Glavni meni

VII MM Rodjendan pragnje kod UFF-a 14.10.2017

Započeo UFF, 08 Oktobar, 2017, 14:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane

Citat: mrle poslato 16 Oktobar, 2017, 10:33
kako sam se odvalio...
pored privatne frke koje sam imao, pravo met, pravo dru¹tvo za opu¹tanje.
Nego ja ujutru da ranom zorom  krenem negde, smrdi mi jo¹ uvek zadnja guma na paljevinu.

a to ujutro mene nisi prepoznao kod Ðelma¹a na semaforu na plavom Suzukiju  [rofl]

..ja krenuo rano na put, pijan jo¹ uvek, nigde ¾ive du¹e, kad ono Mrle, ne vidi na oèi..

stilgar

@Lazic
jesi viko CUVAJJJJJ gore na nasipu :) de ces rndalicu na asfalt :)

Hurricane


Hurricane


Hurricane


Hurricane


mrle

Citat: Hurricane poslato 16 Oktobar, 2017, 11:46
Citat: mrle poslato 16 Oktobar, 2017, 10:33
kako sam se odvalio...
pored privatne frke koje sam imao, pravo met, pravo dru¹tvo za opu¹tanje.
Nego ja ujutru da ranom zorom  krenem negde, smrdi mi jo¹ uvek zadnja guma na paljevinu.

a to ujutro mene nisi prepoznao kod Ðelma¹a na semaforu na plavom Suzukiju  [rofl]

..ja krenuo rano na put, pijan jo¹ uvek, nigde ¾ive du¹e, kad ono Mrle, ne vidi na oèi..
ja tebe nisam video, ti mene nisi èuo. Ja vikao: "Hurikane, ti li si"?

Hurricane


Hurricane


Hurricane


Hurricane


viper

Nego ¹ta bi sa mojim biv¹im kinezom, jel pre¾iveo majstore da ne bude dr¾i vodu dok majstori odu 😛

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic


viper

I kakvi su utisci 😀

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Major


mali_zmaj

OOo manijaci,dodjeh vidjeh,doduse kasno..,upoznah ljude,i zao mi je sto nisam mogao ranije,al jbg. morao sam na svadbu!!  Svaka cast Uffu kao domacinu,manijacima.. !!Drago mi je sto sam neke od vas upoznao,morat cu nekako i slijedece godine doci da utvrdim gradivo!!
jin-jang

Lazic

Citat: viper poslato 16 Oktobar, 2017, 15:56
I kakvi su utisci 😀

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Odlièno motorèe... ;D

motoklasik


Evo da i ja napisem neke svoje utiske...
Odmah da kazem da su kobasice, gulas i prase bili jedni od boljih koje sam u zivotu probao. Samim tim i pivo je bilo bolje nego inace jer je imalo dobru podlogu.

Sto se tice ovde iznetih utisaka onih koji su probali da voze moj CR-500R, stvari stoje ovako...





Prvo je probao BaneVuk koga sam znao od ranije, jer imamo zajednickog prijatelja. Bane je stariji covek, slicnih godina kao i ja, okrenuo jedan krug po livadi lagano odmereno, puæ, puæ, puæ... iskusno, da ne cacka mecku. E da, on je jedini od svih uspeo da upali motor.

Posle se primio Marko (Lazic). Verovatno se poneo logikom iz bajke "Tamni vilajet", samo u ovom slucaju - ko ne proba kajace se, ko proba kajace se. Prvi krug oprezno, umereno, a drugi vec malo ostrije i po njegovoj reakciji kada je zavrsio voznju vidim da je dosao do granice gde mu je motor ipak nagovestio nesto od svojih mogucnosti...

Ostali se ne prijavljuju za probu, racunam ne poznaju me ljudi pa im neprijatno da traze, nudim im ali... Marko (Uff) kaze da je on tu domacin, ne moze sad da napusta goste ni na par minuta, drugi put ce... Friziderdzija kaze da bi rado ali mu je tek srasla ruka i nema jos snagu i osecaj u njoj ('ajde, to je opravdano)... Sledeci objasnjava da je vec popio 3-4 piva pa zato ne moze (sta znam, ja posle svaka dva piva upalim i obrnem par krugova po livadi i kosini da se malo razbistrim i osvezim  ;D)...  Jedan nece jer ne moze da dohvati nogama zemlju kad sedne (nesto mislim sta ima i da dodiruje zemlju kad vec krene)... Uglavnom, ljudi se zahvale na ponudi u stilu - ponudjen kao i pocascen.

Predvece je dosao Andreja, upoznao sam ga na prvoj trci Tomos kupa na Adi Huji, moj dobar prijatelj je u istom timu kao i on. Valjda je cuo da smo se vozikali po livadi, nadje me i zamoli da, ako opet budem izvozio motor da neko proba, racunam i na njega ako moze.

- 'Ajde odmah ako hoces, ja cu da ga izguram a ti ponesi gajbu za paljenje (koja sluzi da se na nju stane drugom nogom dok se kurbla) pa da ti upalim.

- Neka, ja cu, ne morate Vi da kurblate...

Ok, pustim ga, nagazi on kurblu - puæ... æorak. Vidim da je u nekim laganim patikama ali ipak ne odustaje. Ponovo po kurbli... puæ... puæ... nista, ali cuo se neki cudan zvuk.

- Jel te to vec udarila kurbla?
- Ma nije, ali dobro, upalite mi Vi ipak...

Popnem se na gajbu, opkoracim motor, oko mene nekoliko momaka mogu konju rep da iscupaju, a ja im sa svojih skoro 60 godina kurblam motor. Mislim u sebi, sad je valjda takvo vreme doslo, tako to treba.
Upalim, zagrejem ga kratak kruzic, sedne Andreja, pocnem ukratko da mu objasnjavam da ne zavrce pun gas u prvih par brzina i da se pomeri vise napred, on kaze da vozi enduro i da je vozio i CR-500 ali stari model sa dobosem.

- Ok, onda da ti ne pametujem, kreci...

E, on je vec lepo pritisnuo motor, sto bi se reklo - bas momacki  :D. Teren nije bio zahtevan - velika livada i kosina od nasipa celom duzinom livade. Lepo je bilo gledati ga sa strane kako posle svakog saltovanja u visu brzinu zadnji tocak na dodavanju gasa iskopava busenje trave i zemlje uz oblacic prasine.
Vrati se on posle par krugova, sidje sa motora odusevljen, nema veze ni sto ga boli noga i sto cevanica po malo krvari. Ipak mi se nije ucinilo, stigla ga kurbla prilikom pokusaja paljenja... to zna bas da boli ali nije mu smetalo.

U povratku vec mrkla noc, kros nema svetla ali je jedan kolega isto krenuo kuci pa sam isao iza njega dok nismo izbili do okretnice i javne rasvete... posle imam samo kilometar-dva do kuce.

A sto napisa Lazic ... "ultimativno vozilo za grad"... i na to sam mislio ako mi nekad padne na pamet da stavim ulicne gume (zadnja nije problem a prednju 21' nose i neki Harley-i) tu je i saobracajna dozvola, izvadjena za svaki slucaj neka se nadje:





Znao sam ja i kad sam kupovao taj motor da je to krupan zalogaj za mene koji nikada necu uspeti ni da sazvacem a kamoli da progutam.
Ali, kako da propustim priliku da za nekoliko hiljada evra kupim kompletnu - fabriku adrenalina?




banevuk

 E da, on je jedini od svih uspeo da upali motor...........................  ;D ;D Zna¹ i sam "Bez starca nema udarca"  [rofl] [rofl]. Gde da se brukam i da guram,a du¹a u nosu  [cheers] [cheers]

FANTOM

   Bio sam ponudjen nije da nisam. Ali ne volim da probam tudje motore pogotovo koji kostaju par hiljada, ako nemam da ih platim . A i vise volim R motore. Pa i ti kad probam probam lagano ako je skuplje cisto da vidim sta kako i to je to. Ovo je ipak bilo divlje jare , ne privlaci me toliko takva vrsta motora pa sam se zahvalio samo na ponidi.