Glavni meni

Tomos automatik... Ako ne budem mogao da naðem, roknuæu Ga¹para... :D

Započeo Lazic, 24 Oktobar, 2017, 00:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Kao sto i rekoh :) Pola zivota provedoh po auto skolama, dozvolu nemam al ako nesto znam onda je to maltene sve sto se toga tice :) Zato i kazem da se polaganje za 50cc vise apsolutno ne isplati :)

stilgar

Citat: Milos96 poslato 24 Oktobar, 2017, 20:24
Kao sto i rekoh :) Pola zivota provedoh po auto skolama, dozvolu nemam al ako nesto znam onda je to maltene sve sto se toga tice :) Zato i kazem da se polaganje za 50cc vise apsolutno ne isplati :)
bolje od malena da se druzi sa presretacima, boli ga qrac tata ce da plati :)

Ivicat

Koliko god da smo emotivno vezni za automatike i apence, klinac na apencu ce sve biti samo ne kul. Tj, drugi klinci ce tako da ga gledaju. Znas i sam da u poredjenju sa nasminkanim skuterima ne moze da se porede po lepoti. Glasam za atx-a.

Npr ovaj: https://www.polovniautomobili.com/motori/10392282/tomos-atx
:D

Glava Dole

Si lud, na ovaj pokretni ringispil ne bih seo dzabe da mi ga daju :) A zato u prvom postu i predlozih kineza pre nego automatika :)

viper

Koji cirkus od ATX-a

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Grof

Problem je ¹to se veæina ako ne i svi delovi za Tomose danas proizvode u Kini i kvalitet im je gori nego za kineske skutere. I to ¹to pi¹e da je uraðena generalna je vi¹e mana no vrlina .... a danas 2017 godine naæi neki tomos u originalnom stanju ... pa kapiram da je lak¹e naæi pola kile obogaæenog uranijuma... ja sam tra¾io ne¹to tako jer vi¹e volim automatika nego kineski skuter ali dobar automatik ko¹ta i do 400eura a za te pare se veæ mo¾e uzeti free koji je daleko mlaði i u boljem stanju...
Ako ¾eli¹ neto za klinca (a ne da sebi ispuni¹ deèaèki san) neka saèeka da ima 16 (mo¾e da pola¾e sa 15) i kupi mu "pismenu" (èitaj u dobrom stanju) 125cm3  4T poput onih kinskih supermotoa Qinqi ili tako ne¹to su se zvali ili onu kopiju Yamahe YBR125. Mislim da je to ne¹to na èemu æe bez puno kvarova da nauèi da vozi i pomalo odr¾ava pa onda polako dalje......

niki64

Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

Hattrick

Glasam za Aprilia RS 50 ili Yamaha TZR 50, nesto na tu foru.

jevta

Matika pa da dogodine ide da se trka to je pametnije nego u saobraæaj

Lazic

Kako stoje stvari, sme¹i se liberti 125... Mo¾da najbolji kompromis... Ali ja bi matikaaaaaaa... Moj brat je neko vreme terao CTX-a 80cc, pre 27 godina mi je izgledao i i¹ao kao CR500 pre neki dan... :o :D



Citat: mazzi poslato 24 Oktobar, 2017, 20:17
AM - Kategorija je dozvola za mopede, lake tricikle i lake èetvorocikle kojima zapremina motora ne prelazi 50 ccm, a snaga ne prelazi 4 kW i koji ne ostavruju brzinu veæu od 45 km/h. Obuka za AM kategoriju se sastoji iz teorijskog i praktiènog dela a potreban broj èasova zavisi od toga da li veæ posedujete vozaèku dozvolu neke kategorije. Ispit se sastoji iz polaganja teoretskog dela (TESTOVA) i polaganja praktiènog dela ( VO®NJE).Obuka se mo¾e vri¹ti sa 15 godina starosti ali se polaganje vo¾nje vr¹i sa punih 16 godina.

Sa 14 ne moze :(
Ma ja sam izdetonirao bez razloga... ;D Napu¹i me Milo¹, naterao me po mraku i ki¹i dok ¹etam psa da blenem u vozaèku pod banderom... :o ;D

El Jefe

Орион Гизмо 50 4т илити Хиро Хонда Индија. Направљен у Индији по Хондиној лиценци и склопљен у Крагујевцу

Друштво за заштиту од животиња

Lazic


El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

sremac

laziæu a koliki ti je budzet ? ako nije tajna. nekako mi taj automatik ne deluje kao ne¹to ¹to bi neko kao klinac hteo dugoroèno da vozi

htedoh da predlozim ne¹to tipa speedfight, aeroh, zip, free, runner, sr50 , ali èoveèe cene tih skutera su za mozda 100-200e nize nego 2004 kad me je i te kako interesovala ta materija
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Gavrolini

Ovaj gizmo sam ja imao kao klinac. Kupili ga moji novog na sajmu i doneli u gepku kadeta limuzine. Isao mnogoooo bolje od tomosa. Sediste dugacko pa je bilo mesta i za po dve drugarice u isto vreme. Odlican motor samo sto je fabricki imao odvratne pedale. Koje su naravno drugi dan skinute.

Hurricane

...nisu za njega ovi mali prdavci, previsok je za njih a dok se okrene¹ ima da izraste na 2 m

Biker-Boy

Kontam da ne treba mnogo da se opterecuje sa prvim motorom, to je ionako samo za kraci prelazni period, da udje dete u stos, da ga iscuka, izganja, pokvari-popravi, da se nauci na njemu pre nego sto predje na nesto ozbiljnije od 125ccm pa na dalje, e onda treba birati i uzeti nesto lepo i skuplje
I feel the need..... the need for speed !!!

Hurricane

..kad bude za 125, yamana ybr, injection  ;D



p.s. nego, daj ti njega na forum da mi vidimo ¹ta on misli  ;D



¾ivo me zanima koji nick æe da bude

UFF

od 125ccm za pocetnika nema boljeg izbora od yamahe XT125R

sad ce huyricane da kaze da kosta ko pola placa u sremcici :D

mkt

Citat: Ho¹tapler poslato 24 Oktobar, 2017, 18:50
KAKAV crni APN, ru¾no ko kurac, oæete dete da jebe tek kad se o¾eni?
ATX i teraaaj! :D

realno, svaki skuter je lepsi od ovih stojadina, moskvica i lada sto kacite