Glavni meni

Kupujem mali auto

Započeo Mil@n, 24 Decembar, 2017, 11:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mil@n

Treba mi mali auto, za posao dostave. Fiat Panda kockica i Fiat Seicento su mi u naju¾em izboru. Oglase pratim, neke sam pogledao, a neke æu tek obiæi.

Ako ima neki kolega sa foruma da bi prodao ovakav autiæ, neka ponudi, zato sam i otvorio temu :)

Mo¾da bi mogao i neki slièan, u tom cenovnom rangu, mada sam nekako najvi¹e za ova 2 modela.

Benzinac ili sa plinom, max 1200-1300 kubika, da bude bez nekih veæih ulaganja, da se vodi na prodavca, prednost Beograd i okolina.


jevta

Bolje punto isti tro¹kovi vo¾nje i registracije ali jednostavnije odr¾avanje zbog veæeg broja na trr¾i¹tu

Mil@n

Punto 1 te¹ko naæi da je limarijski zdrav, ba¹ te¹ko. Kad bi naleteo zdrav, ne bih bio gadljiv.
A punto 2 ne mogu za te novce naæi dobar, imaju neke svoje boljke, tako da bih njega izbegao.
Imam siæka, vozi keva, jeftino odr¾avanje i prilièno je robustan autiæ. Jedino ¹to potro¹nja nije ba¹ mala, kako sam oèekivao da æe biti od tako malog auta.




Gavrolini

Ave preporuke za lanicu Y 1.2 8v. Poznati neunistivi motor iz punta a mnogo bolji auto od punta u svakom pogledu. Bilo ih je vec oko 1000e sa sve plinom.

MIGE

peugeot 106,1.4 sa klimom...lepo ide,malo trosi,nema vecih kvarova

Mil@n

Citat: Gavrolini poslato 24 Decembar, 2017, 13:37
Ave preporuke za lanicu Y 1.2 8v. Poznati neunistivi motor iz punta a mnogo bolji auto od punta u svakom pogledu. Bilo ih je vec oko 1000e sa sve plinom.
Hm, ne znam...nekako mi je egzotika u odnosu na fiat-a...
Dao bih prednost pandi i seicentu, zbog delova i odrzavanja, mada verujem da i za nju nije problem limarija, staklarija i ostalo.

Citat: MIGE poslato 24 Decembar, 2017, 16:13
peugeot 106,1.4 sa klimom...lepo ide,malo trosi,nema vecih kvarova

Ne bih preko 1300 kubika, i izbegao bih saxo i 106 zbog torzije. Napatio sam se sa tim dok sam vozio 206.
Od tih malih francuza razmotrio bih twingo. Dosta ga hvale, ima 1.2 odlièan motoriæ i koliko sam èuo nije neki potro¹aè i lagan je za odr¾avanje.

MIGE

Citat: Mil@n poslato 24 Decembar, 2017, 16:59
Citat: Gavrolini poslato 24 Decembar, 2017, 13:37
Ave preporuke za lanicu Y 1.2 8v. Poznati neunistivi motor iz punta a mnogo bolji auto od punta u svakom pogledu. Bilo ih je vec oko 1000e sa sve plinom.
Hm, ne znam...nekako mi je egzotika u odnosu na fiat-a...
Dao bih prednost pandi i seicentu, zbog delova i odrzavanja, mada verujem da i za nju nije problem limarija, staklarija i ostalo.

Citat: MIGE poslato 24 Decembar, 2017, 16:13
peugeot 106,1.4 sa klimom...lepo ide,malo trosi,nema vecih kvarova

Ne bih preko 1300 kubika, i izbegao bih saxo i 106 zbog torzije. Napatio sam se sa tim dok sam vozio 206.
Od tih malih francuza razmotrio bih twingo. Dosta ga hvale, ima 1.2 odlièan motoriæ i koliko sam èuo nije neki potro¹aè i lagan je za odr¾avanje.

sta tu imas da se patis?150e i miran si 100 godina

Mil@n

Citat: MIGE poslato 24 Decembar, 2017, 18:05
]sta tu imas da se patis?150e i miran si 100 godina

Nisam upuæen u dana¹nje cene remonta torzije...znam da sam 2010 radio torziju, tuljci i oni le¾ajevi me ko¹tali 150 eura, i majstor uzeo jo¹ toliko...ukupno 300 eura...
Trajalo 4-5 godina i opet se sjebalo...tu mi preselo i prodam auto...tad sam se zarekao nikad vi¹e auto sa torzijom, samo klasièna greda  :D
Mo¾da to i mo¾e da traje 100 godina ali iz mog iskustva nije ba¹ tako. Pa neke mazalice, kurci palci, ne bih prolazio opet kroz to  ;D


mali_zmaj

Imao seicenta,stvarno se ne kvari i pouzdan,al po gradu trosi i to je fakta,bez obzira na 1.1 motor!! Plin pozeljan!!  Odrzavanje jeftino,al bas jeftino!! Jeftinije i od punta!! 
jin-jang