Glavni meni

potro¹nja ulja i ventil na odu¹ci

Započeo sasa ns 1, 07 Decembar, 2017, 03:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

da li na motorima sa ubrizgavanjem a i karburator postoji povezanost potro¹nje ulja sa ventilom koji pu¹ta uljna pare iz ventil dekle u kuæi¹te filtera vazduha.Da li je realno da motori sa recimo 50.000 km imaju zaprljan-ne pokvaren taj ventil i da on poveæava potro¹nju.
Da li se to i nekako drugaèije oseæa -recimo nemiran rad ,potro¹nja goriva,negde masti od ulja...

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: sasa ns 1 poslato 07 Decembar, 2017, 03:52
da li na motorima sa ubrizgavanjem a i karburator postoji povezanost potro¹nje ulja sa ventilom koji pu¹ta uljna pare iz ventil dekle u kuæi¹te filtera vazduha.Da li je realno da motori sa recimo 50.000 km imaju zaprljan-ne pokvaren taj ventil i da on poveæava potro¹nju.
Da li se to i nekako drugaèije oseæa -recimo nemiran rad ,potro¹nja goriva,negde masti od ulja...
iberlauf ili ozraka motora  ima minimalan uticaj na performanse motora na velikim obrtajima....na versysu ukidanje funkcije gornjeg elektro ventila bar nije komplikovano....pre ventila nabijes cep u crevo...smanjuje potrosnju goriva....ali....time poremetis ekoloski aspekt....vrlo bitno za buducnost planete....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasa ns 1

koliko znam iz auta nedovoljno prohodan iberlauf ako nema nista u njemu ili ventil ako ima mo¾e da poveæa potro¹nju ulja  prva sumnj JE uvek gumice ventila ,karike... a da li mo¾e da bidne da je samo do tog ventila.RETKO ILI NIKAD u praksi

easy

tu nema elektro ventila, crankcase vent ide direktno u airbox sa njegove zadnje strane, iza airfiltera ( ako se dobro secam :D ) elektro ventil je na onim vakum crevima sa gornje strane VALJDA, bilo davno hahah

koliko ulja imas u airboxu sasa?

easy

#5
da li imas fabricki izduv? aftermarketi hoce da teraju masinu da radi na siromasnijoj smesi i pregrevaju izduvne ventile

sasa ns 1

imam aftermarket yosimuru za trke,a ulja u airboksu posle 16ooo km od èi¹æenja nema osim kod ulaza creva tek minimalni trag od  par cm tanke fleke.nA VENTIL DEKLI POSTOJI odusak koji ima kao dve lisnate opruge i neke gumeNisam rasklapo da vidim ali gledam  na netu slike..Fabrika preporuèuje da ako ima naslaga da se oèisti.Kolko znam mehaniku za¹topan iberlauf mo¾e da znaèajno poveæa potroènju ulja.Da li je to realno kod ventila sa zaprljenjem ili sa kvarom

easy

pfffff nasao sam i svoju staru sliku sa kawiforuma. ovo je za er6n, ali je verovatno isto i na versulji.







ЯЭВОЛУТИОН

Citat: easy poslato 07 Decembar, 2017, 13:04
pfffff nasao sam i svoju staru sliku sa kawiforuma. ovo je za er6n, ali je verovatno isto i na versulji.







kao sto rekh...ukinuti plavi ventil...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11