Glavni meni

18. MotoGP 2017 - Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

Započeo Hohštapler, 10 Novembar, 2017, 08:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

andrijadragan

Makar se  razjasnilo   sta  je  MAPPING  8...   atomski  s  leva  u  soder  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Bolje  da  zaserem  odmah nego  da  se  kasnije  nesto  iskomplikuje......

Gavrolini

Citat: petar357 poslato 13 Novembar, 2017, 16:23
Citat: Gavrolini poslato 13 Novembar, 2017, 15:31
Pa sta nije jasno...morao je da cuva markezu bulju da mu vrati za ono od pre dve godine

A zar ne bese pre dve godine u Austlaliji, u samom finisu sampionata, da je Markez na samom kraju trke obisao Lorenca i pobedio? Skinuo mu 5 bodova, nicim izazvan.

Juce je Markez uradio ono sto bi retko ko. Rizikovao je titulu zbog pobede u jednoj trci i to na poslednjoj trci kada ispravke vise nema. Nije hteo da osvoji titulu kao drugoplasirani. Krenuo na pobedu, pa sta bude. To je ono sto privlaci ljude da gledaju moto trke. S druge strane, Lorenco nije poslusao naredbu tima da propusti sporijeg...

E, bas zbog toga se o ovoj trci prica i bas po tome ce ova trka ostati zapamcena.
Inece bi brzo potonula u zaborav kao i ostale prosecne trke.


Cisto sumnjam da ce ova trka biti zapamcena...a i po cemu bi bila?

serbduck

U trenutku mi se ucinilo da sam subjektivan , ali posle citanja ove teme vidim da nisam. Dosta ljudi ono malo govno smatra velikim govnetom - i jeste govno.
Elem, Dorna je spanska i ima veliki problem jer bez Rosija u trkama, gubi bar 50 % gledalaca. Postoje unazad par godina razni pokusaji da se Rosiju nadje zamena - ne u smislu sampiona vec idola. Markez je zato i doveden u GP. Zbog njega je promenjeno pravilo. Za njega ne vaze kazne...ali se decko sam zajebo i pomogao gore pomenutom govancetu da osvoji titulu.
Moze da osvoji jos 20 titula - i nista. Nikada nece biti prihvacen. Njemu i govancetu zvizde na svim stazama...i kod kuce. Bas su sampioni...

Da ne bude zabune - govance i govno s pocetka je Lorenco.

P.S. Bacanje kocke mu dodje na isto kao govancetovo kupanje u bari...umal se ne udavi budala. Mogu da budu vozaci, ali nikada ne mogu da budu ono sto je Rosi.
P.S.S. Inace proslava govancetove poslednje titule je otkazana... Otkazala je YAMAHA. Znate li zasto? Pa dosao bi on i njegova najuza rodbina - ne vise od 20 ljudi. Za Yamahu je bila manja sramota da otkaze proslavu.

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

sasafilipovic

Kad si spomenuo Rosija... zasto se on nije trkao juce? Bojkotovao govno i govance?

Sent from my m3 note using Tapatalk

Ivicat

Gledam ovaj post iznad od serbduck-a. I konacno razumem otkuda moje cudjenje zasto je Rosi to sto jeste u ocima njegovih navijaca. Reci kao sto su: popularnost, idol, prihvacenost, zvizdanje, kocke, bare i proslave, za mene ne postoje niti me zanimaju. Ja cak i ne gledam proglasnjenje pobednika...
Ja pocinjem da gledam par minuta pre trke i kada svi prodju kroz cilj, prekidam. Ja gledam TRKU. Predstave i kome(n)dije me nikada nisu zanimale niti me zanimaju. Da me zanimaju, gledao bih farmu.

petar357

Citat: serbduck poslato 13 Novembar, 2017, 17:32
U trenutku mi se ucinilo da sam subjektivan , ali posle citanja ove teme vidim da nisam. Dosta ljudi ono malo govno smatra velikim govnetom - i jeste govno.
Elem, Dorna je spanska i ima veliki problem jer bez Rosija u trkama, gubi bar 50 % gledalaca. Postoje unazad par godina razni pokusaji da se Rosiju nadje zamena - ne u smislu sampiona vec idola. Markez je zato i doveden u GP. Zbog njega je promenjeno pravilo. Za njega ne vaze kazne...ali se decko sam zajebo i pomogao gore pomenutom govancetu da osvoji titulu.
Moze da osvoji jos 20 titula - i nista. Nikada nece biti prihvacen. Njemu i govancetu zvizde na svim stazama...i kod kuce. Bas su sampioni...

Da ne bude zabune - govance i govno s pocetka je Lorenco.

P.S. Bacanje kocke mu dodje na isto kao govancetovo kupanje u bari...umal se ne udavi budala. Mogu da budu vozaci, ali nikada ne mogu da budu ono sto je Rosi.
P.S.S. Inace proslava govancetove poslednje titule je otkazana... Otkazala je YAMAHA. Znate li zasto? Pa dosao bi on i njegova najuza rodbina - ne vise od 20 ljudi. Za Yamahu je bila manja sramota da otkaze proslavu.



Boze, o  cemu sve ovaj covek prica?

O svemu samo ne o trci, o voznji, o vozackim bravurama, preticanjima... Valjda se trke gledaju zbog toga...

Kakvo davljenje u bari? Kakva kocka? Koji rejtinzi gledanosti? Kakvi idoli? Ko je na kraju malo, ko srednje a ko veliko govno?

Ocigledno da su rijaliti programi ostavili trag...


srbac

Druse rossi mi ti se kunemo

I posle rosija rossi

Rossi i mi

Rossi je izmislio nesvrstane

Rossi je imao plavi voz/vlak

Rossiizam

Èuvajmo bratstvo jedinstvo kao zenicu oka svog

[rofl] [rofl] [rofl] goo Valeee





zemunboy


serbduck

Pomenuto ranije da govance nije htelo da pusti Dovija.
Potvrdih da isto to mislim.
Dodadoh da su smesni u pokusaju da imitiraju Rosija i da je to zaludan posao jer Rosijeva popularnost na nivou idola nije dostizna.
Trke gledam od Mamole, pa do danas -  i uzivam, sem u onim vec pomenutim gde govance pomaze drugaru da pobedi.

Inace Moto GP voze vanzemaljci - svi do jednog. Razlike su u nijansama - sto u umecu - sto u motoru.

Ovo kako ste vi razumeli i sta ste procitali je nesto drugo. Eto sad sam probao i da se objasnim.
Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

zozon

Citat: petar357 poslato 13 Novembar, 2017, 16:23
Citat: Gavrolini poslato 13 Novembar, 2017, 15:31
Pa sta nije jasno...morao je da cuva markezu bulju da mu vrati za ono od pre dve godine

A zar ne bese pre dve godine u Austlaliji, u samom finisu sampionata, da je Markez na samom kraju trke obisao Lorenca i pobedio? Skinuo mu 5 bodova, nicim izazvan.

Juce je Markez uradio ono sto bi retko ko. Rizikovao je titulu zbog pobede u jednoj trci i to na poslednjoj trci kada ispravke vise nema. Nije hteo da osvoji titulu kao drugoplasirani. Krenuo na pobedu, pa sta bude. To je ono sto privlaci ljude da gledaju moto trke. S druge strane, Lorenco nije poslusao naredbu tima da propusti sporijeg...

E, bas zbog toga se o ovoj trci prica i bas po tome ce ova trka ostati zapamcena.
Inece bi brzo potonula u zaborav kao i ostale prosecne trke.


Trebalo je da naucis do sad da se prica samo o trkama u kojima je rosi nekoga od konkurencije odgurao u prasinu ... sve ostale trke u kojima je pobedio neko drugi je namestila dorna :D

mali_zmaj

U svakom sluèaju ne podr¾avam odluke timova,ali nije se Lorenzo kao borio za ne¹to,po¹to je ove sezone bio truba,da su on i Dovi u borbi za poziciju,i bodove, naravno da ga ne treba pustiti,po¹to je realno falilo brzine Doviju,al je trebao da poslu¹a tim,pa ga propusti,da ovaj makar poku¹a da uzme prvo mjesto,po¹to je bio u nekakvoj borbi za isto,mada je to bila te¹ka misija!! 
jin-jang

bigbad86

JA bih da demantujem neke ovde. Markez je govno a Lorenco je smrdlja.

eclipse4

ali je rosi ostao kralj!!!!!

2018u nastavljamo uz dedu!!!!

Mad Max

Samo da dodam i odjavljujem se iz ove teme.

Na pocetku trke je Dovi bio brzi od 99, ne toliko da ga oduva, ali je bio brzi. 99 je sam trebao negde da se otvori i propusti ga, ali eto dokazao je sve ono sto mnogi misle.

Inace da trke se gledaju, a ne shou program, ali taj shou program je poceo Rossi i uvjek mu islo od ruke. Sa svim tim je doveo gledanost do vrhunca.

Dede i Babe znaju da ima neki Rossi vozi dobro Motor.

99 i 93 su poceli da imitiraju njega, tj shou program, ali uzaludno i izvestaceno, zato su ih mnogi omrzli,

Da, dorna ima veliki Problem, ne mogu da pronadju novu maskotu. Jos Niko nije uspeo da zameni Rossi-ja

93 je stvarno Unikat sto se tice voznje, ali unistio se nekim postupcima, kao i 99

Naravno da trke ne treba da se namestaju, niti timovi mogu da uticu tokom sezone na vozaca, ali na zadnjoj trci se zna sta je prioritet.

Inace Dovi mi se veoma dopada zbog svog ponasanja, nisam primetio da bilo koga imitira niti pokusava nesto da izvodi. Blago nasmejan i smiren.

Brzi od smrti, Jaci od bola

petar357



Sve si ti to u pravu.

Ali pravi ljubitelji trka gledaju trku i vozacke vestine i ne interesuje ih ko je od vozaca bolji ili losiji soumen, za to vec postoje razni rijaliti programi.

Takodje, ne vole da gledaju laziranje trke od strane timova. Uzgred, namestanje rezultata je u vecini sportova podlozno disciplinskim pa i krivicnim sankcijama, bas u cilju ocuvanja sportskog duha i popularnosti kod publike

Hohštapler

Po mom mi¹ljenju, pa makar bio i izminusiran, Lorenco nije trebao da ga pusti. Nije ovo fudbal, ovde je svako za sebe. Es br¾i? Prodji. Nisi? Plaèi.
A i Lorenco priprema teren za sledecu sezonu.
Kolko god je samo¾ivi skot ne mo¾e mu se osporiti da je tek za godinu dana stigao na dukatiju gde je Andreama (na obojicu mislim) trebalo 4 godine, a gde se niko nije proslavio.
Skidam mu kapu jer je sa komforne pozicije u yamahi koja je realno mogla jo¹ dugo da mu pru¾i motor za borbu za titule re¹io da ode na mesto odakle se i "najveæi" vratio ko popi¹an. I ko god misli da bi neko drugo mogo bolje (Markez npr.) nek razmisli dva puta dal bi taj imao muda da uradi isto.
Mi jo¹ nismo videli Markeza u poziciji gde treba da se bori vozeæi lo¹iju spravu.

Za mene je zato Vinjales junak. Na suzukiju je uradio ne¹to ¹to se neæe dugo ponoviti.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

eclipse4

Citat: Ho¹tapler poslato 19 Novembar, 2017, 12:44
......da je tek za godinu dana stigao na dukatiju gde je Andreama (na obojicu mislim) trebalo 4 godine, a gde se niko nije proslavio.......

pa nece ni on  [rofl] [rofl]

Biker-Boy

Citat: Ho¹tapler poslato 19 Novembar, 2017, 12:44
Po mom mi¹ljenju, pa makar bio i izminusiran, Lorenco nije trebao da ga pusti. Nije ovo fudbal, ovde je svako za sebe. Es br¾i? Prodji. Nisi? Plaèi.
A i Lorenco priprema teren za sledecu sezonu.
Kolko god je samo¾ivi skot ne mo¾e mu se osporiti da je tek za godinu dana stigao na dukatiju gde je Andreama (na obojicu mislim) trebalo 4 godine, a gde se niko nije proslavio.
Skidam mu kapu jer je sa komforne pozicije u yamahi koja je realno mogla jo¹ dugo da mu pru¾i motor za borbu za titule re¹io da ode na mesto odakle se i "najveæi" vratio ko popi¹an. I ko god misli da bi neko drugo mogo bolje (Markez npr.) nek razmisli dva puta dal bi taj imao muda da uradi isto.
Mi jo¹ nismo videli Markeza u poziciji gde treba da se bori vozeæi lo¹iju spravu.

Za mene je zato Vinjales junak. Na suzukiju je uradio ne¹to ¹to se neæe dugo ponoviti.
Amen
I feel the need..... the need for speed !!!

Darko

Citat: Ho¹tapler poslato 19 Novembar, 2017, 12:44
Po mom mi¹ljenju, pa makar bio i izminusiran, Lorenco nije trebao da ga pusti. Nije ovo fudbal, ovde je svako za sebe. Es br¾i? Prodji. Nisi? Plaèi.
A i Lorenco priprema teren za sledecu sezonu.
Kolko god je samo¾ivi skot ne mo¾e mu se osporiti da je tek za godinu dana stigao na dukatiju gde je Andreama (na obojicu mislim) trebalo 4 godine, a gde se niko nije proslavio.
Skidam mu kapu jer je sa komforne pozicije u yamahi koja je realno mogla jo¹ dugo da mu pru¾i motor za borbu za titule re¹io da ode na mesto odakle se i "najveæi" vratio ko popi¹an. I ko god misli da bi neko drugo mogo bolje (Markez npr.) nek razmisli dva puta dal bi taj imao muda da uradi isto.
Mi jo¹ nismo videli Markeza u poziciji gde treba da se bori vozeæi lo¹iju spravu.

Za mene je zato Vinjales junak. Na suzukiju je uradio ne¹to ¹to se neæe dugo ponoviti.

upravo

Hohštapler

Citat: eclipse4 poslato 20 Novembar, 2017, 00:56
Citat: Ho¹tapler poslato 19 Novembar, 2017, 12:44
......da je tek za godinu dana stigao na dukatiju gde je Andreama (na obojicu mislim) trebalo 4 godine, a gde se niko nije proslavio.......

pa nece ni on  [rofl] [rofl]

Ne znam...
Ja ne bih smeo da se kladim.
Svaki start trke je ubedljivo najbolji tempo imao. Jebe ga èuvanje guma. Da izuèi tu umetnost i dr¾te gaæe. Dukati je ozbiljno zagrizao da uzme titulu, unajmili su Ðiðija (koji je od Aprilije napravio WSBK fenomen) i Lorenca, tuku ozbiljan ke¹, to mora odskoèiti negde. Ne bi me èudilo da dogodine gledamo Dovija i Lorenca kako se tuku za pobede.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.