Glavni meni

Ako vam treba nesto iz Amerike

Započeo isterivac, 12 Novembar, 2017, 07:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m

Znas neki ozbiljniji blender koji radi na punjac?

Lazic

Ma mislim da odavno sva kuæna tehnika radi od 100-250... Bar ne pamtim da sam skoro 20 godina kupio i¹ta na struju da je samo za 110 ili 220...

Boban_m

Nisam siguran za naizmjenicnu struju.

Lazic

Naizmenièna svuda slu¾i da samo doðe do ureðaja... Osim kod trofaznih motora, ¹poreta, bojlera, ta peæi, kompresora od klima... Njima je nebitno... :D

Ba¹ me zanima, baci pogled na tv, fen, bilo ¹ta na struju ¹ta pi¹e... :-*

Hurricane

..samo ako ukljucujes utikac kombinirkama


P.s. Bobane ajd majke ti nista ne diraj i ne slusaj ovog naseg strucnjaka, ipak on ima poseban odnos sa strujom..

Tzv topljena klesta odnos


Hattrick

A da li je sam oblik uticnice isti ?
Sto se opsega tice, Kinezi rade sve na 100-250, a posto se odavno vecina svega tamo pravi, prakticno sam siguran u ovo sto lazic kaze.

Boban_m

Citat: Laziæ poslato 20 Novembar, 2017, 20:57
Naizmenièna svuda slu¾i da samo doðe do ureðaja... Osim kod trofaznih motora, ¹poreta, bojlera, ta peæi, kompresora od klima... Njima je nebitno... :D

Ba¹ me zanima, baci pogled na tv, fen, bilo ¹ta na struju ¹ta pi¹e... :-*
Elektromotori naizmjenicne struje rade na jednosmjernu?

Citat: Hattrick poslato 20 Novembar, 2017, 20:59
A da li je sam oblik uticnice isti ?
Sto se opsega tice, Kinezi rade sve na 100-250, a posto se odavno vecina svega tamo pravi, prakticno sam siguran u ovo sto lazic kaze.
Niti je uticnica ista (ali to je najmanji problem) niti se sjecam da sam vidio uredjaje koji rade na naizmjenicnu struju (bez punjaca/konvertora) da rade na neki opseg ovde.

Lazic

Motori, kompresori, grejaèi... To radi na naizmeniènu, sve ostalo na jednosmernu... 'ebo te Tesla, jedina poenta naizmeniène struje je transport... :D Nema elktronike bilo koje vrste da radi na naizmeniènu... ;D

megaidiot

sam sve sto sam nosio u ameriku samo sam u 'konvertor uticnice' ubacivao i radilo je, ali sve (laptop, punjac...) je imalo punjac sa pametnom elektronikom ili je bio kinez koji ionako ne daje propisani napon nego veci dok se ne optereti.

iskreno ne bih vezao elektromotor motan za 110v na 220v, skoro sam siguran da bi se spalio, ali vredi probati i obavezno snimiti.

Glava Dole

pa bitno je i sta dolazi, kako bre nebitno kolika je amplituda u sinusoidi za takve uredjaje crni lazicu? :) Kombinovani uredjaji su drugo, al sporet npr tek ne moze :) Tj moze al uz smanjenu snagu... pa zasto ne stavis na klepetalo aku 6V? Upalice on, al malo juce :) Otpor zica u rotoru predvidjen za 12, aku daje 6... osnovni elektrotehnicarski zakoni, snaga je proporcionalna naponu :) Kako sporetu moze da bude nebitno da li mu na istom otporu dolazi 110V ili 220V ako znamo da je snaga napon pomnozen sa strujom, a struja napon podeljen sa otporom? Na istom naponu dakle moramo da smanjimo otpor da bismo dobili istu snagu :) E sad kako je reseno sa tim kombinovanim uredjajima jbmliga, nesam skolovao ;D

megaidiot

6 ga ubiti nece, ali 24 ili 48...

Boban_m

Citat: Laziæ poslato 20 Novembar, 2017, 21:07
Motori, kompresori, grejaèi...To radi na naizmeniènu, sve ostalo na jednosmernu...
Pa sta se kurobecas onda. Osnovni deo blendera je motor naizmjenicne struje.

Glava Dole

Poenta je ista :) A inace znam da kamionima 12v spajaju po 2 akumulatora redno da bi bolje palio ali ne sme dugo da se vergla i moraju, naravno, da se prepravi ostatak instalacije :) Da ce da mu crkne cdi i sve ostalo garantujem al sto se verglanja tice... nek proba ;D Ali u svakom slucaju nebitna tema u slucaju blendera, dao sam samo prosto poredjenje :)

megaidiot


Lazic

Citat: Boban_m poslato 20 Novembar, 2017, 21:53
Citat: Laziæ poslato 20 Novembar, 2017, 21:07
Motori, kompresori, grejaèi...To radi na naizmeniènu, sve ostalo na jednosmernu...
Pa sta se kurobecas onda. Osnovni deo blendera je motor naizmjenicne struje.
Priznajem da sam zanemario kako radi blender... :D


@Milo¹ i svi ostali drekavci:
Samo sam rekao da odavno sva tehnika radi u opsegu od 100-250v, imam kasetofon Solid State iz 1971-ve, na njemu pi¹e 110-240...

Inaèe æaletova buba je imala instalaciju na 6 volti... :D

navajo

Zaboravila sam i sta sam pitala i kako se zovem  [rofl] [rofl] [rofl] [dunce]

zozon

Citat: Hurricane poslato 20 Novembar, 2017, 20:58
..samo ako ukljucujes utikac kombinirkama


P.s. Bobane ajd majke ti nista ne diraj i ne slusaj ovog naseg strucnjaka, ipak on ima poseban odnos sa strujom..

Tzv topljena klesta odnos


Odavno se nisam ovako iskidao od smeha  [clapp]

Lazic

Mr'¹... :D :-*

Inaèe, Mihajlo ne prati na èasu, nisam rekao Bobanu da ne¹to dira nego da pogleda na koliko volti radi neki kuæni ureðaj... Kod njega na Floridi... [facepalm] ;D

UFF

bobane nemoj ko lazic pokusavati sam da ukljucis struju u svom stanu posto ti je elektrodistribucija iskljucila istu zbog neplacenih racuna

zavrsilo se sa KABOOM i spaljenim obrvama, kosom, pregorelom facom i istopljenim kljestima :D

e da i pola zgrade nije imalo struju  [rofl] [clapp]

Boban_m

Taj opseg uglavnom imaju uredjaji koji rade na jednosmjernu struju koju dobijaju preko unutrasnjeg i spoljnjeg pretvaraca.

Evo Lazicu sad sam gledao uputstvo za nutribullet. Radi iskljucivo na 110-120V/60Hz. Cak kazu ako koristis transformatore struje sa 220 na 110V gubis garanciju.