, napi¹i neke utiske...

Toma RR

Vozio sam u par navrata  i Keeway speed 125 i keeway speed 150 i samo reci hvale...  samo sto je speed 150 poprilicno brzi od 125ice :)  sve preporuke za pocetnike :) 

Kengur

Jel ima neko slike tj semu masine od keewaya speed 125?
Ako ima nek mi je sibne... ili nek okaci ovde, treba mi za drugara

deki59

Mislim da sam najduze u posedu jednog kineskog motora.
Chituma 150-6, koji ima masinu 162 FMJ koja se ugradjuje u dosta "kineza".
Uvezao sam ga (sa grupom prijatelja) direktno iz Kine i kod mene je bio maja, 2005. godine.
Sa njime presao nesto malo preko 2.000 km (samo).
Razlog sto ga ne vozim je zauzetost poslom, a kada vozim na duze koristi EN-a (kojim prelazim 8-10.000 km/god.)
Mnogo mi se svidja i mislim da je to motor za uzivanje, bez problema razvija "na gas" i drzi  putnu brzinu od 80/km/h, a moze i preko 100 km/h "na zalet" (uz povoljan vetar ;D), za jednu osobu koja voli da krstari je udoban i dovoljan. Suvozacevo sediste je dosta neudobno za duga putovanja. Veoma mali potrosac benzina. Najduze putovanje mi je bilo K.Mitrovica-Cacak-K.Mitrovica, sa kratkim zadrzavanjem u Cacku (oko 400 km) i povratkom po velikoj kisi nazad do K.Mitrovice (oko 180-190 km).
Ovo je motor sa niskim tezistem, veoma upravljiv i pokretan, pa je dobar za pocetnike (i naravno za opustenu voznju).
Dosta delova "pasuje" od Kinroada 150.
Do sada zamenjeno po kom.1: akomulator, sijalica u pomocnom svetlu i svecica.
I na kraju slikica

[attachment deleted by admin]
Tiha voda breg roni

Black Adder

Odlièna i jednostavna makina, skoro sam sa drugarem radio sredjivanje njegovog, jednostavan i pristupaèan, ventili na stelovanje listiæem, jedan cilinder a dva auspuha, pali na èvrgu na ovom kijametu i lako se vozi

zoobo

Posedujem Sprint Prince 125 2007.godi¹te i maksimalno sam zadovoljan.Kupio ga novog ,pre¹ao malo iznad 6000 km i dosad nikakvih kvarova.Menjam ulje svake godine(otp.na 1500km) i sipam samo motul 5100.
Malo sam ga "nabud¾io":skinuo fabrièki filter i stavio mini k&n filter(kineski) i mogu reæi da radi kao zmaj.Evo malopre sam ga zavr¹io i testirao ga.Uz malo ¹telovanje karburatora i skidanje katalizatora ide preko 120km/h.
Izbu¹io sam i auspuh tako da se èuje malo jaèe nego inaèe,ali ne trese se na velikim brzinama kao ranije.Jedina mana po meni su gume i to æu uskoro zameniti sa nekim kvalitetnim i onda sam miran.


[attachment deleted by admin]

Aussweis

Evo i ja da se zapljunem! Pre toga da pozdravim Tamanitua koji je postavio onu temu na onom forumu o GMO zbog koje sam pravio sranja i bivao izbaèen odande :-) Hvala buraz, ali iskreno! Veæ su mi se skur...i bili!
Uzgred, ja sam u posedu Keeway exceed 125 enduro, (popularno nazvan P-King), jo¹ od poèetka 2006 godine, maltene 2005.. Imao je on mana oko plastika i ¹rafova i to je to. Sve vreme me slu¾i perfektno i ide fino! Izgleda kao da je malo pre iz fabrike isteran. Do sada sam mu menjao 2 puta zadnju gumu, redovno ulje, filtere vazduha i èorbe, ploèice itd.. Da ga ne ureknem ali stvarno dobar motorèiæ! Tro¹i 2,5 l na 100 km! Sve vreme je kod mene iako sam ja u fazonu da teram i druge motore, ovaj je jedini moj.. Ne znam ¹ta vi¹e da ka¾em, ako neko ima neko pitanje u vezi motora ili neèeg drugog nek pita.. Pozdrav! :-)
Sve ima cenu ili čast!