Glavni meni

Yamaha xt 600 2000-2003 potrebni blokovi

Započeo MarioXT, 07 Oktobar, 2017, 21:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MarioXT

Pozdrav popucali su mi blokovi koje nebih vario nego tra¾im gde ima ili ko ima na forumu

Razlog pucanja odvrnula se matica na balanseru klipnjace,blokirala zupèanike i tako je do¹lo do pucanja...
Ka¾u da je to normalno kod xt-a da se zna odvrnuti ta matica

Lazic

Ne mora¹ da veruje¹, ali mislim da ovaj momak mo¾e da ti to zavari da bude bolje nego fabrièki... ;D [cheers] Ili naðe druge... :D


http://www.motomanijaci.com/index.php?action=profile;u=1031

UFF

jebo motor kod kojeg je "normalno" da se desi takvo sranje
i onda mi posle neko hvali taj yamahin xt a sere za hondin regler kao najveci problem ikad  [ludak]

misa-pei

Normalno je kad se ne odr¾ava... Uglavnom ljudi misle da je dovoljno da operu motor i da je to odr¾avanje (ni¹ta lièno, Mario). Skoro svaki motor ima manju ili veæu konstrukcionu gre¹ku ili slabu taèku. To nauèi¹ gde je i obrati¹ pa¾nju da ti se ne desi "situlacija".
Država je najveći neprijatelj naroda

MarioXT

Ovako da pojasnim neke stvari
Ka¾u da je normalno da se taj ¹araf odvrne jer nije dobro osigurano i da to tu i tamo treba provjeriti kako da ja tl znam nikad nikakvih problema s tim opæenito nisam imao..
Kao drugo motor je bio na servisu sve je promjenjeno i redovito se mijenja nakon servisa tj prije 20ak dana sam ga dovezao kuæi na¾alost zbog posla nisam mogao sam da odradim servis
Vozen je od servisa svega 3 puta ukupno oko 100km
I na sreæu to mi se desilo par metara unutar Hr granice sa Bosnom

Tako da stvarno nisam slutio na ni¹ta jer sam oèekivao nakon servisa sredjen motor

Naravno da æu od sad ne samo sam servisirati nego i provjeravati taj jbni ¹araf

Laziæu hvala na savjetu naso sam kod Barbulovica Zajacera pa æemo vidjeti

Lazic


misa-pei

Citat: MarioXT poslato 10 Oktobar, 2017, 22:48
Ovako da pojasnim neke stvari
Ka¾u da je normalno da se taj ¹araf odvrne jer nije dobro osigurano i da to tu i tamo treba provjeriti kako da ja tl znam nikad nikakvih problema s tim opæenito nisam imao..
Kao drugo motor je bio na servisu sve je promjenjeno i redovito se mijenja nakon servisa tj prije 20ak dana sam ga dovezao kuæi na¾alost zbog posla nisam mogao sam da odradim servis
Vozen je od servisa svega 3 puta ukupno oko 100km
I na sreæu to mi se desilo par metara unutar Hr granice sa Bosnom

Tako da stvarno nisam slutio na ni¹ta jer sam oèekivao nakon servisa sredjen motor

Naravno da æu od sad ne samo sam servisirati nego i provjeravati taj jbni ¹araf

Laziæu hvala na savjetu naso sam kod Barbulovica Zajacera pa æemo vidjeti

E, moj Mario, zato sam ja poèeo da se bavim mehanikom. Zbog majstora, "majstora" i velemajstora. Kad ne¹to zaserem, sam sam kriv, ne dozvolim da me drugi zajebe. :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

MarioXT

E radio s i ja sve na motorima do sad sam imam ovaj motor oko 4 godine znaèi godi¹nje servise sam radio sam ba¹ zbog toga ako ¹ta sjebem sam, sam kriv ali eto i sad sam mogo to odraditi ali ne u par dana nego u mjesec dva zato ¹to radim puno i ne stignem se baviti i motorom sa strane
I tad mi se ponudi jedan "majstor" da on to mo¾e i eto
Dogovorimo se sve kako treba i onda sjebe ne samo to nego sarafe glave neke je stezo neke si mogo rukom odvrnut
A naplatio je fino 350€ samo ¹to mu ja nisam dao sve pare dok ne predjem bar 300km da vidim kakav je motor tako da onaj ostatak neæe ni dobiti
A eto sad mi je to ¹kola😁

Lazic

Da imate plate kao u eu pa i da ne kuka¹ zbog 350e... Naravno da nije crk'o... 'ebo nas Balkan...

megaidiot

Evo svabe iz eu imaju eu plate, a kukaju za 30e kao da je kraj sveta, mnogo vise nego mi za mnogo vece pare. :D

Lazic