Glavni meni

Pranje kozne jakne

Započeo Kanarinac, 09 Decembar, 2017, 21:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

Ja sam izjavio da preuzimam odgovornost u jednom hemijskom ciscenju, i dosta dobro je ispalo pranje, osim sto je jakna izbledela i matirala. :D
Operacija uspela, pacijent umro. :D

Hohštapler

®ivo me interesje kako ispadne crna jakna posle medicinskog benzina....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

jevta

Nemoj u ma¹inu.
Ruèno operi , nije problem ko¾a problem su razlièiti materijali u postavi koji mogu da se sæebaju ili skupe i naprave problem.
Prevrne¹ naopako potpi¹ u blagi rastvor detrd¾enta ili istrlja¹ sapunom za pranje ve¹a malo promulja¹ kroz vodu malo ostavi¹ da se kiseli posle ispere¹ i okaèi¹ na adekvatan aufinger da se su¹i idealno iznad radijatora ili sliènog grejnog tela koje ne pravi preveliku temperaturu. Nemoj preterano cediti samo istisnuti teènost mo¾e i preko pe¹kira da bude efektnije.Posle su¹enja obilno namazati.
Ovo je oprobano i radi.
Ja ne volim prljavu opremu pa sam se bavio ovim stvarima

Mil@n

Prvo je u kadi sa mlakom vodom i sapunom operi, to je pretpranje.Posle ubaci u ma¹inu, dodaj teèni pra¹ak i na 30-40 stepeni operi.
Kad zavr¹i pranje, okaèi je da se cedi i su¹i, ali nemoj na sunce da je iznosi¹. Najbolje u sobi ili u kupatilu. Kad se osu¹i, nama¾i je kremom i to je to.

Kanarinac

Mislio sam na program rucno pranje u masini na 30 stepeni,sa tecnim deterdzentom, pre toga cu na rucno da je promuljam. Narucio sam hemel a cu sa njom da je natopim posloe pranja.
Izvrnucu jaknu, spakovacu u dzak da ne leti sa par peskira. Bice ok valjda

jevta

Javi da li si zadovoljan da bi i ostali koji imaju nedoumicu bili razuvereni ili uvereni [rofl] [rofl]

Kanarinac

Slikacu pre i posle :D Ako se uopste bude videla razlika na slikama :)

dr32

Cekamo rezultat, ja sam sa koznim rukavicama doduse za skijanje, koje su skoro kao moto, imao dobrih rezultata. Oprao ih blagim sapunom na rukama u 3-4 vode i namazao kremom, susio na peskiru napolju, to sam radio proletos. Nije nemoguce.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

clutch&brake

A brate operi je kako hoces... zavaricemo gde pusti  [dunce]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

mrle

Citat: Kanarinac poslato 11 Decembar, 2017, 20:55
Mislio sam na program rucno pranje u masini na 30 stepeni,sa tecnim deterdzentom, pre toga cu na rucno da je promuljam. Narucio sam hemel a cu sa njom da je natopim posloe pranja.
Izvrnucu jaknu, spakovacu u dzak da ne leti sa par peskira. Bice ok valjda
to sam ja uradio.

mrle

i majka mi premazala Hemelom.

idanijel

Hemel je keva,za jakne, volane...

Kanarinac

Na kraju nisam slikao pre i posle jer se ne vidi razlika na slici :)
Prvo smo oprali jaknu u masini na program rucno pranje,oprala se jakna,ali mirisi su i dalje ostali. Onda smo pustili na kombinaciju programa 30 i 40 stepeni na 2 sata,sa dodavanjem sode bikarbone. Tu su svi mirisi ubijeni,jakna kao nova bukvalno. Natopio je lepo sa sredstvom za kozu na bazi pcelinjeg voska,utrljao rukom,pa naprskao jos jednom,pustio da upije i koza je dobila onaj lepi mat sjaj i pod rukom je mekana. Eto to bi bio kraj muka sa pranjem kozne jakne :)

Hurricane

Soda bikarbona sidu leci..

;D

Bravo

Kanarinac

Za sta je sve koristim ne bi verovao :) Drugar je.navukao sve u kuci umesto dezodoransa da je koriste :)

jevta

Ne to mora samo na hemijsko

viper

Citat: Kanarinac poslato 20 Decembar, 2017, 01:47
Na kraju nisam slikao pre i posle jer se ne vidi razlika na slici :)
Prvo smo oprali jaknu u masini na program rucno pranje,oprala se jakna,ali mirisi su i dalje ostali. Onda smo pustili na kombinaciju programa 30 i 40 stepeni na 2 sata,sa dodavanjem sode bikarbone. Tu su svi mirisi ubijeni,jakna kao nova bukvalno. Natopio je lepo sa sredstvom za kozu na bazi pcelinjeg voska,utrljao rukom,pa naprskao jos jednom,pustio da upije i koza je dobila onaj lepi mat sjaj i pod rukom je mekana. Eto to bi bio kraj muka sa pranjem kozne jakne :)

Kani alhemièar :)
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Biker-Boy

Pre neki dan sam kupio polovnu IXS koznu jaknu (prvu) pa nemam bas iskustva sa pranjem koznih jakni,
jakna je visebojna, crna sa nekim delovima u crvenoj i metalik sivoj boji,
takodje me interesovalo kako da operem unutrasnjost,
pa sam konto da je ubacim u lavor sa mlakom vodom, sipam malo tecnog sapuna i deterdzenta i promuljam, pustim malo da odstoji i posle isperem u cistoj vodi, tako sam prao kozne rukavice i nije im nista falilo, valjda ce jakna da prezivi.
koliko sode bikarbone da stavim?
I feel the need..... the need for speed !!!

jevta

Ja ne bi stavljao sodu bikarbonu.Detrd¾ent za ruèno pranje obièan n¹ta fensi hemija

Biker-Boy

Al ako bi stavljao, koliko da stavim na tih nekoilko litara koliko stane u lavor zajedno sa jaknom?  da stavim makar pola od idealne kolicine,
nije sad da jakna ima prejake "mirise", ali ipak voleo bi da ih odstranim, da se u nju nasele moji "mirisi"  ;D
I feel the need..... the need for speed !!!