Glavni meni

Pozdrav

Započeo Savo223, 05 Novembar, 2017, 20:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Savo223

Pozdrav svima kao sto vidite ja sam Savo i imam 16 godina. Nov sam i polako ulazim u svet motora i planiram da uskoro polazem za motor AM kategorije do 50 kubika. Nalazio sam razne forume posto zelim da se posavetujem sa ljudima koji vec voze motor i gledao sam neke sport motore do 50 kubika. U ovom rangu su otprilike Aprilia rs 50 i Yamaha TZR 50. Ako moze neko da podeli iskustva sa ovim motorima ispod i da li su dobri kao pocetnicki motori. Inace visok sam 184cm i tezak 75kg. Bio bih veoma zahvalan na predlozima i savetima za dalje stupanje u kontakt sa motorom. Posto ne vidim temu gde mogu da pitam ono sto me interesuje, ako nije problem napisacu ovde nekoliko pitanja:
Da li prvo krenem sa polaganjem ili prvo da nabavim motor i polako ga osetim posto su mi malo problem finansije.
Posto se bas i ne razumem u motore da li je bolje uzeti sto novije godiste ili starije posto koliko vidim aprilia rs 50 1995 je malo veci od aprilie koja je novije godiste, kao i zbog kvarova koji se cesto dogadjaju.
Motor ce mi prvenstveno sluziti za prevoz od tacke a do tacke b i ne zelim da kupujem nesto preveliko i nesto prebrzo. Kasnije sa kategorije AM planirao sam da polazem za B kad bude bilo potrebno ali otom potom to nije vezano za ovaj forum i bajkere :D
Bio bih veoma zahvalan kada bi mi dali nekih par saveta koji bi probili ovu moju monotoniju u vezi sa motorima :D
Veliki pozdrav jos jednom!

mali_zmaj

Savo,dobrodosao,polozi ti prvo,pa skupi pare, pa ces lagano,ja sam polozio odmah za A,prvi  motor mi je bio 250ccm,tako da mi nisu poznati motori bas malih kubikaza,raspitaj se kakva ti je servisna mreza, cijena i dostupnost djelova,i na kraju probaj te motore,pa vidi koji ti odgovara vise!!
jin-jang

Bori¹a

polazi za a1 odmah, baci te bicikle, ako vec hoces r (to nikad ne moze biti ispod 600cc) onda juri cbr125, ono ima malo uske gume al jbg... ili nesto tipa ybr125 ili onaj kevei 125, kupis za par stotina evra, izakas ga i prodas za nesto manje ili mozda zaradis, sve zavisi kako si uspesan trgovac :D

Lazic

Borko vi¹e nije malo dete... ;D


Dobrodo¹ao i ne zanosi se da æe¹ dobiti preterano koristan savet za motor, ovde sve mangup do mangupa... ;D Samo gledaju kako da se napiju, najedu i naduvaju... ;D

aæimo

Citat: Laziæ poslato 06 Novembar, 2017, 00:05
Borko vi¹e nije malo dete... ;D

A kao da je juce trazio savet sta sa ribom u krevetu?

Lazic


Bori¹a

Citat: aæimo poslato 06 Novembar, 2017, 00:17
A kao da je juce trazio savet sta sa ribom u krevetu?

to sam pitao posle prvog seksa, da vidim je l me lazete [rofl]

aæimo

Ljubi te brat, leti vreme.

Bori¹a

leti covece... u septembru mi bilo 5 godina cini mi se [yahoo] [yahoo]

video jednom da umem i dosta [rofl]

Lazic


milomir22

Citat: Bori¹a poslato 06 Novembar, 2017, 00:26
leti covece... u septembru mi bilo 5 godina cini mi se [yahoo] [yahoo]

video jednom da umem i dosta [rofl]

Borisa, ti u fazonu "prosle godine sam jebao jednom, ove nesto redje"???
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Bori¹a

nisam prosle nego pre 5 :D

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Lazic

Propade ti mladost... :o ;D

mkt