Glavni meni

Filteri ulja za motore - odgovara od automobila?

Započeo Hurricane, 30 Novembar, 2017, 14:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

megaidiot

Citat: rboban poslato 01 Decembar, 2017, 08:46
Mozda je u vertikalnom polozaju, jer navodno u tom polozaju ne treba isti....
jeste, vertikalno stoji kao na autu.

Gavrolini

Cekaj bre cemu to cimanje i razmisljanje? Vecina ljudi menja jednom ili dva puta godisnje ulje. Kad god sam kupovao filter za motor cena je bila od 600 do 800din. Ako je za auto 300din. Zar treba uopste razmisljati ako je razlika par stotina dinara godisnje?

Biker-Boy

Slazem se s Gavrom, nema smisla budziti tako vitalnu bitnu stvar na masini zbog ustede od par stotina dinara
I feel the need..... the need for speed !!!

Hurricane

...¹ta je bre vitalan filter koji je izmi¹ljen samo da bi motor i¹ao na servis..


mene zanima jer filter za auto mogu da uzmem 20 m od stana za 250 dinara, pa ako mo¾e od auta onda æu da uzmem odmah 3 komada

i zavr¹im sa filterima u naredne 2 godine..

eto zato...

a temu otvorio jer nema o filterima ikakva tema, a mi smo se vi¹e puta dotakli te teme onako privatno u razgovoru


za 500 - 600 dinara razlike, mogu klinca da odvedem na giros recimo  [rofl]




megaidiot


Gavrolini

Ja mislim da motor koji ima ovoliko opiljaka u motoru je svejedno mrtav:)

Hattrick


Lazic

Citat: Hurricane poslato 01 Decembar, 2017, 03:00
E to je ta informacija koja je meni trebala..

To za f2 i f3 je hf303 tip filtera koji ide na gomilu motora jos
Taj ide i na KLE po Kawasakijevom katalogu... Ide i na 10 automobila...






Citat: Gavrolini poslato 01 Decembar, 2017, 00:21
Lazic menja ulje samo kad menja agregat :)
Nemoj tako, u starom agregatu sam svake godine menjao ulje... U novom preskoèio dve zamene, jednu 2014-te i jednu 2016-te... :D :-* Kad sam kupio agregat u njemu je bilo ulje koje je lepo izgledalo, ali po¹to se izgleda prosulo dok je do¹ao kod mene, dosuo sam 2 litra, pa koji moj da ga menjam... :D





Citat: rboban poslato 01 Decembar, 2017, 08:58
P.S. a mozda sam i ja zrtva MOTO marketinga, za motor samo MOTO program  [cheers]
Zato i u kola sipa¹ ulje za motore... :P :D :-*




Citat: Gavrolini poslato 01 Decembar, 2017, 10:08
Cekaj bre cemu to cimanje i razmisljanje? Vecina ljudi menja jednom ili dva puta godisnje ulje. Kad god sam kupovao filter za motor cena je bila od 600 do 800din. Ako je za auto 300din. Zar treba uopste razmisljati ako je razlika par stotina dinara godisnje?
Za KLE je po moto radnjama oko 1500 dinara, za kola isti model koji ide u kle je od 300-500... Nije stvar u 10e, nego u oseæaju da te neko krade jer vozi¹ motor, zajebi...




Citat: Hurricane poslato 01 Decembar, 2017, 11:09
...¹ta je bre vitalan filter koji je izmi¹ljen samo da bi motor i¹ao na servis..


mene zanima jer filter za auto mogu da uzmem 20 m od stana za 250 dinara, pa ako mo¾e od auta onda æu da uzmem odmah 3 komada

i zavr¹im sa filterima u naredne 2 godine..

eto zato...

a temu otvorio jer nema o filterima ikakva tema, a mi smo se vi¹e puta dotakli te teme onako privatno u razgovoru


za 500 - 600 dinara razlike, mogu klinca da odvedem na giros recimo  [rofl]



Ako je 250 uzi i meni 2... To mi je za 6 godina... :D


edit:
voleo bih da imam toliko vremena i para za vo¾nju da menjam ulje dva puta godi¹nje...

Gavrolini


Andjelo

Najbolje je  koristiti filter koji je propisan za taj motor a ne budziti .. ja se secam da sam imao katalog filtera dal mann ili Bosch i da su pored dimenzije i navoja filtera postojala i tabala pritiska u filteru

Andjelo

Tako da kada bi stavio filter od Opela na zastavu pasovao bi , al ne bi imao dovoljan pritisak u glavi motora  zato sto je zastavin filter imao pritisak od 2 bara dok opelov nema pritisak u filteru tako je stojalo po tabeli


Andjelo

ono sto pise ugv je na koliko otvara propusni ventil u filteru


Lazic

Citat: Andjelo poslato 01 Decembar, 2017, 19:25
Najbolje je  koristiti filter koji je propisan za taj motor a ne budziti .. ja se secam da sam imao katalog filtera dal mann ili Bosch i da su pored dimenzije i navoja filtera postojala i tabala pritiska u filteru
Ne prièamo o bud¾enju, recimo onaj hf303 ¹to ide na Hondu cbr f2, f3, ide i na KLE(po Kavasakijevom katalogu) i na jo¹ 10-ak modela kola... Hondin i Kleov agregat su konstrukcijski iz 80-ih, taj filter ide i na moderna kola/motore...


@Gavrolini:
M'r¹... :-*