Glavni meni

18. MotoGP 2017 - Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

Započeo Hohštapler, 10 Novembar, 2017, 08:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

serbduck

 Za ocekivati je da Ducati uzme titulu.

Lorenco
Dovi
Reding
Butista
Baz
Barbera
Abraham
Piro
Petruci

9 vozaca je vozilo Ducati na poslednjoj trci.
8 u sezoni. Jedan fabricki i tri satelitska tima.
"Sateliti" su u obavezi da probaju razne stvari i da salju informacije fabrickom timu. Ako im nije dovoljno za sve probe i sve informacije - jbg !
Yamaha je dokazala ove godine kako  moze da se zajebe...

            [cheers]
Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Biker-Boy

Samo da ne useru novu GP18 spravu, i imaju ozbiljne sanse, nadam se da ce i Yamahisti da se malo saberu, pogotovo Suzukisti, a bogami i Zarko im je bio za petama cele sezone, a sad mu se pridruzuje i Morbidelli, znaci bice sledece sezone jos veca ludnica, nadam se :)
I feel the need..... the need for speed !!!

sasafilipovic


zagadjenje

Citat: Ho¹tapler poslato 19 Novembar, 2017, 12:44
Po mom mi¹ljenju, pa makar bio i izminusiran, Lorenco nije trebao da ga pusti. Nije ovo fudbal, ovde je svako za sebe. Es br¾i? Prodji. Nisi? Plaèi.
A i Lorenco priprema teren za sledecu sezonu.
Kolko god je samo¾ivi skot ne mo¾e mu se osporiti da je tek za godinu dana stigao na dukatiju gde je Andreama (na obojicu mislim) trebalo 4 godine, a gde se niko nije proslavio.

Jeste, ali upravo bi on plakao (jer je slina) da je situacija bila obrnuta, grmeo bi po medijima na Dovia. A ¹ta je ovaj rekao... Ni¹ta. Nije ovo fudbal, ali si u timu. A to nosi i neke ljudske i moralne obaveze. Ako ceo tim, voj box ti govori da g pusti¹, pa pusti ga u PM i gotovo. Ovako se popi¹ao i na kolegu i na ceo tim (mapa 8 je postala potpuni hit), a najvi¹e na sebe! Dovi jeste bio br¾i u jednom trenutku, ali nedovoljno! Nije nestandardna situacija. A on, mudonja, ako je mislio da je bio zaista toliko br¾i od Dovia, ¹to ge lepo nije pustio pa ponovo obi¹ao i kad mu opet iz boxa jave mapa 8, a on lepo poka¾e u prolasku srednji prst i svi bi za njega prièali da je carina. Pobrao bi mnoge simpatije.
Mislim da ovim nije dobio apsolutno nii¹ta! nije to nikakav sportski potez, nije to bilo nadmetanje. I u pravu si da poku¹ava da pripremi teren za sl sezonu, ali kakav?!?!?!?!
U pravu si i za njegovu vo¾nju ove godine na dukatiju. Momak je objasnio!! Sladili su se mnogi koji ga ne vole njegovim vo¾njama u novom timu. No dukati nije ni Honda ni Yamaha ni Suzuki.... Jenostavno specifièan je. Ima pluseve i minuse (kao i svaki),  a on ih je za jednu sezonu lepo skontao i skockao, i i ja mislim da æe sl sezone biti dr¾te gaæe! Biæe prilièno konkurentan.... I ja se nadam sliènoj situaciji kao ovosezonskoj, samo u obrnutim ulogama. A Dovi mu nije zemljak!!! Pa da vidimo ko æe plakati, koga æe ¾uljati kaciga, magliti vizir.....
Tjuning bud¾ing

petar357


Nikada necu razumeti ljude kojima je sasvim ok kada neki tim pokusa da lazira trku (da brzi pusti sporijeg) i jos im kriv vozac koji nije pristao na to.

misa-pei

Nije la¾iranje trke, nego interes tima. La¾iranje trke bi bilo da se propu¹ta vozaè drugog tima/fabrike.

Svi zaboravljate da je vozaè zaposlen u timu, nije njegov tim. Kad neko ima svoj tim i vozi, ima potpuno pravo da se trka do poslednjeg metra ¹ampionata, da nema obzira prema tome da li nekome pravi veliku ¹tetu zarad svog sitnog interesa (bod, dva koji ne znaèe mnogo a drugome oduzima titulu). Ovako, u ovoj situaciji, gleda se interes tima, moraju da se slu¹aju timske naredbe, ne sme vozaè da odluèuje ¹ta æe da poslu¹a ili ne. Dok te tim plaæa, vozi¹ kako ti tim ka¾e. Nema diskusije, nema JA. Tim (fabrika) omoguæuju svojim radom i novcem da vozaè bude uspe¹an. Interes tima je ispred interesa vozaèa.
Država je najveći neprijatelj naroda

petar357


Ovako kako Misa kaze bi moglo da se gleda da smo mi vlasnici tima ili bar da imamo neke akcije u timu, pa nam od toga zavisi i dividenda na kraju sezone.

Medjutim, ja sam gledalac i ljubitelj moto sporta koga klupski interesi i zakulisne radnje ne interesuju. Interesuje me da trka koju gledam bude postena, da svaki vozac da svoj maksimum i pokaze svoje trkacko umece.
I sta sad, ja gledam trku a iz nekakvih klupskih ili sponzorskih interesa javljaju preko tabli da brzi treba da propustaju sporije??
I to je vama zanimljiva trka? Meni nije.

Biker-Boy

Realno, da je Dovika bio brzi on bi obisao Lorenca, nebi ovaj morao da ga propusta i ta sranja, navijao sam za Doviku, ali covek jednostavno nije imao brzinu.
I feel the need..... the need for speed !!!

stilgar

#88
interesantno  je kako je dovi vozio u austriji i japanu, na noz sa markezom. u italiji nije mogao da prati petrucija i markeza. kako je bivalo sve jasnije da su mu sanse da osvoji titulu rasle on je vozio sve opreznije, u australiji ko da je prvi put seo na dukati, u maleziji je imao srece jer markezu nije islo i lorencova greska ga dovede do pobede. u zadnjoj trci je bio ko zna gde samo na stazi nije bio. uslov mu je bio jasan samo prvo mesto daje kakve takve sanse da uzme titulu. mislim da je pritisak bio toliki da je vozio kako je vozio, tj u grcu. ono sto ce sledece godine biti dobro je sto je dovi sad prosao to iskustvo "za malo sampion" lorenco se naviko na dukca, yamaha da sredi probleme sa motorom i eto nama interesantne i neizvesne sezone. A ako i honda ispravi nedostatke imacemo lude voznje Rosija, Maverika, Dovija i JL i Markeza. Samo da Zarka ne dopadne ovaj dres od yamahe sledece godine.


Hohštapler

Mi¹o, a ¹ta æemo sa sponzorima Lorenca? Koji su platili da njihov pulen vozi za sve novce kolko mo¾e, a ne da propu¹ta druge. Dogodine - e trebaju mi novci - jebi se sine, daæemo pare onom ¹to osvaja trke ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

zagadjenje

Slièno mo¾e da mu ka¾e i tim. Sinak, nisi ti za nas, a ni mi za tebe. Napravio si nas budalama pred milionima gledalaca. Idi malo tamo potra¾io drugi tim.
No naravno da neæe. Sem ako sl sezone opet podbaci, ne pokida, onda stvarno nemaju razloga da ga zadr¾e!
A i to je samo jedna trka... Ne bi mu pala..... Pa veæ ne¹to s glave. Vozio je cele sezone za sve pare.... ba¹ je vozio.
Aj sad opet se ja vraæan na onu situaciju... Kako bi ti isti sponzori reagovali da ga je pustio pa ponovo prestigao. Pa dali bi mu jo¹ vi¹e para, tom logikom.
Trebao je biti èovek i biti hrabar i skupiti ta jaja¹ca i pustiti Dovija. To je bila hrabrost u ovoj trci, a ne ovo ¹to je on  uradio. Pogotovo na svu njegovu pro¹lost i izjave.
Tjuning bud¾ing

misa-pei

To je njegov privatan dil... Pretpostavljam. Tim je tim, u tim ide novac od sponzora. Lorenco (i praktièno svaki vozaè u GP) vozi za tim. Ako mu vi¹e odgovara, neka od sponzora kupi sebi motor, zaposli ljude i neka tera. Slu¹aæe samo sebe (i sponzore). Vozaè je tu da vozi motor tima, doveden je tim, plaæen od strane tima, on je zaposlen u timu. Kao da je èistaèica ili dzajner, svejedno. Ima da slu¹a ¹ta mu se naredi. Samovolja ne mo¾e i ne sme da postoji. To nisu filmovi gde odva¾ni pojedinac prekr¹i sva moguæa pravila, postigne uspeh pa ga dobijemo happy end. Jok, brate. Ovo je ¾ivot. Ima¹ da slu¹a¹ nadreðenog, ima¹ samostalnost u odluèivanju u toj i toj meri.

Apsolutno bi bilo svejedno i donekle razumljivo da mu nije tim dao izrièito nareðenje (prvo map8, onda i na tabli sa pita i poruka -1). Ovim je dokazao da je prepotentni govnar koji sebe stavlja iznad tima, iznad onih kojima je posao da odluèuju o tome ¹ta je najbolje za tim. Pritom se gadim ljudi koji zarad svog sitnog æara (jedno sam mesto ispred tebe, utata...) nekome svesno prave ogromnu ¹tetu. Da li je Doviju napravljena ¹teta ili ne (lièno mislim da nije, ali nema veze), nikada neæemo saznati. Krajnje je ljudski da drugome ne smetam da ne¹to postigne, poku¹a da postigne, posebno ako ja pritom ne gubim praktièno ni¹ta. Po meni, smetaèi i "borci" kada nema ¹ta da se dobije nisu ni¹ta bolji od onih koji razbiju spomenik jer je od bronze pa ga prodaju u staro gvo¾ðe ili onih koji kradu ¾ice pa cela naselja ostaju bez struje/telefona, svejedno. Èak su najslièniji onima koji grebu ljudima vrata od boljih kola (dobiju zadovolstvo, ej, pa to vredi).
Država je najveći neprijatelj naroda

misa-pei

Citat: Ho¹tapler poslato 22 Novembar, 2017, 22:08
Mi¹o, a ¹ta æemo sa sponzorima Lorenca? Koji su platili da njihov pulen vozi za sve novce kolko mo¾e, a ne da propu¹ta druge. Dogodine - e trebaju mi novci - jebi se sine, daæemo pare onom ¹to osvaja trke ;)

Sad sam postao k'o Kole :D :D :D samom sebi repliciram...

Nije sve u parama. Isti ti sponzori bi jo¹ vi¹e platili pravog ¹mekera, èoveka koji svojim postupcima pridobija gledaoce. Ovako je pokazao samo svoju sebiènost, praznu velièinu (mislim na ljudsku, ne na vozaèku. Lor je neverovatan vozaè, to niko ne mo¾e da ospori. Samo k ad hoæe.) Zapravo, opet smo do¹li do para :D :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

Hohštapler

Mi¹o, sla¾em se od A do ©. Samo sam hipotetièki postavio pitanje :D
I lièno mislim da je on jaaako lo¹ izbor za sponzore jer i pored svih titula, nema ba¹ puno vernih obo¾avalaca.
Pitanje za ove ¹to imaju du¾i sta¾ u gledanju kraljevske klase (za malo da napi¹em "starije" ali neæu iz po¹tovanja prema Mi¹i :D ):

El postojao ikada ¹ampion, sa 3 titule u najjaèoj kategoriji, a koji je bio manje voljen?!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

serbduck

Sponzori placaju da njihov pulen ostane u kadru sto duze. Da zavrsi trku. Posebno se ceni usporeni snimak - obicnom gledaocu to smeta  [doh] [doh] [doh] .
Lorencovi sponzori nisu bas bili u kadru ove godine...mozda se popravi s proleca.
Mnogo stvari ce se razjasniti u sledecoj sezoni...
Lepo rece Stoner - " Nema ovo veze sa trkanjem...odo ja na pecanje."

Sve je stvar para - od guma, preko goriva do ishoda trke.

Na zalost - pare!

     [cheers]

P.S. Zamisli sampion stavi SHARK na glavu....i padne prodaja.   [samoubistvo]

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!