Glavni meni

'04 Suzuki SV650

Započeo stalker92, 01 Oktobar, 2017, 09:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stalker92

Da predstavim i ja svoje sokoæalo  :D

U pitanju je Suzuki SV 650 iz 2004. godine. Naèelno sam jurio iskljuèivo Bandita sa okruglim farom, po¹to sam ga vozio u auto-¹koli i svideo mi se. Ovo mi je inaèe prvi motor, jesenas mi je dunulo da nauèim da vozim dvotoèka¹e, pri èemu nisam imao nekih afiniteta prema nabavci nekog, meðutim svidelo mi se i jebiga...  [rofl]

Nakon vi¹e meseci potrage za odgovarajuæim primerkom sam odluèio da ipak malo pro¹irim vidike...  :D SV mi je bio simpatièan na slikama, iako ga nikad nisam ni vozio ni video u¾ivo, naiðu 2 primerka u oglasima relativno blizu NS, spakujem se sa drugarom u auto i odemo da ih gledamo. Prvi je bio 2009. godi¹te, sa ABS-om, 20.000 km preðenih, u teoriji bolja kupovina pa odemo prvo njega da gledamo. Do¹li, pogledali, ne ispunjava kriterijume za ono ¹to tra¾im (pristojan motor koji nije potrebno reanimirati iz mrtvih, po¹to sam pro¹ao to sa 2 auta veæ, iako ja to volim i zanimljivo mi je ipak mi je zanimljivije da se vozam  ;D), ja se smorio... Ipak probam taj primerak, trese, baca, vuèe na sve strane, al svidi mi se generalno model, pozicija sedenja itd. Nazad u auto i za Sremsku Mitrovicu da gledamo ovaj koji sam pazario na kraju - 2004. godi¹te, 31.000 km na satu.

Do¹li, pogledali, probali, sve je bilo kao na slikama u oglasu i kako mi je èovek rekao preko telefona, stvarno retko pozitivno iskustvo. Dogovorili se, pazarili i ja se odmah vratio Suzukijem u NS  [cheers]

Evo slika iz oglasa:







Od nekih nefabrièkih dodataka, ima Micronov izduv koji grmi za sve pare na sveop¹tu radost mog kom¹iluka, karbonsku ralicu i slajdere.

Iako je nekih 3 nedelje kod mene, od toga sam vi¹e od 2 bio na godi¹njem u Turskoj, tako da jo¹ ni¹ta nisam stigao da odradim, tako da toliko zasad, pisaæu o daljim radovima kako ih bude bilo. Generalno sam zadovoljan kupovinom, nema nekih krupnijih intervencija, ima par stvari koje raèunam pod redovno odr¾avanje da se odrade (teènosti, filteri, ploèice, gume) i par gremlina sa elektriènom instalacijom (kratka svetla, pozicije).

viper

Lep, da te dobro slu¾i i da ga zameni¹ za noviji 😁

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

idanijel

#2
Neka te sluzi ;) isti ko moj samo S ,a da ako je prava 2004 treba da ima S na rezervoaru  ;)




Hohštapler

Lep. Volim SV, sjajan izbor (iako je meni stariji model lepsi - znam znam stvar ukusa i ja nisam normalan) :D

PS.
Ako si zainteresovan, posto smo komsiluk, pivo, talk bike ... upoznas ekipu ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Sad gledam detalje, ovo stvarno izgleda kao sjajan komad.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

stalker92

Hvala hvala :)

@viper: da nisi bio nekad aktivan na CBC forumu mo¾da? :)

@Ho¹tapler: naravno, uvek sam za dru¾enje, javi kad budete organizovali ne¹to  [cheers]

viper

Jesam 😁

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

viper

Probao sam da ispravim neravnine na rezervoaru, bolje od ovoga nisam uspeo, sjebo sam navoj na alatu 😬


Mora to profi limar da odradi, zato ga neæu ni farbati, neravno je za gitovanje 😱

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

UFF

pokusao si da ispravis neravnine na stalker92-ovom motoru?

stalker92

Istripovao me je ¾estoko, trebalo mi je par minuta da skontam da je proma¹io temu. Fora je ¹to imam malo udubljenje ba¹ na tom mestu, cenim da ga je neko nekad "naslonio" na korman tu, jo¹ mi je isto crn motor, ni¹ta mi nije bilo jasno dok nisam skontao na slikama da je ram starije generacije SV-a  [rofl]

UFF


viper

Ma vidim da sam pogre¹io, jo¹ se pitam kud nestade post 😂

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mkt


stalker92

#13
Konaèno uhvatih malo slobodnog vremena danas da odradim ne¹to na njemu nakon kupovine  :D



Uzeo sam Silkolene 10W40 full sintetiku, HiFlo filter ulja, i u oglasima je naleteo povoljan polovan K&N filter vazduha za njega. Cenim da je dugo stojao neopran, pa se skoreo, ali uz malo truda sam ga vratio u "kao nov" stanje  :D

Stari filter je ako je verovati natpisu na air boxu i kilometra¾i na satu menjan pre 8.000km. Ulje koje sam istoèio bi se vi¹e moglo nazvati katranom  [govance]



Uspeo sam nekako i da pove¾em one pozicije u æo¹kovima farova, po¹to je neko precvikao instalaciju na par milimetara od samog gumenog sijaliènog grla, videæemo koliko æe potrajati dok se ne raspadne ta moja bud¾ologija  [pop]

Urokao sam i LED-ovke u te pozicije i svetlo tablice, ¾iveo AliExpress i deset sijalica za dolar  [dancing]



Kratko svetlo ne radi, premerim unimerom, dobija samo 5-6V napona na njemu na sijalicu. Ispratio sam do kutije osiguraèa, i na njoj na kratkom ista stvar. Jebem li ga, nisam imao ¾ivaca dalje da pratim instalaciju, zamenio sam u konektorima na sijalicama dugo i kratko, tako da imam funkcionalno kratko svetlo i ne ubijam ostale uèesnike u saobraæaju dok se vozikam ovih dana.

Poruèio sam i providna svetla migavaca za zadnje, boèicu za koèionu teènost prednje koènice (po¹to samo ¹to nije pukla na nosaèu), i extendere retrovizora (bilo je ili to ili da smr¹am  [panic]), sad èekam da èika po¹tar jednog dana to donese  :)

Je l ima neko preporuku ko bi mogao da mi pogleda sme¹u na njemu u NS ili okolini? Po¹to detonira na izduvu kad recimo vozim konstantnim gasom i popustim ga malo, dobiæe neka nesreæna bakuta u sluèajnom prolazu infarkt od mene....  [rofl]

stalker92

#14
Pa da dopunim malo "dnevnik" sa de¹avanjima iz pro¹le godine  :D

Imao sam 2 problemèiæa sa SV-om, prvi je to ¹to je na popu¹tanju gasa nakon vo¾nje na konstantnom gasu detonirao u izduvu ba¹ onako momaèki, a drugi sam poèeo da primeæujem kad su krenula malo hladnija jesenja jutra - upalim ga, odradi par minuta dok se spremim i krenem, i ukoliko na ¹altanju ne dr¾im malo gas se gasio sve dok ne preðem prvih 1-2km i podigne temperaturu. Oterao sam ga u McM Racing u Temerin, ljudi su ga odradili za sve pare, kad sam probao motor do¹lo mi da zagrlim majstora  [rofl] Reprogramiran raèunar na fabriku, rekalibrisan TPS, sme¹a pode¹ena prema otvorenom izduvu koji je na njemu. Kad sam ga probao nisam bio siguran da je to isti taj motor koji sam ostavio, vukao mnogo bolje iz ni¾ih obrtaja, stabilnije, bez ikakvih ¹tucanja, ¹to bi se reklo namunjen nedobog  [rofl] E da, i kvaèilo su mi pre¹telovali po¹to je odvajalo skroz na samom dnu, sad je mnogo prijatnije za vo¾nju.  :) Nisam ne¹to merio potro¹nju u mililitar, ali onako odokativno na par rezervoara rekao bih da je spustio za litru-dve.

Re¹avanje papira i registracije mi je potrajalo bogami skoro 2 meseca, uhvatio me tu i moj godi¹nji, tako da se nisam ne¹to navozao previ¹e, ali pre¹ao sam jedno 700km po gradu nakon ovih intervencija, samo prede  ;D

Od nekih ostalih sitnica, kupio sam device za debele ljude  ;D Retrovizori su mi bili maltene neupotrebljivi, pa sam uzeo extendere za njih, sad mi je taman. I preventivno sam zamenio antifriz da me ne boli glava.






Plan mi je da sad tokom zimske pauze prikupim sva sranjca koja sam primetio da mu fale, pa da se na proleæe vozim k'o gospodin. Tako da se malo ¹opingovalo u meðuvremenu, polovna instalacija prednjeg fara - moja je ne¹to bud¾ena i seèena na x mesta, prednji migavci sa providnim staklima - na njemu su neki LED koji su dopola pocrkali, providna stakla za zadnje migavce da bude u kompletu. Uzeo sam i prednje i zadnje ploèice, zadnji disk i prednju boèicu za teènost koja mi se raspala skroz i  trenutno se dr¾i na nekom kanapèiæu sa drvenim krstom prikaèenim (amanet prethodnog vlasnika)  [rofl] [rofl] [rofl] Verovatno æu i pancirna creva da uzmem, kad æe veæ da se raskopavaju koènice i menja ulje...  [andjeo]



Sledeæa kupovina su mi nove gume, ove na njemu su horor  ;D

Do sledeæeg javljanja  [cheers]

srbac

Tebra, imas retrovizore kao za kamp kuæicu !!!  [rofl] [rofl] [rofl] :P

mali_zmaj

Ja imam samo pozitivna iskustva sa McM Temerin.   Imaju preoporuku i od mene!!   [kralj]
jin-jang

stalker92

Da a¾uriram malo dnevnik, nisam odavno :D

Na SV-u sam tokom proleæa nastavio da polako re¹avam sve sitnice koje me nerviraju od kupovine i koje sam prikupljao tokom zime :) Stavljeni nov lanac i lanèanici (DID), nove gume (Pirelli Angel GT), uraðena komplet zadnja koènica (disk, ploèice, pancirno crevo, ulje). Stavio sam opet i 12v utiènicu koju sam dobio sa motorom ali sam je skinuo prilikom nekih prethodnih radova  :)

Takoðe je ¹to se estetike tièe dobio i bela stakla ¾migavaca pozadi i bele ¾migavce komplet napred (Kineski sa eBay naravno, ali u stilu originalnih), po¹to su stari bili neki LED raspali crknuti koji mi se uop¹te nisu sviðali






I par slika sa vo¾njice do Valjeva sa drugarom, da se atestiraju pobolj¹anja 8)




Hohštapler

Pre koje vece smo se mimoisli kod Limanske pijace ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

stalker92

Lako moguæe, to mi je skoro svakodnevna ruta, radim u Park City-ju :)