Glavni meni

Ako vam treba nesto iz Amerike

Započeo isterivac, 12 Novembar, 2017, 07:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Boban_m poslato 21 Novembar, 2017, 00:45
Taj opseg uglavnom imaju uredjaji koji rade na jednosmjernu struju koju dobijaju preko unutrasnjeg i spoljnjeg pretvaraca.

Evo Lazicu sad sam gledao uputstvo za nutribullet. Radi iskljucivo na 110-120V/60Hz. Cak kazu ako koristis transformatore struje sa 220 na 110V gubis garanciju.
Kako æe da znaju?

Boban_m

Tako sto ga spalis pretpostavljam ;D

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl]

Viðao sam kod nas amerièkih ureðaja sa fino te¹kim transformatorima 220 na 110, nisu goreli... Kapiram da nema ni razloga...

megaidiot

znaci blender ce da pokida na 220 [rofl]

isterivac

Citat: durmitor2000 poslato 20 Novembar, 2017, 12:06
Taman hteo da otvorim temu i naletim na ovu pa ajde mo¾da je ovo re¹enje ili da mi neko pomogne koje imao iskustva.

Ono ¹to mi treba nije jetski i ne¹to mnogoo veliko.

Hocu da kupim jedan blender ili sokovnik u Americi i da se nekako isporuèi u Srbiju po¹to firma radi prodaju i isporuku samo u USA. Omaju oni svoje cerke firme po Evropi ali em je skuplje em nemaju sve modele.

Tako da me interesuje preporuka neke firme koja se bavi tim da ¹alje robu kupljenu u Americi ili neka druga varijanta da neko ¹alje uz naknadu na kuènu adresu.

Te¾ina je po specifikacijama: 11.86 lbs
A dimenzije: 11 x 8 x 17 in
E sad da li je aparata ili pakovanja ne znam ali ne verujem da se mnogo menja.

Ako ti nije kasno da ti sokovnik stigne krajem marta, moze se naruèiti pa da stigne kod mene. Transport do Srbije te nece mnogo ko¹tati ali za carinu ti ne mogu garantovati da nece naplatiti kao i porez. Ako ne moze da radi na nasu struju po specifikaciju, ima ovde da se uzmu pretvarati sa 110 na 220 a moze i tamo da ti neko napravi, znam da su ovde 20-tak $
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

durmitor2000

Citat: Boban_m poslato 21 Novembar, 2017, 00:45
Taj opseg uglavnom imaju uredjaji koji rade na jednosmjernu struju koju dobijaju preko unutrasnjeg i spoljnjeg pretvaraca.

Evo Lazicu sad sam gledao uputstvo za nutribullet. Radi iskljucivo na 110-120V/60Hz. Cak kazu ako koristis transformatore struje sa 220 na 110V gubis garanciju.

Tek sad videh da sam temu pretvorio u raspravu oko struje i kontinentalnih razlika.

Sad videh na sajtu proizvoðaèa da pi¹e: Electrical Ratings:120 V, 50-60 Hz, 12 Amps inaèe to je Vitamix A3300 model.

Jel to znaèi i ako bi uspeo da nekako kupim tamo i da nekako po¹aljem u Srbiju da bi mi slu¾ilo kao skultura na polici?

Glava Dole

Ne, znaci da ce da kida, nozevi sa sve lukom i paprikom ce da se razlete po sobi ako ne crkne rotor pre toga :)

Lazic

Citat: isterivac poslato 21 Novembar, 2017, 05:19
ima ovde da se uzmu pretvarati sa 110 na 220 a moze i tamo da ti neko napravi, znam da su ovde 20-tak $
Neæe ni¹ta da se razleti...

Boban_m

Nemoj covjeka nagovarati da kupuje uredjaj koji radi na 110V. Sto ce mu ta zajebancija da juri odgovarajuci transformator koji treba da napaja motor od 0.6 do 1.7 KW koliki se ugradjuju u Nutribullet recimo. Pa nije se dzaba proizvodjac ogradio od toga. Jeftinije je da kupi tamo, pogotovo radi garancije.

Bori¹a

Citat: UFF poslato 21 Novembar, 2017, 00:36
bobane nemoj ko lazic pokusavati sam da ukljucis struju u svom stanu posto ti je elektrodistribucija iskljucila istu zbog neplacenih racuna

zavrsilo se sa KABOOM i spaljenim obrvama, kosom, pregorelom facom i istopljenim kljestima :D

e da i pola zgrade nije imalo struju  [rofl] [clapp]

lazicu da li je ovo istina? [zvizdi]

mali_zmaj

Kad je Lazic to odradio,meni u Banja Luci iskocili osiguraci!!!   ;)
jin-jang

Lazic

Citat: Boban_m poslato 21 Novembar, 2017, 17:56
Nemoj covjeka nagovarati da kupuje uredjaj koji radi na 110V. Sto ce mu ta zajebancija da juri odgovarajuci transformator koji treba da napaja motor od 0.6 do 1.7 KW koliki se ugradjuju u Nutribullet recimo. Pa nije se dzaba proizvodjac ogradio od toga. Jeftinije je da kupi tamo, pogotovo radi garancije.
Bobane, nije èovek malo dete, sam æe da odluèi, ali da je realno neka frka, nije... Ako ga sa sve transformatorom izaðe dosta jeftinije nego u Evropi, za¹to ne bi uzeo? Naravno uz odgovarajuæi trafo... Nego, sad gledam, pa motor mog lifta u zgradi ima 1.7kw... :o :o :o ©ta radi taj Nutribullet, melje malu decu ??? :o ;D


Borko, ne prati¹ na èasu... :D Jo¹ krajem avgusta 2015-te u ¾urbi spojio dve faze na strujomeru, kad se setim sad mi se javi blic pred oèima i zabole... :o ;D

Boban_m

Slabasno mi nesto 1.7 KW za lift...

Lazic

Ima kontra teg. A jeste slaba¹no, projektovano 60-ih za mr¹avije ljude, danas jedva povuèe troje... Inaèe, gledao sam mu specifikaciju, i ja sam bio zbunjen, ali sa kontra tegom 2.5ks je dovoljno...

Boban_m

Kladim se da je 7.5 KW ;D Idi slikaj.

megaidiot

Citat: Laziæ poslato 22 Novembar, 2017, 02:02
Nego, sad gledam, pa motor mog lifta u zgradi ima 1.7kw...
a zasto cackas motor od lifta?


Lazic

Citat: Boban_m poslato 22 Novembar, 2017, 03:20
Kladim se da je 7.5 KW ;D Idi slikaj.
Neam kljuè od kuæice... :o ;D


Citat: megaidiot poslato 22 Novembar, 2017, 09:02
Citat: Laziæ poslato 22 Novembar, 2017, 02:02
Nego, sad gledam, pa motor mog lifta u zgradi ima 1.7kw...
a zasto cackas motor od lifta?
Gledao... :P :D

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Grof

... veæ vidim temu KAKO NE ÈAÈKATI MOTOR OD LIFTA  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]