Glavni meni

Castrol u srbiji?

Započeo Gavrolini, 29 Novembar, 2017, 06:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

El Jefe

Који проценат модерних уља би ишао у старе двотактне мотоцикле, конкретно у Јаву или ЦЗ? Рецимо да нико нема поуздан одговор, фабричка препорука је 4% али је из периода када су се мотоцикли пре вожње мућкали да се уље размути у бензину. Који проценат синтетике који полусинтетике?
Друштво за заштиту од животиња

sasa ns 1

#61
Koliko je benzin neznam taèno ,mora biti jeftinji nego na pumpi.Trebalo bi da znaju ovi iz tih krajeva..Da je sezona pito bih nekog na mi¹eluku po¹to èesto dolaze.
Zoki pi¹e ti na svakoj kantici da se me¹a po fabrièom uputstvu obièno 2%.Ima na bjb ceo deo o mz i jawa,cz...i uljima.Na nekim retkim uljima pi¹e da ako fabrika tra¾i mo¾e i manji procenat.-obièno do 1%.Mislim da na onom najboljem motulu ide od 0,5 % obièna ulica recimo skuter a  2t kros za stazu 4% i naravno zabranjeno u me¹aè.Samo ruèno pravljeno.
Ako se dobro seæam takva ulja se ne smeju me¹ati sa ,,normalnim.,

Lazic

Pitaj bre za benzin... ;D 90-te u punom zamahu...

Hattrick

I kad pitas za cenu, gledaj sa strane i stavi naocare za sunce.
Nemoj da ti prika iz golfa keca isprazni pola tetkinog sarzera u slezinu, za nezgodan pogled.  :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: El Jefe poslato 01 Decembar, 2017, 10:30
Који проценат модерних уља би ишао у старе двотактне мотоцикле, конкретно у Јаву или ЦЗ? Рецимо да нико нема поуздан одговор, фабричка препорука је 4% али је из периода када су се мотоцикли пре вожње мућкали да се уље размути у бензину. Који проценат синтетике који полусинтетике?

nije u pitanju toliko procenat ulje vec konstrukcija motora....motori sa nikasil termogrupom mnogo bolje odvode toplotu i manje se sire ...klipovi su od kvalitetnije legure, karike takodje, iglicasti lezajevi su u klipnjacama a kvalitetniki valjkasti u donjim...c3 lezajevi bocno....vocina novih ima vodeno hladjenje....kod starih su doletacije drasticno vece usled starih materijala...
preporuka engleza koji voze klasicne motore je da se smanjuje postepeno procenat ulja ali da se prati kolicina dima na auspuhu...kad nema dima imas problem :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Hehehe, imao sam Askonu dizel koja je posle pola miliona poprilièno dimila... Èim prestane, znam da nema ulja... :o ;D

sasa ns 1

Citat: Laziæ poslato 01 Decembar, 2017, 12:40
Pitaj bre za benzin... ;D 90-te u punom zamahu...
[/q

BIÆE BRZOG KE©A

sasa ns 1

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2017, 16:38
Citat: El Jefe poslato 01 Decembar, 2017, 10:30
Који проценат модерних уља би ишао у старе двотактне мотоцикле, конкретно у Јаву или ЦЗ? Рецимо да нико нема поуздан одговор, фабричка препорука је 4% али је из периода када су се мотоцикли пре вожње мућкали да се уље размути у бензину. Који проценат синтетике који полусинтетике?

nije u pitanju toliko procenat ulje vec konstrukcija motora....motori sa nikasil termogrupom mnogo bolje odvode toplotu i manje se sire ...klipovi su od kvalitetnije legure, karike takodje, iglicasti lezajevi su u klipnjacama a kvalitetniki valjkasti u donjim...c3 lezajevi bocno....vocina novih ima vodeno hladjenje....kod starih su doletacije drasticno vece usled starih materijala...
preporuka engleza koji voze klasicne motore je da se smanjuje postepeno procenat ulja ali da se prati kolicina dima na auspuhu...kad nema dima imas problem :)
VIDIM DA POSTOJE POSEBNA monogradna ulja za old skul ,30 i 50 -tka.

sasa ns 1

Pre neki dan mi je dalibor ovla¹teni sky serviser iz temerina rekao da ima jedan deda temerinac koji pravi klipove za bmw ,verovatno matore  i da su savr¹eni

Glava Dole

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2017, 16:38
Citat: El Jefe poslato 01 Decembar, 2017, 10:30
Који проценат модерних уља би ишао у старе двотактне мотоцикле, конкретно у Јаву или ЦЗ? Рецимо да нико нема поуздан одговор, фабричка препорука је 4% али је из периода када су се мотоцикли пре вожње мућкали да се уље размути у бензину. Који проценат синтетике који полусинтетике?

nije u pitanju toliko procenat ulje vec konstrukcija motora....motori sa nikasil termogrupom mnogo bolje odvode toplotu i manje se sire ...klipovi su od kvalitetnije legure, karike takodje, iglicasti lezajevi su u klipnjacama a kvalitetniki valjkasti u donjim...c3 lezajevi bocno....vocina novih ima vodeno hladjenje....kod starih su doletacije drasticno vece usled starih materijala...
preporuka engleza koji voze klasicne motore je da se smanjuje postepeno procenat ulja ali da se prati kolicina dima na auspuhu...kad nema dima imas problem :)

Ima takodje veze i da li je mineralno ili polusinteticko/sinteticko :) Mineralno se, koliko ja znam, mesa u nesto vecem odnosu i sasvim je pogodno za takve motore starije konstrukcije a za modernije je nepogresiv i najsigurniji recept polusintetika/sintetika u odnosu od 2% :) Bilo kog proizvodjaca koji je proveren i nije fals :)

sasa ns 1

Citat: Hattrick poslato 01 Decembar, 2017, 16:25
I kad pitas za cenu, gledaj sa strane i stavi naocare za sunce.
Nemoj da ti prika iz golfa keca isprazni pola tetkinog sarzera u slezinu, za nezgodan pogled.  :)
Pre 20 godina mi prièala jedna ¹vererska banda da kad su vukli gorivo nekim bogazama preko fru¹ke gore .........SAVATAO IH IZNAD GLAVA NLO......... NLO.......Ne zajebavaju se stvarno tvrde da je bio NLO i da je gomila ljudi iz rume videla u  daljini nlo

Bori¹a

tacno su sa fruske bezali, i preko cacka prosipali naftu... gledao ja iz porodilista

srbac

Za Jawu 350 Sae 30 od traktora 4% i razguli....

sasa ns 1

Citat: srbac poslato 01 Decembar, 2017, 20:51
Za Jawu 350 Sae 30 od traktora 4% i razguli....
to za 30 i 50 je 4t

Hohštapler

Citat: sasa ns 1 poslato 01 Decembar, 2017, 20:08
Citat: Hattrick poslato 01 Decembar, 2017, 16:25
I kad pitas za cenu, gledaj sa strane i stavi naocare za sunce.
Nemoj da ti prika iz golfa keca isprazni pola tetkinog sarzera u slezinu, za nezgodan pogled.  :)
Pre 20 godina mi prièala jedna ¹vererska banda da kad su vukli gorivo nekim bogazama preko fru¹ke gore .........SAVATAO IH IZNAD GLAVA NLO......... NLO.......Ne zajebavaju se stvarno tvrde da je bio NLO i da je gomila ljudi iz rume videla u  daljini nlo

...stara dobra vremena... kad je trava bila organska....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

El Jefe

И нису била добра колико серу о томе, част Хопштаплере.
Друштво за заштиту од животиња

Hohštapler

...sad æu ja da otvorim temu gde naæi neprskano a domaæe... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.