Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 ... 33 34 35 [36] 37
Štampaj
Autor Tema: Honda XR400R Adventure  (Pročitano 25184 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +7626 (37%)
Zahvalnice: 685

Odgovor #700 - 17 Decembar, 2018, 13:56 Ocena: 0
Ignoriši

http://internet-prodavnica.lavauto.rs/proizvodi/auto-kozmetika/sitne-popravke/pasta-za-ventile-abro-gp201-detail

Evo, prodavnica je u BGu koliko vidim...

I kako se otprilike radi sa njom, znaci poenta je da islajfujes sam ventil na samoj glavi(a pricvrsti ga kako god hoces) i tako ce sigurno idealno da se prilagodi, to se radi inace cak i posle masinske obrade da se dovede do savrsenstva zaptivnost jer samo masinski nema sanse, a oni su taj korak verovatno preskocili...
Inace, gledao sam bas skoro i jedan klip gde je lik iskoristio tesno navuceno silikonsko crevo na stablo ventila koje mu je produzilo kao produzetak za busilicu(jer kao i kod mene busilica ne moze da pridje od glave), povuce se unazad, gas i udri, zavrsis ocas posla al sad ne mogu da ga nadjem jbg... ali kapiras uglavnom poentu i dobru foru... imas prvo grublju, zatim finiju, onda doooobro sve da isperes jer je ova dosta gruba inace, ima bukvalno kao metalne opiljke u sebi i ne sme nista da zaostane(higijena je u ovom slucaju kljucna, pazi da ti nesto ne zaostane slucajno pa da opet zaglavi neki ventil, mnogo su osetljivi i na najmanju prljavstinu kad se podvuce izmedju njega i vodjice), onda proveri benzinom bez opruga(ako je sve u redu mora tako da drzi, primera radi meni su 3 od 4 pustala sa oprugama a posle poliranja bez opruga, samo spusteni, drzali svi).

Aj pa sa srecom, drzim fige i zeljno iscekujem izvestaj uzdravlje

Jeb'o te, ovakve glave koristio Ford pre 90 godina... Shocked

ovo nije glava vec slajfovanje ventila na side valve silindru...on ima tzv flathead glavu sa kompresionim prostorom i svecicom....predratna tehnologija....konja nigde ali zvuk neprevazidjen....pogotovu kod v8 motora sa otvorenim auspusima

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
Taraba
Naopak mlađi
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Facebook: Poseti
WWJCD

Kvalitet: +3060 (45%)
Zahvalnice: 185

Odgovor #701 - 17 Decembar, 2018, 14:16 Ocena: +1
Ignoriši

Ventil je ventil - princip je isti (sto se tice slajfovanja ventila, ne rada motora)

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?
Glava Dole
Tesla junior
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZR 600; Keeway speed 125
Kvalitet: +1235 (19%)
Zahvalnice: 83

Odgovor #702 - 17 Decembar, 2018, 19:06 Ocena: 0
Ignoriši

Tako je, rekao sam "glava" zato sto xr ima ventile u glavi, za toliko znam...

@jovanovicu, toooo Smiley Cestitam palac gore uzdravlje
El Jefe
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Унтер фире ојген
Kvalitet: +2131 (45%)
Zahvalnice: 65

Odgovor #703 - 17 Decembar, 2018, 20:04 Ocena: 0
Ignoriši

Тај тип на том Јутубету је направио показну вежбу како усрати вентил у кућној радиности. Ко пажљиво погледа може видети да му је контакт површина печурке исувиш упуштена (она мора бити више позиционирана на печурци вентила). То је вероватно зато што није урађена машинска обрада сицева вентила већ само кућно фрезовање. Са друге стране на фотографији нашег колеге се добро виси да печурке вентила после обраде належу на сиц тачно тамо где треба тј. на средини печурке.

Друштво за заштиту од животиња
ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #704 - 19 Decembar, 2018, 11:42 Ocena: 0
Ignoriši

pri svemu tome morate razlikovati ventile iz 30 ih i 90 ih...jer jedni su za gorivo sa olovom a drugi za bezolovni benzin....ovi prvi olovom dodatno dihtuju nalegajucu povrsinu.....drugi imaju ventile od nerdjajuceg celika i zahtevaju mnogo finiju obradu....kad biste znali kako se meke opruge na flathead motorima..........

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +7423 (18%)
Zahvalnice: 343

Odgovor #705 - 19 Decembar, 2018, 11:51 Ocena: +1
Ignoriši

Lapsus, znam da na snimku nije glava... Cheesy Na tim mašinama se beše šteluju ventili tako što se prvo skine radilica pa odozdo... Smiley
« Poslednja izmena: 19 Decembar, 2018, 21:08 Lazić »

El Jefe
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Унтер фире ојген
Kvalitet: +2131 (45%)
Zahvalnice: 65

Odgovor #706 - 19 Decembar, 2018, 12:43 Ocena: 0
Ignoriši

Црни Лазићу на којој се то машини вади радилица због штеловања вентила?

Друштво за заштиту од животиња
Taraba
Naopak mlađi
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
WWJCD

Kvalitet: +3060 (45%)
Zahvalnice: 185

Odgovor #707 - 19 Decembar, 2018, 12:51 Ocena: 0
Ignoriši

On to na svakoj. Do duse zato sto steluje ventile samo kad eksplodira agregat pa nosi radilicu na remont. Cheesy

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...

Odgovor #708 - 19 Decembar, 2018, 21:21 Ocena: 0
Ignoriši

Црни Лазићу на којој се то машини вади радилица због штеловања вентила?
stidljivko Pa dobro, možda ne mora radilica napolje al' skoro pa isti đavo... Cheesy

ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #709 - 19 Decembar, 2018, 22:05 Ocena: 0
Ignoriši

ima sa strane poklopac u kojem se nalazi stepsl koji gura ventil i na njemu sraf sa kontra maticom....

Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #710 - 19 Decembar, 2018, 22:54 Ocena: 0
Ignoriši

Mislim da sam jednom slušao o agregatu koji nema poklopac nego mora da se vadi radilica... Možda i grešim... Pih, sad moram po mraku da googlam... Grin

Glava Dole
Tesla junior
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZR 600; Keeway speed 125
Kvalitet: +1235 (19%)
Zahvalnice: 83

Odgovor #711 - 19 Decembar, 2018, 23:39 Ocena: +1
Ignoriši

pri svemu tome morate razlikovati ventile iz 30 ih i 90 ih...jer jedni su za gorivo sa olovom a drugi za bezolovni benzin....ovi prvi olovom dodatno dihtuju nalegajucu povrsinu.....drugi imaju ventile od nerdjajuceg celika i zahtevaju mnogo finiju obradu....kad biste znali kako se meke opruge na flathead motorima..........

Ali u slucaju rucne zavrsne obrade mu je to totalno nebitno, bio je bitan je samo princip rada sa pastom. Obrada je neophodna ako ventili i dosedi imaju progorele kratere, a ako je vec to bilo pod tim uglom i nisu osteceni(u njegovom slucaju je vec sve proslo masinsku obradu) na ovaj nacin se samo postigne idealno naleganje i samim tim dihtovanje... nije da uklapa dosed iz 30ih sa ventilom iz 90ih...
Klip sam okacio samo zbog principa slajfovanja, ima ih koliko hoces na netu al ovaj sam nasao medju prvima. Ne izucavamo princip rada raznoraznih motora nego kako se koristi pasta za rucno slajfovanje ventila. A sa pastom je obrada fina da finija ne moze biti... grublja pasta mrvicu pojede i leziste i ventil, finija ispolira i dovede to do savrsenstva i to je to... ako je masinska dobro odradjena i pod ispravnim uglovima(ili ako je uopste nije ni bilo a glava i ventili nisu previse osteceni) finije od poliranja namenskom pastom za ventile ne moze.
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Na mreži Na mreži
 Motor:

Odgovor #712 - 20 Decembar, 2018, 20:13 Ocena: +1
Ignoriši

Još samo da Alja uklaviri da si malo iskusniji od njegove dece i sve ok... Cheesy

Jovanovic
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda XR400R 1999
Kvalitet: +117 (24%)
Zahvalnice: 7

Odgovor #713 - 29 Decembar, 2018, 18:47 Ocena: +3
Ignoriši

Curkalo malo ulje na jednom crevu, zamenio glumicu novu starom i sad ne curi.Probao motor prvi put, naravno umereno,do 65kmh otprilike je bilo max.Dostelovao kvačilo, ler gas itd..Motor je fenomenalan, posebno sam  zadovoljan Trailtech satom,meri mnogo brže nego sto sam mislio.Motor za sada lepo radi, lako pali,kočnice dobre, gume drže odlicno po putu i uopste ne skakuće niti vibrira kao sa mx gumama.Ostaje 2-3. januara da povežem struju,da sklopim sve, oko 10. januara stiže set za reparaciju karburatora, u medjuvremenu da vidim i ako treba rešim problem potencijalno sjebanih navoja grane izmedju cilindra i karba i da pratim nivo ulja. Uglavnom u januaru je kompletan i nadam se potpuno ispravan i spreman.Kez,urlanje,skakanje u toku voznje kada sam shvatio da radi Cheesy

ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #714 - 29 Decembar, 2018, 18:51 Ocena: 0
Ignoriši

Još samo da Alja uklaviri da si malo iskusniji od njegove dece i sve ok... Cheesy
ne mesaj maloletan i malouman....moja deca 4 i 12 godina...

Žorž
Pozer

Na mreži Na mreži
 Motor:
Trenutno u potrazi
Kvalitet: +242 (40%)
Zahvalnice: 13

Odgovor #715 - 29 Decembar, 2018, 19:30 Ocena: 0
Ignoriši

clapp  palac gore Ko lutka,bravo momčino uzdravlje
FANTOM
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Piaggio Repsol Free 50 Honda CBR 600 F-1 Street Fighter  Suzuki GSXR 750 1994.  Yamaha YZF 1000 ThundrRace 1997.
Kvalitet: +278 (17%)
Zahvalnice: 22

Odgovor #716 - 29 Decembar, 2018, 20:08 Ocena: 0
Ignoriši

A dobro sta samo da nisi izgubio godinu dana voznje zbog detaljne restauracije sve bi bilo super  uzdravlje pratim
jevta
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZS 1000
la dolce vita

Kvalitet: +572 (19%)
Zahvalnice: 72

Odgovor #717 - 29 Decembar, 2018, 20:14 Ocena: 0
Ignoriši

Pa nije to golf pa da se sredi za dva dana rofl rofl rofl
Gavrolini