Glavni meni

Nikon D7100 + Nikkor 18-140 + Nikon Buster + Nikon SB 800 + ranac itd

Započeo Kanarinac, 10 Novembar, 2017, 16:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Preko 1000e za amatersko fotkanje? Ma moze ali ako pre toga imam 10motora i 10 automobila u garazi. Dotle mobilni od 150e odlicno slika.

megaidiot

Da se ne lazemo kupio bi ja ovo, jos ako je neotpakovano, bez razmisljanja i to bi mi bilo beskonacno puta bolje od nexusa5 sa kojim slikam (kad ocu da dobijem lens flare jedem slaninu i ne perem ruke kad koristim telefon), ali to bi bilo udaljavanje za 1000e od sledeceg motora, tako da trenutno nije opcija, nazalost.
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 12 Novembar, 2017, 13:43
nisam mislio na teba :)
ni ja, ali eto setih me se.

Hattrick

Citat: Gavrolini poslato 12 Novembar, 2017, 13:56
Preko 1000e za amatersko fotkanje? Ma moze ali ako pre toga imam 10motora i 10 automobila u garazi. Dotle mobilni od 150e odlicno slika.

Da je bar 1000€, to je nazalost cena samo jednog osrednjeg objektiva, i to onog koji nije ni blizu high-end kakve koriste profi fotografi.
Ova oprema je skroz povoljna, mada sve je to skupo za onog ko se time ne bavi makar amaterski.
Ne kupuje se kombajn ili autobus, cisto da se ima, neka se nadje, sve su to ipak skupe igracke ako ne sluze nekoj svsi.
Sto se mene tice samo Canon i Nikon (mada vise Canon nego Nikon), ovo ostalo necu da kazem buranija, ali ni blizu, bez obzira na karakteristike na papiru.

Gavrolini

Ma ne kazem ja da je skupo ovo iz ovog oglasa jer nemam pojma oko tih cena. Samo kazem da svako ko da preko 1000e na tako nesto a ne zivi od toga po meni nije normalan. Sem ako, kao sto rekoh nema totalno sredjen zivot pa ne zna sta ce sa parama.

Kanarinac

Posto u kmpletu prodaja nije isla aj da probamo da razdvojimo :)
- Telo Nikon D7100 je u stanju 9/10, 34699 okidanja. Kupljen nov u refotu 06.2016. Sve gume na mestu, vide se sitni tragovi koriscenja, radi perfektno. Ima par tackica prasine na ogledalu, ali se ne vide na slikama i ne smetaju pri koriscenju. Uz aparat dajmem 8 SD kartica od kojih 2 nisu otpakovane, rezervnu bateriju (nije Nikon originalna) kao i kutija sa pripadajucim papirima CENA 550E
- Objektiv Nikkor 18-140 takodje u mint stanju, manje od 16000 okidanja, kupljen je u maju 2016. godine. Sve gume na mestu, odlicno kliza, fokus odlican,stakla cista. Rezervni UV filter, 2 zonerice, rezervni poklopac objektiva kao i originalna kutija. CENA 200E
- Blic Nikon SB-800 u odlicnom stanju kako estetski tako i tehnicki, perfektno radi. CENA 180
- Buster kupljen krajem 2015. godine, original Nikon, radi odlicno i ne crpi baterije kao kopije :) Uz njega ide originalna kutija kao dodatak za AA baterije i futrola. CENA 120E
- Ranac nije originalan Lowenpro, kupio sam ga u Kini (nije sa alija, vec licno  :) ). Ima navlaku za kisu, uradjen je odlicno. CENA 50E
Ako sam nesto zaboravio slobodno pitajte.
Info ovde ili na 061 400 400 1
Evo i malo novih slicica




































































monsterbnt

E sad si se setio da razdvojis..... Uzeh SB-900 pre mesec dana....

[prebicute]
Smrt SVIMA!!!!

Kanarinac

Razmisljam se par nedelja hocu necu i sad prelomio :D Odlican je 900, samo hoce da se pregreje malo ako ne pazis

mali_zmaj

Ja i dalje mislim da je dobar fotograf,dobar fotograf!! Ako me razumijete!!  A ne onaj koji ima najskuplju i najmoderniju opremu!!  Posto ja pojma nemam o tome nista,ali znam par ljudi koji rasturaju matorim filmasima!!  I ne zele da predju na digitalu....  Ili znas ili ne znas!!  Vrlo jednostavno!  Moras imati oko,i naravno dobar fotoaparat,digitalac sta god,al ko kaze da mora da bude najskuplji!!  Naravno ne neko jeftino smece.. Razumijemo se..  Talenat i oko....  O naravno znanje,koje se stice dal radom i iskustvom..  Sta cu ja...,sad da mi das aparat od zilion eura,sta mi vrijedi...,kad nemam smisla za to!!
jin-jang

monsterbnt

hoce svaki da pregreje, kad radis koliko mi, samo iskljucis u opcijama :)

na 800 mi se svidja sto imas opciju za petu bateriju pa moze da tuce rafale bez problema. na 900 su to ukinuli pa moras da pazis da ti ne zakaze il da menjas cesce baterije.
jedina bas bitna razlika je sto 900 ima mnogo bolju master-slave komunikaciju preko kodiranog radio signala pa kad koristis vise bliceva nema ometanja ni situacija da ti neko drugi prazni blic kad opali
na zalost meni crko sb-80 (samo 15 godina) pa sam morao odma da uzmem drugi a izbor mi bio 900 ili 700 koji je bas amaterski

@mali_zmaj
Rado bi ja radio na filmu i jos imam lepu kolekciju nikona (F2, F3, F4, F5) al ne vredi u mom poslu. meni slika mora da je online pre 5 min... A top press telo iako skuplje u startu je na vek upotrebe znatno jeftinije od ovih manjih. D3 mi je na 1.500.000+ snimaka, D3s je na 1.200.000+ i nisu videli servisa osim redovnog ciscenja cipa, a radili su po kisi snegu suncu blatu prasini pesku.... To manja i jeftinija tela nemogu da izguraju nikako

A sto se tice toga koji je aparat najbolji, to je onaj koji ti najbolje zavrsava posao
Smrt SVIMA!!!!

mkt

probaj preko foto berze na fejsu, i tamo ima svakakvih fotografa pa ce mozda neko da se javi  ;D
au bree monster pa kakav si ti to fotograf jbte tolike god radis a imas opremu od jedva 10 000e i vozis beciklo  [ludak] [facepalm] :wtf: [rofl]


monsterbnt

Citat: mkt poslato 25 Februar, 2018, 18:51
probaj preko foto berze na fejsu, i tamo ima svakakvih fotografa pa ce mozda neko da se javi  ;D
au bree monster pa kakav si ti to fotograf jbte tolike god radis a imas opremu od jedva 10 000e i vozis beciklo  [ludak] [facepalm] :wtf: [rofl]

Kacam najgori sta ces
Smrt SVIMA!!!!

mali_zmaj

Ma sve kontam Monster,posao je posao..,imam kolege koji su fotografi za dusu,cak imaju i svoje labaratorije za razvijanje,itd... Imam kolege koji su bili fotografi za novine..,imam cak jednog koji je snimio kad kamenuju AV u Srebrenici, za posao naravno!!
jin-jang

Kanarinac

Ranac prodat, bliz rezervisan.
Cena za telo+objektiv+buster sa karticama i svim ostalim pripadajucim stvarima sa spiska je 780e.
Samo telo 500E, objektiv 200E, Buster 120E

Kanarinac

Prodati blic i objektiv.
Ostalo je telo sa Busterom/gripom i 8 SD kartica. Cena za sve komplet 600e

Kanarinac